Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Materiály v interiéri

Dotyk určitého produktu a materiálu je často rozhodujúci. Jemnosť a príjemný pocit, ktorý cítime priamo na koži, sú veľmi dôležitým výberovým kritériom. Najmä v oblasti interiérového dizajnu hrajú textílie kľúčovú úlohu pri navrhovaní a zariaďovaní interiéru. Pripravili sme pre vás užitočné tipy a inšpirácie, aby ste vo svojej domácnosti mohli čo najlepšie využiť trendy materiály.

Rovnako ako trendy v obliekaní, aj trendy v oblasti materiálov a látok sa ľahko menia. Je dôležité podotknúť, že v prvom rade by sa vám mal páčiť váš domov, bez ohľadu na to, či je vaša pohovka alebo konferenčný stolík v súlade s najnovšími trendmi. Stačí si vybrať svoje obľúbené materiály a my vám poskytneme inšpiráciu a niekoľko užitočných rád!

Obľúbené materiály v interiéri 

Čo tento rok vládne na scéne interiérového dizajnu? Ak chcete vyzdobiť svoj domov módnymi materiálmi, vyberte si prírodné a luxusné látky a materiály. Pozrite sa s nami, čo je práve in.

Ekokoža 

Na vytvorenie luxusného interiéru nepotrebujete pravú kožu ani pravú kožušinu. Čo keď sa nechcete vzdať atmosféry prírodnej kože? Vyberte si ekokožu, ktorá sa dokonale podobá tej prírodnej. Nielen ekokoža, ale aj umelá kožušina vďaka svojmu neobvyklému vzhľadu vnesie do vášho interiéru exkluzívnu atmosféru.

Mramor

Hľadáte materiál, ktorý bde dobre vyzerať a bude stále in? Mramor je materiál, ktorý sa po tisícročia používa na stavbu honosných budov a umeleckých diel. Mramor je obľúbený materiál, ktorý kladie dôraz na ušľachtilé a efektívne aranžmány. Jeho vzor sa však používa nielen v exkluzívnych interiéroch, ale obohatí váš moderný interiér o jemné a jedinečné prvky.

Keramika

V minulosti bola keramika obzvlášť obľúbená ako alternatíva porcelánu. Teraz je tento prírodný materiál známy svojim štýlovým a elegantným vzhľadom. Od stolov po vázy, ozdoby a riad. Keramika je všade. Prečítajte si všetko o tomto extrémne krásnom materiáli.

Modranská keramika

Každá krajina má svoje trádície a zvyklosti, to isté platí aj v rámci interiérového dizajnu. Aj na Slovensku máme skvosty, ktoré sú tradičné po stáročia a medzi ne patrí aj modranská keramika, ktorá má svoje výnimočné charakteristické znaky. 

Imitácia dreva

Drevo je najvyhľadávanejší materiál pri zariaďovaní domu či bytu. Drevo či imitácia dreva sa hodí pre každý štýl bývania. Využitie imitácie dreva prináša skvelé výhody, ako je napríklad minimálna údržba, farebná stálosť a originálny dizajn. My vám poradíme, ako sa imitácia dreva dá využiť pri zariadení interiéru a aké materiály sa k nej hodia. 

Ratan

Ratan sa najčastejšie používa na úpravu balkónov a terás, pretože sa z neho vyrába záhradný nábytok. Ale tento materiál si svoje miesto nájde aj v obývačke alebo v spálni! A je veľmi obľúbený medzi mnohými milovníkmi interiéru nielen kvôli svojmu ušľachtilému vzhľadu.

Zamat a satén

Tieto dva obľúbené materiályzamat a satén vyzerajú krásne jednotlivo a v kombinácii dosahujú mimoriadne elegantný efekt! Kým zamat má relatívne matný lesk, satén má jednotný lesk. Spolu tvoria extravagantný pár, ktorý pripomína exkluzívny pobyt v päťhviezdičkovom hoteli. My vám poradíme, ako tieto dve látky kombinovať, kde ich využiť v interiéri a ako sa o ne starať.

Terazzo

Terazzo je kamenný stavebný materiál s farebnými škvrnitými vzormi, ktoré sa vracajú opäť do módy! Napriek tomu, že tento typ podláh má dlhú tradíciu, tieto pevné a trvanlivé podlahy sú v poslednej dobe veľmi obľúbené. Terazzo – zo zabudnutého materiálu sa opäť stáva trendom a inšpiráciou!

Plyš

Plyš je materiál, ktorý sa používa nielen na plyšové hračky, ale aj na výrobu bytového textilu. Od teplej prikrývky, po jemné kreslo, do ktorého sa chcete okamžite hodiť. Tento plyšový materiál urobí každú izbu trochu útulnejšou. Niet divu, že tento materiál dokonale zapadá do trendu v roku 2021.

Porcelán

Porcelán bol v minulosti veľmi obľúbeným doplnkom v domácnosti a teraz sa pomaly vracia naspäť. Z porcelánu su robené rôzne vázy, prestieranie na stôl a iné doplnky do bytu. Keďže mnohí považujú porcelán za starožitnosť, tento materiál sa často považuje za doplnok, ktorý sa do moderného interiéru nehodí. Opak je však pravdou. Porcelán môže byť zaujímavý, štýlový a hodí sa k viacerým štýlom.

Akryl

V roku 2021 prevládalo viacero štýlov a materiálov ako trend, a to aj akryl, ktorý je charakteristický štýlovým vzhľadom a prevedením. Hodí sa väčšinou k minimalistickému či škandinávskemu štýlu. Tento materiál nájdete v mnohých prevedeniach a preto ho môžete doplniť k rôznym kúskom nábytku.

Travertín

Jedným z veľmi obľúbených materiálov je travertín, ktorý si svoje miesto v interiéri a exteriéri vybudoval už pred pár rokmi. Minimalistický dizajn je lákavý pre mnohých milovníkov interiéru, či už pre tých, ktorí preferujú klasiku, alebo tých, ktorý milujú moderný štýl.

Mosadz

Materiál podobný medi je mosadz, ktorá je charakteristická matným povrchom a štýlovým výzorom. Mosadz ešte nie je tak rozšírený materiál a preto je často v interiéri raritou. Mosadz sa dá kombinovať rôzne, hlavným pravidlom je, že ju môžete kombinovať s maximálne dvomi farbami, mali by ste sa taktiež rozhodnúť či bude hlavným materiálom v interiéri alebo len doplnkom.

Druhy dreva

Dubové drevo a iné rôzne druhy dreva sa použíajú v interiéri či exteriéri už dlhé roky. Používajú sa nielen na zariadenie interiéru a podlahy, ale aj na strechy domov a kúrenie. Ktoré druhy dreva existujú a sú vhodné pre zariadenie interiéru a ako ich kombinovať navzájom alebo s inými materiálmi? My vám poradíme.

Trvalo udržateľný bambus

Bambus je obľúbeným materiálom predstavujúci uvedomelý štýl bývania, ktorý sa dá použiť do každej domácnosti. Bambus je príjemný na pohľad, atraktívny a odolný. Bambus je vhodným materiálom nielen pre nábytok, ale pre jeho farebnú rozmanitosť je vhodný aj pre dekorácie do bytu, ako aj na veľké podlahové plochy.

Juta

Materiál juta patrí medzi obľúbené materiály v interiéri, pretože je univerzálna, trvanlivá a vyhovuje jej skoro každý štýl bývania. Výrobky z juty sú dnes trendy aj vďaka svojej udržateľnosti a praktickej stránke. K jute sa hodí široký výber materiálov, pozrite sa na naše inšpirácie.

Pletená deka – obľúbený bytový textil

Deky môžu byť rôznych farieb aj štruktúr a je užitočné vedieť, z akého materiálu sú vyrobené. Uľahčí vám to výber a aj údržbu. Pletená deka dokáže vytvoriť atmosféru domova aj dodať miestnosti ten správny šmrnc. My sa chceme s vami podeliť o inšpirácie ako vybrať tú správnu deku pre váš účel a ako ju kombinovať v interiéri.

Menčester

Menčester je späť a zaznamenáva veľký úspech. Je to pohodlná, príjemná a luxusná, ktorá mala boom v 60. a 70. rokoch. Menčester patrí medzi materiályktoré nielenže dobre vyzerajú, ale sú aj odolné a praktické. Existujú rôzne farby tohto materiálu a používajú sa nielen na bytový textil ale aj na pohovky.

Umelý kameň na stenu

Steny stále tvoria dôležitú časť výzdoby, či už sú to nástenné dekorácie alebo iný štýl výzdoby. Umelý kameň na stenu je taktiež nápadom ako urobiť vašu stenu zaujímavejšou.

Bavlna

Bavlna je obľúbeným materiálom v domácnosti, či už sú to textílie ako vankúše, deky či závesy, tento materiál bude vždy trendy! V našom článku sa dozviete ako využiť bavlnu v domácnosti a ako ju kombinovať s inými materiálmi.

Recyklované sklo

Tento materiál sa stal jedným z najpopulárnejších ekologických materiálom pre interiér. Recyklované sklo sa dá využiť na rôzne účely, napríklad ako dekorácia v kuchyni, v obývačke alebo v záhrade. Pripravili sme pre vás rôzne kreatívne inšpirácie, ako ho využiť vo vašej domácnosti.

Kov

Kov bol a stále je trendy materiálom. Využitie si nájde v rôznych štýloch v interiéri či exteriéri. Ako ho využiť v domácnosti a aké sú súčasné trendy tohto materiálu, vám prezradíme v našom príspevku.