Hľadať

Vankúše na stoličky

Zoradiť
78 Výrobkov
Zoradiť

Vankúše a podsedáky na stoličky - vyberte si vo Westwing

Podsedáky na stoličky sú obľúbeným doplnkom, ktorý stoličkám poskytuje väčšie pohodlie a podporu. V internetovom obchode Westwing nájdete vankúše na stoličky v rôznych tvaroch, veľkostiach a materiáloch, aby vyhovovali rôznym typom stoličiek a osobným preferenciám. Ktoré sú tie najbežnejšie?

Rôzne typy vankúšov na stoličky

Vankúše na stoličky nie sú len jedného typu, ale delia sa do viacerých kategórií na základe veľkosti, farebného prevedenia a použitých materiálov. Celý proces výberu vám však môže zjednodušiť aj samotná stolička, na ktorej sa bude poduška nachádzať. Tieto 3 typy sú najbežnejšie:

 • Štvorcové – vhodné na kreslá a stoličky s jedným miestom na sedenie. Môžu, no nemusia mať špeciálne úchytky, ktorými ich pripevníte o sedaciu časť, aby sa pri sedení neposúvali.
 • Obdĺžnikové – dlhý tvar je určený na hojdačky, lavice a sedačky, kde je viac ako len jedno miesto na sedenie. Rovnako ako štvorcové, aj tieto môžu mať praktické úchytky na upevnenie.
 • S vysokým operadlom – niektoré vankúše na stoličku majú aj vysoké operadlo, aby poskytli komfort ako spodnej, tak aj vrchnej časti stoličky. Pri sedení vás nebude bolieť chrbát a na mieste vydržíte aj niekoľko hodín.

 • Najlepšie materiály pre vankúše na stoličky

  Podsedáky na stoličky neslúžia len ako okrasa, ale sú určené aj na to, aby spĺňali určitú funkciu. Musia odolávať oderom, hmotnosti osoby, ktorá na nich sedí, a takisto aj zmene teplôt či vyššej vlhkosti, ak sa nachádzajú na terase či na balkóne. Práve preto je nutné sledovať z čoho sú vyrobené a čo všetko vydržia. Pre sedáky sa najčastejšie používajú materiály ako:

 • bavlna – obľúbený prírodný materiál s množstvom výhod ako odolnosť a mäkkosť. Je veľmi príjemný na dotyk, vie sa prispôsobiť vašim požiadavkám a vyzerá dobre aj po rokoch.
 • umelé vlákno – umelý materiál je charakteristický vysokou odolnosťou. Na rozdiel od bavlny je lacnejší, preto sa používa hlavne v exteriéroch, kde mu nevadí ani vyššia vlhkosť.
 • umelá kožušina – ak chcete do svojho príbytku priniesť niečo zaujímavé, stavte na umelú kožušinu. Má množstvo farebných prevedení a dodá vášmu interiéru šmrnc.
 • koža – jeden z najodolnejších prírodných materiálov. Tento materiál je chladný, no keď sa správne kombinuje, podporí elegantný a luxusný vzhľad celej miestnosti.
 • Pri výbere podsedákov na stoličky je dôležité zvážiť veľkosť a tvar vašej stoličky, aby ste zaistili správne uchytenie. Mali by ste tiež vziať do úvahy typ materiálu použitého na vankúš, jeho hrúbku a odolnosť, ako aj všetky ďalšie vlastnosti, ako sú protišmykové dno alebo umývateľnosť. Vyberte si ten správny vankúš na stoličku vo Westwing už dnes!