Hľadať

Koberce

Zoradiť
540 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Koberce: nájdi si ten správny koberec pre tvoj domov

Koberce sú jedným z najrýchlejších a najefektívnejších spôsobov, ako oživiť tvoj interiér. Zdá sa ti tvoja obývačka nedokončená a tvoja spálňa fádna? Možno za to môžu práve ničím nepokryté dlážky. Koberce vnesú do izieb štýl, pohodlie a charakter. Účinne tlmia hluk, regulujú teplo a vizuálne rozdelia aj otvorené prechodné izby.

Vstúp s Westwing do sveta kobercov a nájdi v ňom svoj ďalší obľúbený kúsok pre tvoj domov!

Koberce a ich praktické použitie

Veľké koberce pokryjú podstatnú časť dlážky v izbe a na interiér pôsobia ako umelecké dielo. Rovnako ako obrazy, kusové koberce vnesú do tvojej izby farby, útulnosť, štruktúru a doladia celkový charakter miestnosti. Niet preto divu, že malé koberce sa používajú aj ako ozdoba na stenu. Vďaka nim aj minimalistická obývačka zariadená v škandinávskom štýle odrazu pôsobí útulne, teplo a pohodlne.

Koberce ďalej dokážu vizuálne rozdeliť miestnosť na jednotlivé zóny. To ocenia hlavne majitelia obývačiek spojených s kuchyňou. Rozmiestnením kobercov vo vašom byte taktiež zmiernite hluk klopkania opätkov po podlahe, alebo dupot detských nôh pri hraní sa. Koberce udržia v tvojom príbytku teplo a navyše aj ochránia tvoju dlážku. Na trhu dokonca existujú kúsky vhodné aj na podlahové kúrenie. Je vôbec ešte nad čím váhať pred ich zakúpením?

Praktické a štýlové koberce do každej izby

Dôležitým aspektom pri výbere kobercov je zvoliť si okrem krásneho dizajnu aj funkčnosť. My vo Westwing o tom vieme a preto ti ponúkame užitočné tipy pri voľbe tvojho nového koberca.

Koberce do obývačky by mali pokryť dlážku medzi gaučom a televíziou a celú plochu pod konferenčným stolíkom. Vyber si príjemný shaggy koberec, ktorý vydrží väčšiu záťaž nábytku. Farbou ho môžeš zladiť k závesom a stenám alebo naopak, zvoliť efektný kontrastný kúsok.

Koberce a behúne do predsiene by si mal zvoliť na základe náročnosti na ich údržbu. Pre ľahšie čistenie zvoľ variantu s nízkym vlasom, alebo bez vlasu a nezabudni ani na protišmykovú podložku. Rohožka do predsiene sa zase postará o zablatené topánky vašich detí. Aby ju deti nezabudli pred vstupom do bytu použiť, vyber veselú farebnú rohožku.

Koberce a behúne do kuchyne sú veľmi obľúbené v bytoch zariadených podľa feng shui. Podľa tejto filozofie bývania, behúne zaručia prúdenie dobrej energie do bytu. Zvoľ radšej variantu bez vlasu a nezabudni ani na protišmykovú podložku.

Koberce do spálne, ktoré vytvoria pocit luxusu. A aké koberce sú vhodné k posteli? Do spálne sa hodia predovšetkým huňaté koberce s vysokým vlasom. Ten šteklivý pocit, keď na nich po prebudení stúpiš bosou nohou ti spríjemní deň už od samotného rána.

Do detskej izby zvoľ detské koberce s nízkym vlasom. Do nízkeho koberca sa nebudú zachytávať kolieska autíčok na hranie a budú sa na ňom dobre stavať aj stavebnice.

Exteriérové koberce, ktorých funkčnosť a estetickosť si užiješ naplno vonku! Vonkajšie koberce na terasu či balkón spríjemnia vonkajšie posedenie a farebne ho oživia počas celého roka.

Nakupuj koberce online na Westwing

Naša ponuka kobercov je taká rozmanitá, aká je aj rozmanitosť našich zákazníkov! Hľadáš ručne tkaný jutový koberec pod tvoj jedálenský stôl? Alebo ťa oslovili huňaté kožušiny k tvojej posteli, či praktické rohožky do predsiene? Ste na správnom mieste!

Využite výhody nakupovania online na stránkach Westwing, pohodlne sa usaď a vychutnaj si výber kobercov z našej bohatej ponuky. Toto všetko u nás nájdeš:

 • Koberce bez vlasu, ale aj s rôznou dĺžkou vlasu a obľúbené shaggy koberce.
 • Materiál kobercov vhodný pre každý štýl a rozpočet: vlna, syntetické vlákno, kožušina, juta, viskóza a iné.
 • Ponuka kobercov je okrem štýlu a farby rozdelená aj podľa veľkosti a tvaru pre čo najľahšiu orientáciu.
 • Moderné koberce v rôznych farbách, ale aj exotické orientálne koberce a jedinečné vintage koberce.
 • Originálne ručne tkané koberce a ručne vyšívané koberce.
 • Predaj kusových kobercov zahrňujúci aj koberce do exteriéru a behúne.
 • Naše koberce sa vyznačujú prvotriednou kvalitou a atraktívnym dizajnom. Tvoj nový koberec ti privezieme rýchlo, aby si sa z nich mohol tešiť čo najskôr.

  A pokiaľ hľadáte tipy ako na čistenie koberca správnym spôsobom, pripravili sme si pre vás článok Ako vyčistiť koberec podľa materiálu, kde si môžete prečítať presný postup.

  Vytvor si s Westwing tvoj vysnený domov a vyber si už dnes z našej ponuky štýlových a kvalitných kobercov.