Hľadať

Stoličky

312 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Pohodlné a dizajnové jedálenské stoličky na Westwing

Pohodlné stoličky poskytnú úľavu svalom a dovolia mysli plne sa sústrediť na naše okolie. Aj vám sa už stalo, že ste si sadli na stoličku, z ktorej sa vám už nechcelo postaviť? Doprajte si aj pri jedálenskom stole pohodlné a štýlové stoličky a nerušene si vychutnajte dobré jedlo a spoločnosť.

Na stránkach Westwing nájdete rozmanitú ponuku stoličiek pre všetky miestnosti. Zaručene vás očaria aj naše čalúnené stoličky do obývačky, kožené stoličky s opierkami do pracovne a ratanové stoličky na terasu.

Stoličky pre každý štýl

Pri výhodnom nákupe na stránkach Westwing sa už nebudete musieť rozhodovať medzi pohodlím a dizajnom. Náš široký výber stoličiek poskytne pohodlie a potrebnú oporu milovníkom akéhokoľvek štýlu. Aké stoličky u nás nájdete?

 • Moderný štýl: jednofarebné stoličky s hladkými líniami skvele zapadnú do elegantného, moderného bytu
 • Škandinávsky štýl stoličky pre kuchyňu v škandinávskom štýle sa vyznačujú okrem prírodných materiálov aj pastelovými farbami a geometrickými motívy
 • Retro alebo vintage štýl retro stoličky sa vyznačujú kombináciou rôznych materiálov, napríklad dreva so zamatom a prinesú nadčasový kúsok do každého interiéru
 • Industriálny štýl: vzdušné stoličky z neopracovaného kovu skvele doplnia váš pracovný kút v minimalisticky zariadenom byte
 • Glamour štýl: na dotyk podmanivý zamat so zlatými prvkami dodá šmrnc a glam každej obývačke alebo spálni
 • Vidiecky štýl: nič nevyčarí útulnú atmosféru vidieka tak, ako masívne stoličky z dreva vo vašej kuchyni
 • Čo by ste mali zohľadniť pri kúpe stoličiek do jedálne a kuchyne?

  Jedálenské stoličky patria k tým najviac používaným stoličkám v domácnosti. Okolo jedálenského stola v kuchyni alebo jedálni sa pravidelne stretávajú všetci členovia rodiny. Stoličky by preto mali rovnako dobre slúžiť mladším aj starším generáciám. Aby ste si vybrali vhodný jedálenský stôl a stoličky, využite výhody nakupovania online na stránkach Westwing zakúpením hotového interiérový dizajnu. Pokiaľ kupujete stôl aj stoličky oddelene, zohľadnite pri kúpe stoličiek nasledujúce kroky.

 • Výška stoličiek
 • Prvým krokom pri výbere jedálenských stoličiek je premeranie si jedálenského stola. Väčšina jedálenských stolov je vysokých približne 77 centimetrov. Vhodné stoličky by preto mali mať sedadlo vo výške okolo 47 centimetrov od zeme. Orientačná pre vás bude informácia, že medzi povrchom stola a sedadlom stoličky by malo ostať 25 – 35 centimetrov voľného priestoru.

 • Tvar jedálenského stola
 • Ďalším orientačným údajom pri výbere stoličiek je tvar a šírka vášho stola. Pri hranatých stoloch sa za jedno miesto na sedenie považuje väčšinou dĺžka stola 60 centimetrov. Stolička by mala byť samozrejme o niečo užšia, aby sa stolovníci navzájom nedotýkali stoličkami. Ako orientačný údaj sa udáva minimálne 15 centimetrov voľného priestoru medzi jednotlivými stoličkami z každej strany. Pri okrúhlych stoloch je toto pravidlo o niečo flexibilnejšie. Pri kúpe stoličiek treba dobre zvážiť aj rozmiestnenie nôh stola. Uistite sa, že nebudú obmedzovať zasúvanie stoličiek ani na jeho koncoch.

 • Veľkosť vašej jedálne
 • Medzi jedálenským nábytkom a stolom by ste mali zanechať minimálne 75 centimetrov voľného priestoru, v ideálnom prípade až jeden meter. Pokiaľ je váš priestor obmedzený, vyberte si dizajnovo užšie stoličky, alebo lavice na sedenie ako ich náhradu.

 • Stoličky s opierkami, alebo bez?
 • Stoličky s lakťovými opierkami sú veľmi pohodlné na sedenie, zaberajú však viacej miesta. Stoličky s lakťovými opierkami najľahšie umiestnite ku okrúhlym stolom. Pokiaľ vám to dĺžka vášho hranatého stola neumožňuje, nezúfajte. Ruky sa pri stole dajú pohodlne oprieť aj o stôl a stoličky s opierkami si môžete dopriať v inej miestnosti. Napríklad pri pití kávy v obývačke alebo na balkóne.

 • Materiál jedálenských stoličiek
 • Moderné jedálenské stoličky sa predávajú v nespočetných materiáloch od dreva, cez čalúnenie a kov, až po kožu a plast. Ako si vybrať ten najvhodnejší materiál pre potreby vašej rodiny? Vyberte si ľahko umývateľné stoličky, pokiaľ máte v rodine malé deti. Škvrnu od omáčky predsa len ľahšie odstránite z plastu ako z čalúnenia. Pokiaľ radi sezónne obmieňate svoj dekor vyberte si drevené stoličky. Vankúše na sedenie vytvoria útulnú atmosféru a prinesú do priestorov jedálne farbu a štýl. Vyberte si k nimi zo širokej ponuky textílií na stránkach Westwing aj obrus. Kovové stoličky majú zase tú výhodu, že ich môžete ľahko prenášať a mimo používania uložiť na seba.

 • Štýl vášho domova
 • Keď ste si už určili veľkosť a materiál vhodných stoličiek pre vaše potreby, je čas venovať sa výberu štýlu. Vyberte si rovnaký štýl stoličiek, v akom je váš jedálenský stôl pre zjednotenú jedáleň a výsledný efekt ako z katalógu. Pokiaľ je váš štýl viac osobitejší, zvoľte kontrastné stoličky. Takto zariadená jedáleň bude pôsobiť exkluzívnym dojmom zariadenia zhotoveného ako na mieru.

  Nech už je váš štýl akýkoľvek, Westwing je tu pre vás. Objavte náš nábytok do jedálne v bohatej ponuke online, z ktorej si určite vyberiete a všetko krásne spolu doladíte.

  Pohodlne sa usaďte na svojej novej stoličke z Westwing a ponorte sa spolu s nami do úžasného sveta nábytku a dekorácií.