Hľadať

Poháre na víno

Zoradiť
97 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Poháre na víno: ovládni umenie pitia vína

K základnému vybaveniu každej domácnosti patria kvalitné poháre na víno. Sú elegantné, štýlové a predstavujú jediný typ skla, ktorý na víno môžeš použiť. Pri nákupe sa stretneš s viacerými prevedeniami. Niektoré majú užší tvar, iné širší. Všetko závisí najmä od samotného vína, no taktiež od toho, čo preferuješ.

Pitie vína sa za posledné roky stalo určitým trendom. Spája sa nám s oslavami, úspechmi či príjemnými večernými posedeniami s blízkymi. Pekný elegantný pohár vie zaujať a podporiť sýtu chuť nápoja. Vyber si praktické a trendy vínové poháre zo širokej ponuky Westwing. Prezeraj si jednotlivé štýly, typy skla, farby a uži si celý nákup.

Sprievodca: vyber si správny pohár na víno s Westwing

Výber správneho pohára nie je príliš náročný. Musíš si však pri ňom odpovedať na niekoľko základných otázok. Každé víno totižto vyžaduje niečo iné. Nehovoriac o širokej ponuke, ktorá ťa môže prekvapiť a rozhodovanie trochu predĺžiť.

Počas nákupu je dôležité sledovať niekoľko základných parametrov. Od nich sa odvíja najmä to, aký typ vína do nich môžeš naliať. Červené a biele vína sa neodlišujú len farbou, ale tiež arómou a chuťou. A práve tie dokáže správny typ pohára podporiť.

Sklo a tvar hrajú dôležitú úlohu

Ako sme spomenuli, najdôležitejšou vecou pri vínových pohároch je ich tvar. Okrúhle a hranaté široké poháre sa hodia práve na tmavý, krvavočervený nápoj. Dôvodom je fakt, že víno potrebuje dýchať a uvoľňovať arómu. V takýchto pohároch sa mu to darí. Užšie a menšie modely sú vhodné zas pre biele vína. Tie nie sú tak aromatické.

To, či zvolíš oblý alebo hranatý tvar je v podstate na tebe. Westwing ti umožňuje vybrať si zo širokej ponuky doplnenej aj o modely bez stopky. Nie sú to však len objem a prevedenie, ktoré by si mal pri výbere zohľadňovať. Nákup ovplyvňuje tiež samotný materiál. Najrozšírenejším je klasické sklo. Jeho výhodou je príjemná cena, minimalistický dizajn a pomerne dlhá výdrž. Ak ho nerozbiješ, sám sa časom nezničí. Druhou možnosťou je krištáľ. Ten je drahší, no rozhodne stojí za to. Poskytuje luxusné prevedenie a aj o niekoľko rokov vyzerá stále ako nový. Je odolný a oplatí sa doň investovať.

Keď sa už rozhodneš nakupovať pekné a kvalitné poháre, je dobré zaobstarať si úplne všetko, čo povýši tvoje servírovanie vína o niekoľko úrovní. K základnému príslušenstvu sa radia nadčasové a zaujímavé karafy. Tie sú určené na to, aby sa v nich víno predýchalo a získalo omnoho lepšiu chuť. Po dlhom čase vo fľaši sa môže stať, že niektoré z jeho charakteristických vlastností sa stmlia. Na ich oživenie sú preto vhodné štýlové sklenené a krištáľové nádoby.

Vínové poháre v rozmanitých štýloch

Ak chceš, aby sa ti z pohárov dobre pilo, je nutné vybrať si prevedenie, ktoré sa ti páči. Len vtedy bude víno chutiť presne tak, ako má. Najkrajšie poháre sú čisté, minimalistické a jednoduché, bez špeciálnych a extravagantných doplnkov. Sú nadčasové, vhodné na každý deň či oslavu a nikdy nimi nič nepokazíš.

Červené i biele víno by mali byť podávané v čírych pohároch, cez ktoré na ne dobre vidíš. Vďaka tomu môžeš preštudovať ich krásnu farbu. Pri výbere sa vyhýbaj hrubému sklu. To je síce vhodné na pitie vody, kávy či iného teplého nápoja, no rozhodne nie vína. Objem je funkčným parametrom. To znamená, že ho musíš vyberať podľa svojich preferencií. Pri červenom víne siahne väčšina po väčších a masívnejších pohároch, pri bielom zas po menších a jednoduchších.

Okrem toho netreba zabúdať ani na farbu. Číre poháre neznamenajú hneď to, že musia byť úplne bez zafarbenia. Práve naopak. Chutné víno môžeš piť i z jemne zafarbených kúskov. Štýlový vzhľad pohárov zlepšuje pitie nápoja a pôsobí ako doplnok. Skvelo doplní všetky vitríny, ktoré doma máte. Ľahko sa tiež ladí s ostatnými kúskami nachádzajúcimi sa vo vitríne, ako napríklad keramika, knihy či iné sklo. Elegantný pohár zjemní a skrášli výzor miestnosti. Hodí sa do minimalistického, industriálneho i rustikálneho štýlu. Súpravu môžeš položiť tiež na poličku alebo minimalistický regál.

Biele, červené či rosé víno - ku ktorému poháru sa hodí?

Každé víno si zaslúži iný pohár. Pri nákupe sa drž niekoľkých základných pravidiel:

 • Poháre na červené víno musia byť objemné a široké. Dôvod je ten, že víno sa potrebuje prevzdušniť a uvoľniť arómu. Vhodný je oblý aj hranatý tvar.

 • Poháre na biele víno sú podobné ako tie na rosé. Charakteristické sú tým, že majú menší objem a sú užšie. Ich tvar môže byť tiež rôznorodý, oblý aj hranatý. Dôvod je ten, že biele vína nemajú tak silnú arómu ako červené, a preto nie je potrebné vyberať veľké a široké typy.
 • Milovníci vína určite ocenia ak sa ich obľúbené vínka stanú aj dekoráciou v interiéri. Štýlové stojany na víno v rôznych tvaroch a materiálových prevedeniach sú skvelou voľbou ako vystaviť tvoje obľúbené víno pohľadu všetkých hostí.

  Nakupuj štýlové a praktické vínové poháre online

  Stav pri nakupovaní vínových pohárov na vysokú kvalitu od Westwing. Zaobstaraj si štýlovú súpravu, v ktorej naservíruješ víno nielen sebe, ale aj tvojim hosťom. Vyber si zo širokej ponuky krásneho dizajnu, rôznych farebných prevedení a typov. Celý proces si urýchliš, ak sa počas hľadania budeš držať základných parametrov:

 • tvar
 • materiál
 • objem
 • farba
 • typ vína
 • počet kusov v súprave
 • Parametre však nie sú všetko. Dôležitý je aj tvoj vkus a preferencie. Pozri si štýlové kúsky pohárov na Westwing a objav svoj vysnívaný. Okrem viacerých tvarov nechýba ani množstvo farebných a materiálových prevedení. Pri nákupe nezabudni, že do svojej zbierky potrebuješ tiež elegantné poháre na šampanské.

  Užívaj si širokú ponuku pohárov Westwing a teš sa z výhod nákupu, ako rýchle doručenie, dizajnové kúsky a renomované značky. Ponor sa do sveta nadčasového a elegantného skla od Westwing a povýš každé pitie vína rovno o niekoľko úrovní.