Hľadať

Sklenené vázy

Zoradiť
166 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Sklenené vázy ako krásna dekorácia

Či ako dekorácia stola pre slávnostnú večeru, uvítanie v predsieni alebo ušľachtilý dekoračný prvok vo vašej kuchyni – sklenená váza má tak rozmanité použitie, že by nemala chýbať v žiadnej domácnosti. Môžete do nich umiestniť tak živé, ako aj umelé kvety alebo vykúzliť krásny aranžmán z dekoračného piesku a sviečok.

Na našej stránke Westwing nájdete nielen krásne dekoračné vázy ale aj iné dekorácie a bytové doplnky. Zaregistrujte sa na Westwing už dnes a získajte ponuky na rôzne tematické predaje pre váš domov.

Rôzne tvary a formy sklenených váz

Pôvodne boli používané na skladovanie potravín ako je víno alebo olej, teraz sú vázy predovšetkým ozdobnými doplnkami pre rôzne kvety a dekorácie. Okrem sklenených, obľúbené sú vázy aj porcelánu, hliny či keramiky. Uprednostňujete ručne fúkané alebo ručne vyrábané sklenené vázy, alebo skôr súpravy rôznych váz? Samozrejme, že si môžete zaobstarať sklenenú vázu mnohých foriem a farieb:

 • klasický valcovitý tvar
 • vypuklé modely
 • obdĺžnikové vázy
 • štvorcové vázy
 • vysoké vázy

 • Sklenené vázy: dekoračné doplnky pre váš domov

  Máte radi kvety vo váze? Potom vám odporúčame sklenené vázy na kvety s kvetinovým vzorom. Či už ručne maľované alebo vygravírované, peknému kvetinovému vzoru v rôznych farbách určite neodoláte. Na dekoráciu vo vašej obývačke alebo v kúpeľni sú ideálne vysoké vázy z číreho, nerozbitného skla.

  Popri krásnych kyticiach môžete použiť taktiež črepníkové kvetiny, ako napríklad orchidey s trochou machu alebo sisalu. Samozrejme si môžete vyzdobiť sklenené vázy aj pieskom, dekoračnými kamienkami alebo malými figúrkami. Na to sú ideálne podlahové vázy vysoké až do 50 cm s tzv. „pozemným ľadom“ – s obzvlášť stabilným a hrubým dnom, ktoré slúži pre optimálnu pozíciu.

  Ako využiť sklenené vázy?

  Použite sklenenú vázu ako dekoráciu stola pri rôznych oslavách alebo ako štýlovú svadobnú výzdobu. Ozdobená krásnymi kvetmi je skutočným pútačom na vašom sviatočnom stole. Sklenené vázy sú taktiež skvelým darčekom pre vašich príbuzných či priateľov.

  Kreatívne aranžmány s kúskami koreňov, umelými bobuľami alebo prepeličími vajíčkami pôsobia prirodzene a zdôraznia napríklad zariadenie vidieckym šarmom. Ak uprednostňujete číre línie, je vysoko kvalitná štýlová sklenená váza pre vás to pravé.

  Rôznorodosť vzorov u sklenených váz

  Sklenené vázy je možné zakúpiť si v rôznych formách. Dokonca aj samotný povrch môže mať veľmi veľa variantov. Sklenená váza nevyzerá vždy rovnako:

 • Kvetinový vzor: Sklenené vázy s kvetinovým vzorom sú dostupné jednofarebné ale aj v rôznych iných farbách. Takisto skvele pasujú k vidieckemu a vintage štýlu.
 • Pruhovaný vzor: Tenké alebo široké pruhy na priesvitnom skle dajú vašej miestnosti úplne nový vzhľad. Sklenená váza s pruhovaným vzorom je absolútnym trendom.
 • Bodkovaný vzor: Podľa rozmiestnenia a farby bodiek na sklenenej váze vzniknú úplne odlišné štýly. Diskrétne umiestnené na krku vázy, s veľkými zlatými bodkami na spodnej časti vázy alebo strakaté bodky rozmiestnené po celom povrchu sklenenej vázy – bodkovaný vzor sám o sebe predstavuje neuveriteľné spektrum možností.
 • Sklenená váza so vzorom, jednofarebná alebo hladká váza je v každej miestnosti krásnym a praktickým bytovým doplnkom. No však rôznymi vzormi na váze si môžete priniesť do bytu kúsok prírody alebo jednoducho zvýrazniť farebné prvky pomocou umelých kvetov.
 • Je jedno, ktorý variant si vyberiete. Dizajnová váza, okrúhleho alebo štvorcového tvaru alebo jednoduchý dizajn, s týmito doplnkami máte veľa možností premeniť svoj obytný priestor na živý raj. Najlepšie na tom je, že sklenené vázy sú tak neutrálne, že s nimi môžete štylizovať najrôznejšie dekoratívne predmety. Popustite uzdu svojej kreativite a pokračujte v pretváraní svojho domova!