Hľadať

Obrusy

Zoradiť
56 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Obrusy: ochrana pre váš stôl a štýlový doplnok v jednom

Ako si ešte doplniť a skrášliť priestor v kuchyni a jedálni? Vsaďte na prestieranie na stôl a vyberte si štýlový obrus z našej ponuky. Okrem toho, že bude chrániť povrch nábytku, dodá nový nádych vášmu stolovaniu a dokonca celému priestoru kuchyne. K tomu všetkému si obrusy na stôl budete môcť meniť podľa ročného obdobia a vyzdobiť tak vašu domácnosť pre každú príležitosť. Tento možno nenápadný doplnok sa určite stane neodmysliteľnou súčasťou vašej kuchynskej a jedálenskej výbavy.

Netreba sa však zamerať len na tieto miesta u vás doma. Obrusy na stoly rôznych rozmerov budete môcť využiť aj v detskej izbe, pracovni či obývacej izbe. Stačí si len zvoliť tú správnu veľkosť, pretože základným pravidlom je, že obrus by mal previsať cez okraje stola. Kedysi to bolo aspoň 25 cm, avšak moderný interiérový dizajn je už oveľa uvoľnenejší, a preto sa zakladá viac na individuálnom vkuse.

Štýlové obrusy, ktoré si zamilujete!

Na Westwing si môžete vybrať nie len obrusy do kuchyne, ale aj rôzne sviatočné obrusy. Nezabudnite pritom, že ich dokážu krásne doplniť behúne na stôl, ktoré vášmu stolovaniu dodajú honosnejší vzhľad a to nie len pri slávnostných príležitostiach. Využite výhodu rýchleho doručenia a ponuku od exkluzívnych značiek, aby ste si váš stôl mohli už čoskoro zaodieť do nového šatu!

Výber obrusov máme naozaj rôznorodý. Môžete si vybrať:
  • Štýl – ak sa rozhodnete pre jednofarebný štýl, vaše stolovanie budete môcť spestriť odvážnejšími riadmi alebo použiť výraznejšie prestieranie. Takéto obrusy na stôl sa dajú prestrieť celoročne a môžete pri nich len obmieňať ostatné doplnky. Pri viacfarebnom štýle sa oplatí zvoliť striedmejšie doplnky v zladených tónoch. Pre vidiecky štýl stolovania sa krásne hodia napríklad ľanové obrusy, pre moderný štýl stola zas vzorované druhy.
  • Materiál – najpoužívanejšia balvna spolu s ľanom sú príjemné na dotyk a svojou textúrou pôsobia tradične a prirodzene. Obľúbenými pre kuchynské stoly, ktoré sú veľmi často vystavené znečisteniu, sú aj PVC obrusy, pretože sa prakticky čistia.
  • Rozmer – v ponuke sú taktiež veľkosti pre 4 – 6, či dokonca 8 - 10 miestne stoly. Štvorcový rozmer môžete použiť aj na veľký stôl a naaranžovať ho do stredu – veľmi pekne tak vynikne tabuľa stola. Obdĺžnikový obrus sa hodí najmä na stoly obdĺžnikového tvaru a bude pôsobiť harmonicky, keď bude rovnakou dĺžkou previsať cez všetky hrany. Tento štýl sa dá veľmi pekne doplniť behúňom.
  • Vzor – nájdete tu pekné veľkonočné obrusy s motívom bahniatok a kvetov, alebo letný vzor s koralmi. Krásny prírodný nádych majú obrusy s bielo-modrými pásikmi, ktorých jednoduchú krásu zvýraznia rôzne doplnky v prímorskom štýle.
  • Farba – jednofarebné verzie su skvelé na kombinovanie s pestrejšími doplnkami. Niektoré majú nápadité zdobenie vo forme strapcov alebo výšiviek po okrajoch. Mnohé z nich krásne vyniknú aj ako vianočné obrusy, ktoré budete môcť doplniť rôznymi dekoráciami a sviatočným riadom. Ak na ne položíte vzorovaný behúň so zimným motívom, o sviatočnú atmosféru budete mať určite postarané!
  • Aj keď pôsobia nenápadne, obrusy sú určite neodmysliteľnou súčasťou domácnosti. Nádherne doplnia stolovanie a k tomu plnia ďalšiu dôležitú funkciu – chránia váš stôl! Vyberte si z našej ponuky obrusov, doplňte si váš výber behúňom a prestieraním a vytvorte si tak nový štýlový vzhľad pre vašu kuchyňu či jedáleň. Pozrite sa aj na náš exkluzívny výber jedálenských stolov a využite výhody online nakupovania na Westwing!