Materiály v interiéri

Dotyk určitého produktu a materiálu je často rozhodujúci. Jemnosť a príjemný pocit, ktorý cítime priamo na koži, sú veľmi dôležitým výberovým kritériom. Najmä v oblasti interiérového dizajnu hrajú textílie kľúčovú úlohu pri navrhovaní a zariaďovaní interiéru. Pripravili sme pre vás užitočné tipy a inšpirácie, aby ste vo svojej domácnosti mohli čo najlepšie využiť trendy materiály.

Rovnako ako trendy v obliekaní, aj trendy v oblasti materiálov a látok sa ľahko menia. Je dôležité podotknúť, že v prvom rade by sa vám mal páčiť váš domov, bez ohľadu na to, či je vaša pohovka alebo konferenčný stolík v súlade s najnovšími trendmi. Stačí si vybrať svoje obľúbené materiály a my vám poskytneme inšpiráciu a niekoľko užitočných rád!

Obľúbené materiály v interiéri 

Čo tento rok vládne na scéne interiérového dizajnu? Ak chcete vyzdobiť svoj domov módnymi materiálmi, vyberte si prírodné a luxusné látky a materiály. Pozrite sa s nami, čo je práve in.

Ekokoža 

Na vytvorenie luxusného interiéru nepotrebujete pravú kožu ani pravú kožušinu. Čo keď sa nechcete vzdať atmosféry prírodnej kože? Vyberte si ekokožu, ktorá sa dokonale podobá tej prírodnej. Nielen ekokoža, ale aj umelá kožušina vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu vnesie do vášho interiéru exkluzívnu atmosféru.

Mramor

Hľadáte materiál, ktorý bde dobre vyzerať a bude stále in? Mramor je materiál, ktorý sa po tisícročia používa na stavbu honosných budov a umeleckých diel. Mramor je obľúbený materiál, ktorý kladie dôraz na ušľachtilé a efektívne aranžmány. Jeho vzor sa však používa nielen v exkluzívnych interiéroch, ale obohatí váš moderný interiér o jemné a jedinečné prvky.

Keramika

V minulosti bola keramika obzvlášť obľúbená ako alternatíva porcelánu. Teraz je tento prírodný materiál známy svojim štýlovým a elegantným vzhľadom. Od stolov po vázy, ozdoby a riad. Keramika je všade. Prečítajte si všetko o tomto extrémne krásnom materiáli.

Modranská keramika

Každá krajina má svoje trádície a zvyklosti, to isté platí aj v rámci interiérového dizajnu. Aj na Slovensku máme skvosty, ktoré sú tradičné po stáročia a medzi ne patrí aj modranská keramika, ktorá má svoje výnimočné charakteristické znaky. 

Imitácia dreva

Drevo je najvyhľadávanejší materiál pri zariaďovaní domu či bytu. Drevo či imitácia dreva sa hodí pre každý štýl bývania. Využitie imitácie dreva prináša skvelé výhody, ako je napríklad minimálna údržba, farebná stálosť a originálny dizajn. My vám poradíme, ako sa imitácia dreva dá využiť pri zariadení interiéru a aké materiály sa k nej hodia. 

Ratan

Ratan sa najčastejšie používa na úpravu balkónov a terás, pretože sa z neho vyrába záhradný nábytok. Ale tento materiál si svoje miesto nájde aj v obývačke alebo v spálni! A je veľmi obľúbený medzi mnohými milovníkmi interiéru nielen kvôli svojmu ušľachtilému vzhľadu.

Zamat a satén

Tieto dva obľúbené materiályzamat a satén vyzerajú krásne jednotlivo a v kombinácii dosahujú mimoriadne elegantný efekt! Kým zamat má relatívne matný lesk, satén má jednotný lesk. Spolu tvoria extravagantný pár, ktorý pripomína exkluzívny pobyt v päťhviezdičkovom hoteli. My vám poradíme, ako tieto dve látky kombinovať, kde ich využiť v interiéri a ako sa o ne starať.

Terazzo

Terazzo je kamenný stavebný materiál s farebnými škvrnitými vzormi, ktoré sa vracajú opäť do módy! Napriek tomu, že tento typ podláh má dlhú tradíciu, tieto pevné a trvanlivé podlahy sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Terazzo – zo zabudnutého materiálu sa opäť stáva trendom a inšpiráciou!

Plyš

Plyš je materiál, ktorý sa používa nielen na plyšové hračky, ale aj na výrobu bytového textilu. Od teplej prikrývky, po jemné kreslo, do ktorého sa chcete okamžite hodiť. Tento plyšový materiál urobí každú izbu trochu útulnejšou. Niet divu, že tento materiál dokonale zapadá do trendu v roku 2021.https://www.westwing.sk/inspiration/zariadenie-interieru/styl-byvania/skandinavsky-styl/