Portrét Katky, autorky blogu Dream and live

V tomto článku vám bližšie predstavíme blog Dream & live, na ktorom môžete nájsť zaujímavé témy o snívaní a plnení si snov, ale aj množstvo dalších inšpirácií z oblasti životného štýlu. Autorka blogu je Katka, ktorá sa okrem blogovania venuje aj tvorbe motivačných zápisníkov a fotografii. Katka nám v rozhovore prezradí čo ju viedlo k založeniu blogu, jej obľúbený štýl a farby v interiéri, a tiež nám priblíži začiatky a tvorbu motivačného zápisníka. Užite si spolu s nami tento veľmi inšpiratívny rozhovor.

Ako by sme mohli popísať Katku z blogu Dream & live v jednej krátkej vete:

Pastelová moderná princezná, ktorá rada tvorí, robí ľuďom radosť a pomáha im na ceste za splnenými snami.

Blog Dream & live je predovšetkým o:

Snívaní, plnení snov a o ceste za svojím najlepším ja.

Zamiluj sa do procesu, v ktorom sa stávaš svojím najlepším ja.

Obľúbený citát Katky, autorky blogu Dream & live

Vybrané fotografie z blogu

Rozhovor s Katkou, autorkou blogu Dream & live

Kedy ste začali s blogovaním a čo Vás k tomu viedlo?

Začala som koncom roka 2012, v rámci predsvadobného snívania, plánovania a dokumentovania svadobných snov. Chcela som si uchovať spomienky na toto obdobie a zdieľať svoje Fotky pre radosť. Postupne som sa na blogu začala venovať aj iným snom a hlavnou myšlienkou blogu sa stalo inšpirovať aj iných k tomu, aby viac snívali a plnili si svoje sny.

Zaujal nás Váš motivačný zápisník, ktorý tvoríte. Ako vznikol nápad na vytvorenie zápisníka? Aké boli začiatky jeho tvorby a čo všetko obsahuje?

Nápad na motivačný zápisník prišiel v lete 2019, keď som sama prechádzala ťažším obdobím. Veľa vecí mi prestalo dávať zmysel, trochu som sa stratila a potrebovala som nájsť spôsob, ako sa z toho dostať. Zistila som, že je to cesta za svojím najlepším ja a práve na tejto ceste naše zápisníky pomáhajú sprevádzať aj iných.

Niekoľko dní som sa tou myšlienkou pohrávala a oslovila som dve ženy, s ktorými mi dávalo zmysel tento výnimočný zápisník vytvoriť, hoci som ich osobne nepoznala. Najprv som niekoľko mesiacov jednotlivé cvičenia a zásady zo zápisníka skúšala na sebe, aplikovala som ich v praxi a čakala, čo sa bude diať. U mňa to zafungovalo úplne zázračne a tak som sa s odhodlaním pustila do tvorby, aby zápisník mohol pomôcť aj iným.

Niekoľko mesiacov vznikal samotný koncept, texty, ilustrácie aj grafika a následne nám naše sledovateľky testovali pracovnú verziu zápisníka. Na záver sme ešte zakomponovali nejaké drobné zmeny na základe ich pripomienok a postrehov a mohli sme ísť do tlače.

Prvý zápisník Tajomstvo udržateľného šťastia je takým štartovacím balíčkom na cestu za svojím najlepším ja. Ja určený najmä pre začiatočníkov v oblasti osobného rozvoja. Vysvetľuje základné princípy šťastného života a poskytuje cvičenia na ich zaradenie do života.

Druhý zápisník Minimalist je určený pre jemne pokročilých v oblasti osobného rozvoja a je skvelým pomocníkom na plánovanie svojich snov, projektov, sledovanie zvykov, rituálov, nálad, radostí, vďačnosti, osobných výziev, ale aj na chvíle sebareflexie či práce so strachom, prekážkami a negatívnymi myšlienkami. Je tam toho naozaj veľa.

Dream & live existuje aj v tlačenej verzii ako magazín. Akým témam sa magazín venuje? Čo všetko v ňom môžu čitatelia nájsť?

Dream & live magazín je môj srdcový projekt, ktorý spája myšlienku snívania a plnenia snov s mojimi Fotkami pre radosť. V priebehu rokov sa mení a rastie spolu so mnou. Prináša príbehy ľudí, ktorí aktívne pracujú na svojich snoch, inšpirácie zo života pre krajší a šťastnejší život a rôzne zaujímavé témy, ktoré aktuálne riešim. Posledné číslo bolo také osobnejšie, o tom ako sa nevzdať a prežiť aj „koniec sveta“. Aktuálne pracujem na novom čísle, ktoré sa bude viac zaoberať osobným rozvojom a prinesie pestrú paletu inšpirácií.

Každé číslo je plné Fotiek pre radosť, ktoré sú tvorené na mieru článkom, dýcha pozitívnou energiou a motivuje ľudí k tomu, aby si išli za svojimi snami a pracovali na lepšej verzii seba samého. Čo v magazíne naopak nenájdete sú klasické reklamy, ktoré sú v každom bežnom časopise. Dream & live magazín sa dá čítať od prvej strany až po poslednú.

Aký je Váš obľúbený štýl v interiérovom dizajne a prečo? Aké farby nesmú chýbať vo vašej domácnosti?

Najbližší je pre mňa moderný minimalistický štýl, s romantickými doplnkami. Okrem základu v bielych a svetlých prírodných farbách u nás dominujú pastelové odtiene ružovej a modrej. V takomto prostredí sa cítim šťastná, spokojná a myslím, že spolu s dostatkom prirodzeného svetla to celkovo pôsobí veľmi príjemne a pozitívne pre každého návštevníka.

Venujete sa aj fotografii a na vašom blogu môžu čitatelia nájsť krásne fotky aj na stiahnutie. Aké boli vaše začiatky s fotografovaním? Čo Vás najviac baví fotiť?

Veľmi rada som fotila aj počas školy, odkedy si pamätám. Aktívnejšie som sa však foteniu začala venovať, keď som sa spoznala s mojím manželom, čo je už viac ako 10 rokov dozadu.

Najviac ma baví fotiť ľudí, zachytávať krásne momenty, ktoré sa už nezopakujú. Zvečniť emócie, lásku a šťastie na tvárach ľudí, to je asi najviac. Vtedy sa usmievam od ucha k uchu pri fotení aj pri úprave fotiek a úplne tú energiu cítim. Veľmi ma bavia aj umelecké ženské portréty a produktové fotky, ktoré majú dušu.

Máte nejaké tipy pre začínajúcich blogerov?

Písať, fotiť a tvoriť na blog je úžasná skúsenosť, ktorá človeku dá mnoho. Ak to niekoho k blogovaniu ťahá, určite by to mal skúsiť. Venovať sa témam, ktoré ho najviac bavia a zdieľať kúsok seba a svojho sveta. A dať tomu čas, lebo zázraky sa nedejú zo dňa na deň. Väčšinou trvajú roky, sú tvorené vytrvalou prácou a postavené na láske, nadšení a neustálom zlepšovaní.. svojej tvorby aj seba samého.