Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Architekti

Zaujíma vás architektúra? Chcete načerpať nové nápady v oblasti interiérového či exteriérového dizajnu a architektúry? Napísali sme o práci významných architektov z minulosti ale aj súčasnej doby, podľa ktorých sa môžete inšpirovať pre váš nový domov či len pre zaujímavosť. Pozrite si naše články už dnes!

Známi slovenskí a zahraniční architekti  a ich tvorba

Dušan Jurkovič

Dušan Jurkovič, známy slovenský architekt a národný umelec sa preslávil secesnou prácou v architektúre a interiérovom dizajne. Ak vás zaujíma jeho tvorba a životopis, neváhajte a pozrite si článok o jeho dielach.

Štefan Svetko

Známy architekt, ktorý sa preslávil známou budovou – prevrátená pyramída v Bratislave – budova Slovenského rozhlasu, ktorá bola realizovaná v rokoch 1977 – 1980. Štefan Svetko vytvoril množstvo významných projektov, ktoré naďalej pretrvávajú inšpiráciou pre dnešné bývanie.

Ferdinand Milučký

Dnešnú modernú Bratislavu stvorili viacerí architekti a Ferdinand Milučký patril jednoznačne k tým najznámejším. Jeho práca nie je známa len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Jeho špecialitou bolo výstavníctvo, urbanizmus a pamiatková tvorba. Taktiež sa aujímal aj o interiérový dizajn.

Emil Belluš

Slovenský architekt Emil Belluš bol známy netradičnými a minimalistickými kúskami a do jeho tvorby sa zapisujú rôzne známe stavby, ktoré existujú aj dnes. Sú to napríklad hotel Devín, Kolonádový most v Piešťanoch či trnavský vodojem. Kto bol Emil Belluš a aké ďalšie projekty pochádzajú z jeho tvorby sa dozviete v našom článku.

Vladimír Dedeček

Významný architekt a milovník funkcionalizmu je autorom mnoho kontroverzných stavieb, ktoré sa stali symbolom viacerých miest na Slovensku. Jeho tvorba vyznačuje minimalistickosť, funkciu a asymetriu. Ste zvedaví na jeho tvorbu? Pozrite si náš príspevok o jeho tvorbe: Vladimír Dedeček.

Ladislav Hudec

Známi slovenskí architekti nepôsobili len na Slovensku, ale stali sa známymi architektmi aj v zahraničí. Jedným z nich bol aj Ladislav Hudec, ktorý dlhú dobu pôsobil v Šanghaji, kde vytvoril známy projekt – mrakodrap Park Hotel známy svojou netradičnou architektúrou.

Jozef Chovanec

Čím s preslávil slovenský architekt Jozef Chovanec? Tento architekt bol známy hlavne v oblasti urbanizmu a vytvoril mnho zaujímavých projektov, z ktorých najznámejší je návrh sídliska Petržalka. Viacero informácií nájdete v našom článku: Jozef Chovanec.

Ilja Skoček a Martin Skoček

Možno vám toto meno bude niečo hovoriť. Iľja Skoček je slovenský architekt, ktorý ma šesť detí, z ktorých traja sa tak isto dali na architektúru. Jeden z nich je známy architekt Martin Skoček, ktorý kráča v šľapajách svojho otca a zameriava sa na udržateľnosť stavieb a zachovávanie hodnôt existujúcej architektúry.

Iľja Skoček sa aktívne podieľal na rozvoji urbanizmu a tak isto modernej architektúry hlave v meste Bratislava. Nepôsobil však len na Slovensku, určitý čas žil aj v Alžírsku.

Friedrich Weinwurm

Slovenský architekt Friedrich Weinwurm patrí medzi predstaviteľov architektonickej avantgardy, ktorý poskytol prístup svojej vízie puristickej estetiky širokým sociálnym vrstvám. Podieľal sa na rônych projektoch, ktoré boli významnou zmenou v Bratislave. Ktoré stavby sú to sa dozviete v našom článku: Friedrich Weinwurm.