Hľadať

Svietidlá

Zoradiť
2044 Výrobkov
Zoradiť

Svietidlá a lampy do každej domácnosti

Vo Westwing nájdete krásne moderné svietidlá vhodné pre každý štýl či miestnosť. Správne svietidlo dokáže domácnosť nielen osvetliť a rozžiariť, ale aj zútulniť či dokonca opticky zväčšiť. Správne zvolená lampa je štýlovým doplnkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej miestnosti. Je úplne jedno, či ste vyznávačom minimalizmu alebo preferujete tmavý industriálny štýl. V našej ponuke si určite vyberiete. Nechajte sa vtiahnuť do kúzelného sveta svetiel, farieb a detailov!

Objavte svoje nové svietidlo online na Westwing

Vo Westwing ponuke nájdete rôzne dizajnové svietidlá do každej miestnosti v domácnosti. Stolové lampy sú ako stvorené do spálne na nočný stolík. Poskytnú dostatok svetla na čítanie, no nie sú pre oči príliš silné. Do obývačky budete potrebovať presný opak. Výrazný prvok, ktorý osvetlí väčšiu časť. V tomto prípade sú vhodné stropné, závesné alebo stojace lampy.

Príjemnú atmosféru domova vytvoríte nástennými lampami. Skombinujte ich s poličkami alebo obrazmi. Prípadne pomocou nich na niečo upriamte pozornosť. Ich výhodou je najmä to, že smer svietenia môžete zmeniť podľa potreby. Správne zvoleným osvetlením však viete dekorovať viac než len steny. Svetelnými reťazami rozžiarite oči vašich ratolestí. Umiestnite ich na čelo postele alebo na parapet a vytvorte im rozprávkovú detskú izbu.

Nakupovanie svietidiel online je výhodou. Celú ponuku si prezriete z pohodlia domova, bez toho, aby ste niekam chodili. Na Westwing objavíte všetky štýly a farby. Od jednoduchej čiernej až k výraznej zlatej alebo striebornej. Nechýbajú netradičné tvary a zaujímavý dizajn. Rovnako je na tom aj materiál. Je len na vás, či miestnosť doplníte masívnym mramorom, jednoduchým kovom alebo klasickým drevom.

Zariaďte si pomocou našej ponuky každú časť domova. Sami si vyberiete, či chcete, aby bola lampa len jednoduchým a praktickým doplnkom. Alebo aby predstavovala extravagantný šperk a dominantný prvok. Celý dizajn vedia doplniť kamienky, farebné tienidlá alebo výrazné podstavce. Na svoje si v ponuke prídu aj milovníci renomovaných značiek či špeciálnych kúskov od interiérových stylistov.

Ako si vybrať správne osvetlenie do interiéru i exteriéru?

Osvetlenie ovplyvňuje atmosféru v miestnosti a vašu náladu. Na každú aktivitu potrebujete iný typ svetla.

 • Lampy do kuchyne by mali poskytovať jasné svetlo, pri ktorom sa dobre pracuje.Rovnako sú na tom lampy do kúpeľne.

 • Na druhej strane, pri lampách do spálne by ste mali voliť niečo jemnejšie. Vhodné sú modely s tienidlom.

 • Keď vyberáte detské lampy, nechajte pracovať svoju fantáziu. Nebojte sa rôznych farebných prevedení. Deti milujú aj svetelné reťaze.

 • Obývačka je na tom trochu inak. Využijete v nej hneď niekoľko typov osvetlenia. Pri posedení s priateľmi, jedení alebo pri práci využijete stropné lampy. Počas pozerania televízie by ste mali zapnúť malú lampu s tlmeným svetlom. Pomôže vám šetriť oči. Lampy do obývačky vyberajte tak, aby spolu ladili. Môžu byť v rovnakej farbe, dizajne alebo materiáli. Vytvorte peknú súhru osvetlenia a dodajte domácnosti šmrnc.
 • TIP: Náš sprievodca výberom - Pozrite si ako správne si vybrať osvetlenie do obývačky! Zistite, ktoré je to najlepšie do vašej obývačky!

  Pri výbere nezabúdajte na ďalšie faktory, ktoré sú dôležité:

 • typ osvetlenia
 • farba osvetlenia
 • veľkosť miestnosti
 • svetelný zdroj
 • Lampy sa delia na dva základné typy, a to centrálne a doplnkové. Centrálne osvetlenie je najdôležitejšie. Osvetľuje celú miestnosť. Jeho úlohu môžu prebrať stropné lampy alebo masívne a veľké lustre.

  Doplnkové osvetlenie oceníte pri čítaní, písaní alebo pracovaní. Môže to byť stolná alebo stojaca lampa.

  Všetky typy osvetlenia majú rôzne farby. Závisí to od typu žiaroviek. Tie si môžete na Westwing kúpiť spolu s lampami. Stretnete sa s niekoľkými typmi. Najobľúbenejšie sú LED žiarovky. Žlté a teplejšie svetlo je vhodné do spálne a obývačky. Jasnejšie biele zas do kuchyne.

  Výber osvetlenia ovplyvní aj samotná miestnosť. Do malej izby by ste mali voliť bodové svietidlá alebo minimalistické svetlá, ktoré dokáže miestnosť opticky zväčšiť. Ak by ste chceli svetlo ovládať, siahnite po stmievateľnej žiarovke. Nastavíte si ju presne podľa svojej potreby.

  Vonkajšie osvetlenie je rovnako v ponuke na Westwing. Vonkajšie lampy vedia odolávať aj nižším teplotám. Mnohým nevadí ani dážď alebo iné nepriaznivé podmienky.

  Nechajte sa inšpirovať ponukou Westwing a doplňte svoju domácnosť štýlovým a moderným osvetlením.