Hľadať

Lustre

Zoradiť
44 Výrobkov
Zoradiť

Moderné lustre do vášho bytu a domu

Jedným z veľmi obľúbených typov osvetlenia sú lustre. Ich výhodou je štýlový výzor, spravidla masívnejší dizajn a schopnosť spríjemniť atmosféru v každej miestnosti. Najviac sa hodia do obývačky, spálne a kuchyne, no umiestniť sa môžu tiež v detskej izbe či dokonca kúpeľni. Trendy vzhľad z nich robí okrem praktického kúsku aj pekný doplnok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti.

Westwing vyjde v ústrety úplne každému bez ohľadu na veľkosť domácnosti alebo miestnosti. Vyberať si môžete z minimalistických kovových prevední alebo tradičnejších modelov so sklom. Vyplňte strop štýlovým kúskom a vyberte si jeden z moderných lustrov ešte dnes.

Objavte dizajnové lustre do každej miestnosti online

Pri prezeraní ponuky lustrov od Westwing zistíte, že je plná rôznych moderných i tradičných kúskov. Obývačku či kuchyňu nimi doplní najmä milovník rustikálneho či vintage štýlu. Ak však do minimalistickej miestnosti potrebujete niečo mohutnejšie a väčšie, naprázdno určite neodídete. Veľké lustre zaujmú už z diaľky, pritiahnu pozornosť a celú miestnosť oživia.

Široký výber je poskladaný z rôznych farieb, štýlov, materiálov a tvarov. Nechýbajú ani zaujímavé dizajnové kúsky, detailné spracovanie a vysoká kvalita. Z farieb sú veľmi obľúbené univerzálne odtiene, ako biela a čierna. Honosný a veľký luster bude pôsobiť nielen ako praktický kúsok, ale aj ako dôležitý doplnok. Práve preto myslite na správnu kombináciu s nábytkom.

Tradičné krištáľové lustre vyzerajú luxusne a elegantne. Najlepšie vyniknú s miestnostiach s vysokým stropom. Z materiálov si obľúbite kov či umelú hmotu, ktorá je charakteristická zaujímavým farebným prevedením.

Lustre si môžete vyberať podľa zariadenia miestnosti, doplnkov alebo toho, čo sa vám páči. Nezabúdajte taktiež na samotnú veľkosť miestnosti. Lustre Westwing sú veľké a masívne. Obývačka, spálňa či kúpeľňa im musí poskytnúť dostatok miesta.

 • Lustre do kuchyne
 • Lustre sa hodia najmä nad ostrovček alebo stôl. Ak v kuchyni stôl nemáte a jedlo konzumujete v jedálni, premiestnite ho tam. Keďže ide o miesto, cez ktoré neprechádzate, luster môže byť pokojne masívnejší a väčší. Dávajte však pozor na to, aby nebol príliš nízko a nezavadzal vám pri jedení alebo konverzácii s ostatnými členmi domácnosti.

  Medzi visiacim lustrom a stolom by mal byť priestor približne 70 - 90 cm. Tento parameter následne upravte podľa samotného lustra a vašich preferencií. Napríklad, ak je svietidlo príliš masívne, pravdepodobne ho budete mať vyššie ako nejaký minimalistický kúsok.

 • Luster do obývačky
 • Luster sa do obývačky hodí najmä vtedy, keď má vysoké stropy. To však neznamená, že ho do nej nemôžete skombinovať, ak ich nemáte. V prípade obývacej miestnosti s nižším stropom vyberajte minimalistické kúsky.

  Základným pravidlom je, že svietidlo by vám nemalo zavadzať pri prechádzaní miestnosťou. Vyšší členovia si doň nesmú udierať hlavu, prípadne sa ho inak dotýkať.

 • Luster do spálne
 • Pekný luster sa hodí do úplne každej spálne. Veľmi dobre ju doplní, osvetlí a vytvorí intímnu atmosféru. Kombinovať ho môžete so základnými kusmi nábytku, ako napríklad posteľou a komodami, alebo doplnkovým osvetlením, ako napríklad stolovými lampami.

  Ako si nájsť ten správny luster na Westwing?

  Pri hľadaní toho najlepšieho lustra do domácnosti je potrebné držať sa niekoľkých pravidiel. Pomôžu vám vybrať ten najlepší kúsok, ktorý miestnosť doplní a vytvorí v nej príjemnú atmosféru.

 • Luster kombinujte s doplnkovým osvetlením
 • Centrálne svetlo je základom, no nie vždy stačí. S veľkou pravdepodobnosťou v obývačke a spálni niečo čítate, prípadne píšete. Na takéto činnosti potrebujete doplnkové svetlo, ktoré osvetlí len určitú časť. K lustru preto dokúpte trendy stolové alebo stojace lampy.

 • Dbajte na veľkosť miestnosti
 • Tvar a veľkosť lustra by sa mali odvíjať od toho, kde budú umiestnené. Rozmery miestnosti sú jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré ovplyvňujú výber. V malej kuchyni by veľký luster zavadzal a vo veľkej by zas malý mohol zaniknúť.

 • Nezabúdajte ani na celkový štýl
 • Pri výbere nezabúdajte ani na celkový štýl miestnosti. Veľké krištáľové lustre sú vhodné skôr do minimalistických domácností, kovové tmavé modely si zas nájdu miesto v industriálnom štýle. Nemusí to však byť vždy tak, a preto nechajte pracovať svoju fantáziu a vytvorte kombináciu podľa toho, čo sa vám páči.

  Nakupujte na Westwing a užívajte si dizajnérske kúsky, vysokú kvalitu a bezplatné doručenie. V prípade, že vám chýba doplnkové osvetlenie, siahnite po stojacich, stolových alebo nástenných lampách.

  Vyplňte prázdny strop štýlovým a trendy lustrom z ponuky Westwing a užívajte si desiatky výhod nákupu.