Hľadať

Stojacie lampy

Zoradiť
157 Výrobkov
Zoradiť

Stojacie lampy: praktický doplnok do každého interiéru

Lampa je praktickým kúskom do domácnosti. Veľmi dobre doplní každú miestnosť a pritom poskytne potrebné svetlo. Okrem hlavného, centrálneho svietidla je dobré siahnuť aj po doplnkových, ako napríklad po stolových alebo stojacich lampách. Ich výhodou je najmä to, že osvetlia len určitú časť, ktorú práve potrebujete. Zjednodušia prácu pri počítači či varenie v kuchyni. Vyberte si zo širokej ponuky Westwing svoju vysnívanú stojaciu lampu aj vy.

Vyberte si stojaciu lampu podľa vášho vkusu

Stojace lampy plnia hneď niekoľko úloh. Tou najhlavnejšou je doplnenie a skrášlenie miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Každý štýl zariadenia má svoje charakteristické znaky. Držte sa ich.

Napríklad, industriálny štýl je charakteristický tmavými odtieňmi a väčšími rozmermi. Spravidla v ňom prevažuje kov. Najlepšie sa doň hodia lampy bez tienidiel so zaujímavou žiarovkou. Naopak, severský minimalistický štýl je známy svetlými odtieňmi a jednoduchosťou. Vyberajte lampy s výrazným jednofarebným tienidlom. Moderné dizajnové stojacie lampy prinesú do vašej miestnosti príjemnú šmrnc a vo večerných hodinách ju zmenia na nepoznanie.

Na čo by ste mali dohliadať pri výbere stojacej lampy

Výber stojacej lampy nie je príliš náročný, no je dôležité sledovať niekoľko základných parametrov. Keď tak urobíte, zaistíte si, že lampa skvelo do interiéru zapadne. Pri kúpe sa preto orientujte na:

 • Rozmery – lampa musí rozmerovo sedieť do miestnosti, kam ju umiestnite. Príliš veľká lampa bude zavadzať, príliš malá zas zanikne.
 • Typ – stojacie lampy nájdete vo Westwing vo viacerých prevedeniach, od oblúkových cez klasické na troch nohách, tzv. tripod. Tripod alebo lampy trojnožky zaberú menej miesta a sú vhodné aj do kúta, oblúkové lampy sú na tom presne naopak.
 • Materiál – kvalitný materiál zaistí, že stojacia lampa vydrží dlhé roky bez toho, aby ste ju museli meniť alebo opravovať. Siahnuť by ste mali po dreve, kove, skle, mramore alebo kombinácií viacerých materiálov.
 • Farebné prevedenie – farba sa musí odvíjať od štýlu a zariadenia miestnosti. Najľahšie sa kombinujú čierne lampy, no veľmi pekne vyzerajú aj metalické odtiene, ako zlatá a strieborná.

 • Ktoré typy stojacích lámp nájdete vo Westwing?

 • klasické stojace lampy
 • lampy na čítanie
 • dizajnérske stojace lampy
 • Klasické stojacie lampy si nájdu miesto v každej domácnosti. V online obchode Westwing ich nájdete v širokom zastúpení. Očakávať môžete stovky farieb, materiálov a tvarov. Ak chcete pritiahnuť pozornosť, zvoľte lampy trojnožky alebo oblúkové lampy, ktoré vyzerajú zaujímavo a elegantne.

  Lampy na čítanie oceníte v spálni alebo detskej izbe. Majú príjemné svetlo, ktoré nie je príliš silné. Počas čítania vám nebude vadiť. Umiestniť ich môžete ku kreslu alebo posteli. V obývačke ich môžete postaviť k pohovke.

  Kuchyňa, kúpeľňa či predsieň si však tiež zaslúžia štýlové osvetlenie. Vyberajte do nich kompaktné a menšie modely, ktoré nebudú zavadzať, no pritom miestnosti doplnia. Najlepšie sú trojnožky, pretože nezasahujú do priestoru, ako napríklad oblúkové lampy. Ak je miestnosť väčšia, vyberať si môžete s väčších modelov.

  Dizajnové stojacie lampy z ponuky Westwing prinesú do vášho domova príjemnú atmosféru a štýlový vzhľad. Milovníci zaujímavých kúskov si na svoje prídu najmä pri dizajnových modeloch od renomovaných značiek. Nechajte zapracovať svoju fantáziu a vyberte si podľa toho, čo máte radi.

  Vytvorte si príjemnú atmosféru správne zvolenou stojacou lampou od Westwing a rozžiarte každú miestnosť v byte alebo dome.