Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Čaj o 5 s babkou

Vzťah s milovanou babičkou je vždy iný ako s rodičmi. V detstve nám piekla buchty, často bola spoluvinníkom našich malých šibalstiev a prázdniny u nej boli tie najkrajšie. Radi jej preto spravíme radosť nielen na narodeniny či Vianoce, ale pokojne len tak, aby sme potešili jej láskavé oči a srdce. Ak tiež práve hľadáte tip na krásny darček pre babku, ste na správnej adrese. Objavte niekoľko našich odporúčaní na kupované či ručne vyrobené prekvapenia vhodné pre každú príležitosť. 

Nápady a inšpirácie na darček pre babku

Na prejavenie náklonnosti svojim blízkym netreba špeciálny deň v kalendári. Napriek tomu je skvelé, že našim starkým je venovaný dokonca jeden celý mesiac. Medzinárodný deň starších ľudí sa koná každoročne a konkrétne je to prvého októbra. S našimi tipmi nájdete krásny darček, nech tá vaša trávi svoj voľný čas akokoľvek. Dôležité je počúvať a zaujímať sa o to, čo sa v jej živote práve deje a čo má rada.

1. Pre vášnivú záhradkárku

Vždy, keď k nej prídete sadí, polieva alebo zbiera poctivo vypestovanú úrodu? Priniesť domáci koláč by v tomto prípade bolo ako nosiť drevo do lesa. Babička, ktorá svoju energiu venuje najmä záhrade a starostlivosti o deti a vnúčatá, spravidla ocení praktické prekvapenie. Napríklad, novú súpravu záhradného náradia alebo slnečník, ktorý počas horúcich letných dní vytvorí osviežujúci chládok. Na darček pre babku môžete myslieť aj počas svojej dovolenky. Prineste jej semienka alebo cibuľky exotických kvetín, ktoré sa vám tak páčili. Zaiste si nimi s nadšením spestrí predzáhradku.

2. Pre milovníčku kultúry

Možno tiež máte starých rodičov, ktorí polovicu dôchodku pravidelne obetujú na lístky do divadla, múzea či galérie. Ušetrite im zopár peniažkov a darujte im kultúrny zážitok podľa ich vlastného výberu. Zároveň im venujte aj svoj čas a vezmite ich na predstavenie alebo vernisáž do iného mesta. V spojení s dobrým jedlom v peknom prostredí spolu zažijete nezabudnuteľné momenty.

Náš tip: Očarujúci zážitok ponúkajú letné divadelné predstavenia alebo koncerty pod holým nebom. Zistite vopred, aký program ponúkajú kultúrne inštitúcie vo vašom meste.

3. Spomienkový darček

Vzácne okamihy, strávené spolu využite na to, aby ste načerpali niečo z jej skúseností. Pre mnohých z nás sú staré mamy inšpiráciou aj v dospelosti. Po príjemne strávenom popoludní sa môžete odfotiť a vydarený záber použiť ako darček pri najbližšej vhodnej udalosti. Vložte ho do nového fotoalbumu alebo do rámu, ktorý hravo vyrobíte podľa návodu, ktorý nájdete v závere tohto článku. Takýto darček vytvorí príležitosť na dekorácie na stenu do obývačky.

Pre ďalšie tipy a inšpirácie na darček pre babku navštívte aj web Westwing. Využite možnosť bezplatnej registrácie a každý týždeň nové exkluzívne ponuky.

Nápady na darčeky pre babku k jej sviatku

Tiež cítite, že babičke vďačíte za veľa? Prejavte jej to výberom dokonalého darčeka, ktorý to povie za vás. Aký nakoniec bude, záleží aj od konkrétnej udalosti. Pozrite si naše nasledujúce nápady na darčeky a tipy na darček pre babku pri príležitosti jubilea a ďalšie nápady na praktické či spomienkové darčeky. 

Darček k narodeninám

Každé okrúhle narodeniny sú špeciálne. A iste budete súhlasiť, že ako také si žiadajú špeciálnu pozornosť. Na čo sa zamerať, keď sa v rodine blíži šesťdesiatka, sedemdesiatka či osemdesiatka?

 • V deň babkiných 60. narodenín ju môžete prekvapiť rôznymi spôsobmi. Ak máte zmysel pre humor, môžete sa zamerať na samotné číslo 60. Dajte v tomto tvare vyrobiť chutnú tortu, napíšte jej s pomocou blízkych presne toľko krátkych veršov alebo darujte kyticu, zloženú zo šesťdesiatich babičkiných obľúbených kvetov.
 • Pre mnohé babičky je aj 70-tka len údaj v občianskom preukaze. Pre energické staré mamy sa hodí darček v podobe výletu alebo ženský deň, strávený so svojimi dcérami a vnučkami. Návšteva kaderníctva či obľúbených obchodov bude príjemným spestrením popri lúštení krížoviek a strážení pravnúčat.
 • Medzi tradičné darčeky na oslave 80. narodenín patria tie, ktoré zahrejú nielen dušu, ale i telo staršieho človeka. Nemusia to byť automaticky nudné ponožky alebo šál. Oveľa originálnejší bude štýlový pléd alebo luxusný zamatový vankúš, ktoré skvele zapadnú medzi ostatné farby do spálne či obývačky.

Darček na meniny

Darček pre babičku na meniny nie je vôbec zložitý, nájdite niečo, čo jej uľahčí a spríjemní život, alebo ju jednoducho potešte maličkosťou.

 • Ak miluje varenie, zaobstarajte jej nejaký doplnok do kuchyne
 • Ak si užíva zdravotné benefity záhradkárčenia, určite jej pomôže nástroj, ktorý jej uvoľní tlak na kolená pri kľačaní na zemi alebo iný doplnok do záhrady
 • A na dni, ktoré trávi pozeraním starých filmov, by jej dobre poslúžila príjemná deka, ktorá by ju udržala v teple.

Darčeky do domácnosti

Ak sa na niečo dá spoľahnúť, je to fakt, že ženy v každom veku majú rady pekné veci. Vaša babička nebude výnimkou. Doplnky do bytu nemusia byť len obyčajný predmet dennej potreby. Je veľa drobností, ktoré okrem toho že potešia, zároveň úžasne rozžiaria akýkoľvek interiér. Môže to byť, napríklad:

 • Nová lampa, dizajnová sviečka alebo iný zdroj svetla, ktorý starej mame umožní lepšie vidieť pri čítaní alebo bežných činnostiach.
 • Pre pohodlie jej môžete kúpiť teplé papuče či taburetku, na ktorú si môže vyložiť nohy pri pozeraní televízora
 • Ak obľubuje posteľné prádlo, kúpte jej pekné posteľné obliečky, ktoré zaručia ten najsviežejší spánok

Náš tip: Návšteva u babičky sa zvyčajne neobíde bez kytice čerstvých kvetov. Vylepšite tento nápad a doplňte ho o vkusnú keramickú vázu, napríklad, v modernej perleťovej farbe.

A ak hľadáte nápady na iné darčeky pre ženy, pozrite si nasledujúce inšpirácie:

Ako vyrobiť darček pre babku: zapojte srdce a kreativitu

Kreatívne nápady na darčeky – vytvorené rukami a darované zo srdca. To hovoria handmade darčeky všetkých tvarov, farieb a veľkostí. Nemáte s DIY návodmi veľa skúseností? Začnite s týmto jednoduchým postupom na výrobu fotorámu, ktorý zvládnu aj začiatočníci. 

Elegantný rám na fotku z baliaceho papiera

Čo budeme potrebovať?

 • širší drevený rám
 • baliaci papier alebo dekoračné obrúsky
 • lepidlo na decoupage
 • nožnice

Ako na to?

Baliaci papier alebo vybraný obrúsok si nastriháme na potrebnú šírku. Rám potrieme lepidlom a rovnomerne po celej dĺžke naň opatrne priložíme pripravený materiál. Jemne popritláčame, odstránime prípadné vzduchové bubliny a po zaschnutí aplikujeme ešte jednu vrchnú vrstvu lepidla. Hotovo!

Ako na balenie darčeka?

Balenie darčeka je niekedy komplikované a niekedy by ste radi našli originálny spôsob, ako zabaliť darček pre oslávenca. V nasledujúcich dvoch videách vám ukážeme dve rôzne spôsoby, ako prekvapiť vašu babku nádherne vyrobeným balením darčeka.