Portrét Miriami, autorky blogu Mimslady

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Mimslady, na ktorom nájdete zaujímavé články týkajúce sa výzdoby a dekorovania domácnosti, ale aj iné inšpirácie z oblasti módy, kozmetiky a cestovania. Autorka blogu Miriama nám v rozhovore prezradí čo ju viedlo k založeniu blogu, ďalej nám predstaví jej obľúbený interiérový štýl a farby, ktoré nesmú chýbať v jej vysnívanom interiéri, a akým činnostiam sa venuje v jej voľnom čase. Pohodlne sa usaďte a užite si spolu s nami tento veľmi zaujímavý a inšpiratívny rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Miriamu z blogu Mimslady v jednej krátkej vete:

Pragmatik s dušou umelca.

Blog Mimslady je o:

Predovšetkým o kozmetike. Aspoň takýto bol prvotný námet, avšak postupom času som blog rozšírila o ďalšie oblasti, ktoré mi život spestrujú a robia mi radosť, ako napríklad Home Decor. Baví ma tvoriť, či už v reálnom živote alebo aj tu, virtuálne.

Smiech je rozjasňujúci paprsok, záblesk navonok, keď to vnútri žiari.

Dante Alighieri

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Miriamou, autorkou blogu Mimslady

Čo Vás viedlo k založeniu blogu?

Ani neviem ako sa to udialo, ale napadlo ma to počas vysokej školy, keď som medzi skúškami mala voľné hluché obdobia a zistila som, že založiť si vlastnú stránku vôbec nie je ťažké. Hlavne ak máte čo povedať. Od začiatku som ale vedela, že blog nechcem brať ako môj denník, skôr ako stránku s inšpiráciami, tipmi a kreatívnymi nápadmi. Vytvoriť miesto, kde sa bude potenciálny čitateľ cítiť príjemne a zároveň mu články zo sveta krásy, módy či bývania čosi dajú. Keď sa obzriem spätne, na moje začiatky, musím sa pousmiať, ako to vyzeralo.

V akých interiéroch sa cítite najlepšie? Ktoré farby nesmú chýbať vo Vašom interiéri?

Najlepšie sa cítim v presvetlenom vzdušnom interéri, s prepracovanými doplnkami, ktoré vystihujú viacmenej charakter majiteľa. Najviac nadčasový mi príde nesmrteľný francúzsky štýl s modernými prvkami glamour štýlu. To je predstava aj môjho vysnívaného bývania. Čo sa týka farieb, milujem čisté línie, svetlé farby ako champagne, beige, nesmú chýbať púdrové odtiene a zlaté odlesky. Ako kontrastná farba mi najviac imponuje smaragdovo-zelená.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne? Zaujal Vás nejaký interiérový trend pre rok 2021?

Ako som už spomínala vyššie, taká francúzska elegancia premietnutá do súčasnosti, je predstava môjho ideálu. Trendom veľmi nepodlieham, ale ak by som mala spomenúť trend, ktorý asi nikdy nevyjde z módy je to dostatok denného svetla. Dokáže zmeniť priestor na nepoznanie. Tiež sa mi páči tyrkysová v interiéri v kombinácii s bielou a zlatou farbou. A tiež abstarktné akvarelové maľby na stenách či ažúrový nábytok.

Čomu sa venujte ak nepíšete blog?

Asi najradšej zo všetkých koníčkov fotím. Baví ma celý proces fotografie od nastavenia fotoaparátu, cez kompozíciu až po finálnu úpravu. Tiež si rada krátim večery pri dobrej knihe. Ak mám chuť, tak maľujem. Najideálnejšie je spájať tieto koníčky vzájomne, či už s cestovaním alebo len tak, pre lepší pocit.

Kde hľadáte najčastejšie inšpiráciu pre svoje články?

S týmto som nikdy nemala problém. Skôr je u mňa problém presne opačný, kapacitne nestíham publikovať všetko, čo mám v pláne. Inšpirácie mám doma plný diár.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Byť vytrvalý a vydržať. Dať si záležať radšej na kvalite ako kvantite. Ja píšem blog už vyše 8 rokov a stále mám čo svojim čitateľom povedať. Aj keď dnes je už blogerov ako takých veľmi málo. Potenciálne publikum sa presunulo takmer výhradne do vôd Instagramu a čaro písania článkov tak objavuje čím ďalej, tým menej ľudí. Ale o to sme vzácnejší, no nie?