Hľadať

Nástenné svietidlá

Zoradiť
235 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Nástenné svietidlá: výnimočné osvetlenie do každej miestnosti

Dôležitým prvkom každej domácnosti je osvetlenie. Jeho funkcia je hlavne praktická, no ak si vyberiete správne, miestnosti môže oživiť a skrášliť. K obľúbeným typom svietidiel sa radia nástenné lampy. Predstavujú doplnkové osvetlenie k hlavnému, centrálnemu. Osvetlia určité miesto, napríklad kreslo, posteľ alebo sedačku. Pomôžu vám pri čítaní kníh, písaní alebo pozeraní televízie. Dokážu vytvoriť príjemnú atmosféru a sú vhodné do každej miestnosti. Doplňte prázdne steny štýlovými nástennými svietidlami ešte dnes.

Nájdite si nástenné lampy, ktoré vám vyhovujú

Ponuka Westwing je široká, vďaka čomu sa v nej nájde úplne každý. Lampy si môžete vyberať v stovkách rôznych prevedení. Domov doplňte peknými modernými či retro modelmi. Ak by ste chceli niečo minimalistické, siahnite po industriálnych alebo škandinávskych typoch. Tí, ktorí chcú z lampy spraviť dominantný prvok, sa zamilujú do glam prevedenia. Charakteristické je metalickými odtieňmi a eleganciou.

Interiérové nástenné lampy by mali vytvoriť príjemnú atmosféru domova. Ich svetlo preto nie je tak silné. Niektoré majú matné prevedenie, iné tienidlá. Ak by ste chceli lampu využiť napríklad na čítanie alebo písanie, v ponuke si vyberiete aj modely so silnejším svietením. V takomto prípade je dobré tienidlo vynechať.

Svietidlá skombinujte s celkovým štýlom miestnosti. Farebne môžu byť zladené s nábytkom alebo doplnkami. Ak by ste chceli univerzálny kúsok, najlepšou voľbou je čierna, šedá a biela. Prípadne odtiene ako zlatá a strieborná. Milovníci hravých farieb si prídu na svoje pri modrej, zelenej alebo ružovej.

Pri výbere nezabudnite ani na správny materiál. Najobľúbenejšia je klasika vo forme kovu, skla a dreva. S osvetlením sa však nebojte experimentovať. Ak chcete originálne lampy, vyskúšajte betón alebo keramiku. Dokonca, niektoré majú zaujímavý tvar alebo doplnky.

Na Westwing nájdete ponuku nástenných svietidiel úplne pre každého. Nájdete ich v mnohých štýloch, farbách a materiáloch. Väčšie a masívnejšie typy využijete vo väčších miestnostiach, ako napríklad v obývačke alebo v kuchyni. Veľmi dobre doplnia hlavné osvetlenie. Menšie lampy sa hodia do menších izieb, ako napríklad detská izba či spálňa. Svetlo ich opticky zväčší a vytvorí intímnu atmosféru. Plus, vďaka menším rozmerom nebude lampa zavadzať.

Lampy na stenu: váš sprievodca pri kúpe vhodného nástenného osvetlenia

Nástenné osvetlenie má za úlohu doplniť miestnosť, v ktorej sa nachádza, a poskytnúť vám dodatočné svetlo. Dôležitý je preto nielen správny výber, ale aj umiestnenie. Ak máte lampu vybratú, držte sa troch základných bodov:

 • Výška umiestnenia lámp na stenu
 • Výška umiestnenia sa odvíja od toho, kde lampu budete mať a na aký účel sa bude využívať. Prípadne aj od toho, aké silné svetlo má. Nástenné lampy do spálne je vhodné namontovať v tesnej blízkosti čela. Jednoducho na ne dosiahnete a kedykoľvek ich vypnete alebo zapnete.

  Lampy v obývačke by mali byť približne vo výške vašej hlavy. Svetlo sa v miestnosti dobre rozplynie a osvetlí väčšiu časť. Na Westwing nájdete pri každej lampe informáciu, v akej výške je dobré montovať ju.

 • Správna miestnosť pre nástenné osvetlenie
 • Nástenné lampy sa hodia do každej miestnosti, nehľadiac na jej štýl či zariadenie. V obývačke, spálni a v detskej izbe ich umiestnite pri kreslo, sedačku alebo posteľ. Poskytnú dostatok svetla na čítanie, pozeranie televízie alebo prácu za stolom. V kuchyni ich pokojne umiestnite pri kuchynskú linku alebo v okolí stola.

  V kúpeľni im nájdite miesto pri zrkadle. Oceníte ich pri líčení a chystaní sa do práce alebo školy. Lampy by nemali chýbať ani v predsieni. Túto menšiu miestnosť pekne doplnia a poskytnú dôležité svetlo.

 • Typ svetla
 • Pri type svetla máte dve základné možnosti, a to studené a teplé svetlo. Vyberte si na základe účelu lampy. Studené svetlo je ostré a využijete ho tam, kde sa potrebujete zamerať na detail. Vhodné je do kuchyne, predsiene alebo kúpeľne. Teplé svetlo s jemným žltým nádychom je ako stvorené do obývačky, spálne alebo detskej izby. Je dostatočne silné, no pritom vytvára domácku atmosféru.

  Zo žiaroviek je dobré používať LED. Sú ekonomické a ekologické. Ich používaním šetríte životné prostredie.

  Nástenné lampy sú skvelým doplnkom do každej domácnosti. Vyzerajú štýlovo, nájdete ich v tisíckach prevedení a predstavujú dôležitý bodový svetelný zdroj. Všetky tieto výhody z nich robia kúsok, ktorý by vám doma rozhodne nemal chýbať.

  Inšpirujte sa širokou ponukou nástenného osvetlenia z Westwing a spravte zo svojho bytu alebo domu miesto, v ktorom sa bude cítiť každý ako doma.