Hľadať

Stolové lampy

Zoradiť
540 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Stolové lampy: rozsvieťte svoj domov s trendy lampami

Práca za stolom, čítanie, písanie a množstvo ďalších aktivít si vyžadujú správne osvetlenie. Centrálne osvetlenie vo forme lustra je často nedostatočné. Doplňte svoj stôl či nočný stolík štýlovou stolovou lampou. Okrem dekoratívnej funkcie má aj praktickú stránku. Jej svetlo je dostatočne silné na to pri čítaní kníh alebo pozeraní televízie či práci pri počítači.

Nájdite si novú stolovú lampu na Westwing

V ponuke Westwing nájdete krásne luxusné stolové lampy. Vyberať si môžete podľa farby, materiálu, štýlu alebo veľkosti. Väčšina má pekné tienidlo, ktoré sa stará o to, aby svetlo nebolo príliš silné. Ak ste však skôr minimalisti, na svoje si prídete pri stolových lampách s výraznou žiarovkou bez tienidla.

Objavte štýlové moderné stolové lampy alebo tie klasické. Nechýba ani tmavý a jednoduchý industriálny štýl či chladný minimalizmus. V popredí sú farby ako biela, čierna, zlatá a strieborná. Do miestnosti však môžete priniesť aj trochu radosti a dobrej nálady vo forme ružovej, modrej, zelenej či tehlovej. Nepáči sa vám jednofarebný trend a túžite po niečom úplne inom? Svoju osobnosť nájdete v modernom mramorovom prevedení alebo vo farebných vzoroch. Vyberte si štýlovú stolovú lampu z ponuky Westwing.

Praktické a štýlové stolové lampy - najbežnejšie typy

Každá stolná lampa má inú funkciu a hodí sa do inej miestnosti. Pred nákupom si premyslite ich účel a následne si vyberte z týchto typov:

 • Nočné lampy
 • Tento typ je ako stvorený do spálne na nočný stolík. Nočné lampy majú menšie rozmery a poskytujú príjemné svetlo, ktoré nereže oči. Ak máte doma dieťa, ktorému sa ťažko záspava v úplnej tme, nočné lampy, vám určite pomôžu. Ich svetlo nie je príliš silné, vďaka čomu vedia navodiť pravú atmosféru v detskej izbe či spálni.

 • Lampy na písací stôl
 • Pri písaní, kreslení, čítaní alebo akejkoľvek inej práci, ktorú robíte za stolom, by vám nemala chýbať stolová lampa. Jej hlavnou úlohou je osvetlenie jednej časti alebo celého stola. Pomáha taktiež očiam, aby sa príliš nenamáhali a skvelo dopĺňa každú miestnosť. Lampy na písací stôl môžete umiestniť v pracovni, detskej izbe či v obývačke.

 • Trendy a dekoračné stolové lampy
 • Luxusné stolové lampy fungujú najmä ako doplnok. Zvýrazňujú stôl, poličku, komodu alebo nočný stolík. Výraznou časťou môže byť zaujímavé tienidlo, masívny podstavec alebo netradičný tvar.

  Ako si správne vybrať stolovú lampu?

  Pri výbere stolovej lampy by ste mali sledovať základné parametre:

 • Typ – stolové lampy sa delia na viacero typov, spravidla sa stretnete s klasickými, pevnými a s modelmi s kĺbom. Druhá možnosť sa dá upraviť presne podľa toho, ako potrebujete. Vďaka kĺbu sa dá ohýbať vyššie a nižšie, prípadne do strán.
 • Rozmery – veľké a masívne lampy sa hodia skôr na príručný stolík, stredne veľké prevedenia zas na písací a nočný, kde nezavadzajú.
 • Farba – keď chcete staviť na istotu, vyberajte čierne alebo biele alebo béžové lampy. Sú univerzálne a veľmi jednoducho sa kombinujú s iným zariadením. Nie sú však tak výrazné ako metalické odtiene alebo rôzne sýte farby. Vyskúšajte zaexperimentovať a nebojte sa zmeny.
 • Osvetlenie – intenzita a typ osvetlenia sú veľmi dôležité a odvíjajú sa od toho, kde sa lampa nachádza. Keď ju máte na stole, budete potrebovať silnejšie a jasnejšie svetlo. Naopak, keď bude lampa na nočnom stolíku, siahnite po slabšom svetle so žltým nádychom.
 • Najdôležitejšie otázky pri výbere stolovej lampy

 • Na aké účely potrebujete lampu?
 • Stolová lampa má iné vlastnosti, ako napríklad tá na čítanie. Pred výberom si premyslite, kam ju chcete umiestniť a čo všetko musí spĺňať. Lampa na písací stôl je silnejšia. Nemusí mať tienidlo. Nočná lampa by mala byť miernejšia. Ostré svetlo pomôže stlmiť menší doplnok alebo tienidlo.

 • Aké silné by malo byť osvetlenie?
 • Sila osvetlenia sa udáva v lúmenoch. Stolnej lampe stačí hodnota 300 - 400 lúmenov. Nočná môže mať aj menej. Okrem sily sa zamerajte aj na typ, a to studený alebo teplý. Vyberať by ste mali podľa svojich preferencií. Studené svetlo je spravidla ostrejšie. Môže sa vám pri ňom lepšie pracovať.

 • V akom štýle by mala byť lampa?
 • Štýl by sa mal odvíjať od štýlu miestnosti, do ktorej lampu umiestnite. Inšpirujte sa farbou stien alebo doplnkov. Prípadne sa nechajte viesť obľúbeným materiálom. Kovové lampy a moderné stolové lampy sa hodia skoro všade. Betónové či drevené lampy skôr do škandinávskeho či rustikálneho štýlu.

  Inšpirujte sa bohatou ponukou Westwing a vyberte si stolovú lampu, ktorá osvetlí každú časť vášho domova.