Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
oslava 60. narodenín

Darček pre muža k 60. narodeninám by mal odzrkadľovať to, čo má oslávenec rád, k čomu inklinuje a čo ho napĺňa. Okrem toho môže predmet podporiť komfort a pohodlie, ktoré ľudia v tomto veku spravidla vyhľadávajú čoraz viac. Keďže je človek v šesťdesiatke stále pomerne aktívny, nemusíte sa báť darovať zážitok, dovolenku alebo príjemný predĺžený víkend vo wellness. Možností je nespočetne veľa, no nenechajte sa nimi zbytočne uniesť, aby ste náhodou nevybrali niečo, čo osoba vôbec nevyužije. Pri výbere berte do úvahy aj jeho osobnosť a voľnočasové aktivity, ktoré vám vedia všetko uľahčiť. Stále neviete, čo vybrať? Prezrite si náš tip na darček pre muža k 60 a nechajte si poradiť!

Tipy na darček pre muža k 60. narodeninám

Šesťdesiatka je krásny míľnik v živote každého človeka, preto je dôležité správne ho osláviť a osobe darovať niečo, na čo len tak nezabudne. Okrem originality však myslite aj na to, že darček by mal byť praktický, aby ho oslávenec mohol naplno využiť. Hľadáte nápady na darčeky pre muža? Ste na správnom mieste!

Originálne darčeky, ktoré vyčarujú úsmev na perách

Originálne darčeky sú tie najlepšie v prípade, že chcete osobu prekvapiť a ukázať jej, že ju skutočne dobre poznáte. Do tejto kategórie patria:

 • Darček podporujúci komfort – kto z nás by si nechcel dobre oddýchnuť? Venujte mužovi hojdacie kreslo, sedací vak alebo ergonomickú stoličku. Ak toto všetko vlastní, jeho komfort podporia aj deky, prehozy a vankúše.
 • Darček k hobby – ak muž cvičí, vyberte mu športové oblečenie, keď je rybár kúpte mu udicu a ďalšie vybavenie. Ak ide o nadšenca kníh, pouvažujte nad kúpou knihy alebo čítačky, a keď muž inklinuje k vareniu, zaobstarajte mu panvice, hrnce, porcelánové taniere či strieborný príbor. Inšpirujte sa tým, čo osobu napĺňa a vyberte jej na základe toho originálny kúsok.
 • Luxusný darček – ak vám nevadí investovať do darčeka trochu viac, mužovi kúpte zlatý alebo strieborný šperk, drahé náradie, hodinky, drahý parfum alebo špeciálnu edíciu whisky. Pre milovníkov umenia je výborná aj maľba na plátne, prípadne digitálna tlač alebo plagát.
 • Vlastný darček – mužovi môžete darovať peknú darčekovú škatuľu, ktorú naplníte všetkým, čo miluje, od kozmetiky, cez jedlo až po menšiu elektroniku, doplnky do bytu alebo praktické vychytávky, ako napríklad vonnú sviečku alebo difuzér.

TIP: Hľadáte nové inšpirácie ako jedinečne a originálne zabaliť darček ako napríklad knihu, obraz alebo fotoalbum? Pozrite sa na naše video, v ktorom vám to jednoducho ukážeme!

Zážitkové darčeky plné oddychu

Pri výbere zážitkových darčekov pre vekovú kategóriu nad šesťdesiat rokov dbajte na to, aby išlo skôr o výlety a dovolenky, kde si osoba oddýchne. Vyhnite sa preto dobrodružným výletom alebo náročným túram, ktoré sú presným opakom. Čo teda darovať?

 • Wellness pobyt – stávkou na istotu je wellness plné masáží, plávania a saunovania. Na Slovensku nájdete veľké množstvo hotelov a zariadení, ktoré takýto typ pobytu poskytujú.
 • Výlet do blízkeho okolia – otcovi, kamarátovi alebo dedkovi môžete vybrať aj výlet do blízkeho okolia, kde si užijete prechádzku v prírode a dobrý obed alebo večeru v reštaurácii.
 • Exotická dovolenka – ak oslávenec rád cestuje, potešte ho exotickou dovolenkou v obľúbenom dovolenkovom rezorte, kde dostane tie najlepšie služby. V prípade, že kupujete dovolenku manželovi, absolvujte ju s ním a vytvorte si nové spoločné zážitky.

Tip: Hľadáte darčeky pre svojich starých rodičov? Prečítajte si články darček pre dedka a darček pre babku, v ktorých nájdete množstvo praktických rád a inšpirácií.

Aký darček pre muža na 60-ku? Najčastejšie otázky

Potrebujete ešte nejaký tip na darček pre muža k 60 alebo sa vám naskytli nejaké otázky? Westwing si pre vás prichystal odpovede na tie najčastejšie.

Využite bezplatnú registráciu na Westwing a získajte prístup k tisíckam praktických tipov a skvelým zľavám.

Tip: Nadčasový a originálny je aj darček z dreva, napríklad doplnky do interiéru alebo nábytok. Takéto kúsky vydržia dlhé roky a oslávenec ich bude môcť používať na pravidelnej báze.

Nákupný sprievodca darčekmi na 60. narodeniny

Okrem tipu na darček pre muža k 60. narodeninám potrebujete aj praktický návod, ako vybrať dar, ktorý skutočne poteší. Westwing pre vás spísal všetky rady a nápady, ktoré budete potrebovať.

 1. Na výber darčeka si spravte čas – nakupovanie v zhone spôsobí len to, že vyberiete prvú vec, ktorú nájdete v darčekovom obchode. A verte nám, tá naozaj nepoteší. S výberom darčeka začnite s dostatočným predstihom. Najlepšie dva až tri týždne pred sviatkom alebo oslavou. Prezrite si trh a zistite, či budete venovať kozmetiku, dekorácie do bytu, ako napríklad sviečky, svietniky alebo vázy, prípadne stavíte na niečo úplne iné.
 2. Muža dobre počúvajte – pri bežnej konverzácii sa ľudia často sťažujú, že im niečo chýba, prípadne sa im to pokazilo. Využite tieto informácie, zapisujte si ich a následne, keď príde čas na výber darčeka, ich využite.
 3. Darčeky, ktorým by ste sa mali vyhýbať – keď nie ste úplne najbližšia osoba, napríklad manželka alebo dieťa, vyhýbajte sa nakupovaniu výživových doplnkov, parfumov, šperkov či oblečenia. Stopku má aj hotovosť, ktorá sa jednoducho nehodí a mohla by oslávenca uraziť.
 4. Darčeku pridajte osobnosť – urobiť tak môžete pekným, vlastnoručne písaným blahoželaním alebo “urob si sám” darčekom. A myslite aj na prvý dojem, ktorý darček urobí, preto ho nezabudnite pekne zabaliť.
 5. Darček venujte v správny čas – ak muž plánuje oslavu, darujte mu darčeky až na nej, rovnako ako väčšina hostí. V prípade, že oslava nebude, môžete darček venovať v deň sviatku alebo v najbližší deň, keď sa s osobou stretnete.

Inšpirujte sa tipmi od Westwing a vyberte originálny darček, ktorý poteší a vyčaruje úsmev na tvári každému mužovi! Možností je veľa, vďaka čomu si na svoje prídu všetci.