Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Originálny darček z dreva pre muža

Drevo je pravdepodobne najpopulárnejšou prírodnou surovinou. Symbolizuje návrat ku koreňom, tradíciám a jednoduchosti. Sú tieto hodnoty blízke aj mužom vo vašom okolí? Potom neváhajte a nájdite pre nich štýlový a nadčasový darček z dreva, ktorý poteší aj tých najvyberavejších. Podľa feng shui ide o materiál, ktorý prináša zdravie a prosperitu do mnohých oblastí života. Nechajte sa teda inšpirovať našimi tipmi na krásne drevené darčeky, ktoré svojim milovaným môžete podarovať aj z nášho internetového obchodu.

Darčeky z dreva pre mužov: 3 najobľúbenejšie typy

Prírodné materiály ako drevo sú príjemné na dotyk, majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti a ak ich obdarovaný bude používať s láskou, vydržia nekonečne dlho. Čo všetko môžete podarovať týmto skvelýmmateriálom? Predstavujeme najkrajšie nápady, s ktorými zažiarite.   

1. Darček z dreva pre milovníkov varenia 

Ženy milujú mužov, ktorí skvele varia. Podporte v tejto vášni aj toho svojho a darujte mu profesionálne nástroje, s ktorými mu čarovanie v kuchyni pôjde ešte lepšie. Od ručne vyrezávaných misiek a dosiek na krájanie, cez kvalitné varechy až po nezničiteľné stojany na nože. 

Darčeky do domácnosti – veľkým trendom sú v súčasnosti najmä akáciové a bambusové pomôcky a predmety, ako napríklad súprava na pizzu či na krájanie syrov alebo stojan na koreniny z bambusového materiálu. V moderných kuchyniach našli svoje využitie pre vysokú trvácnosť a odolnosť. V interiéri navyše vyzerajú neporovnateľne lepšie ako ich plastové náprotivky. Súhlasíte? 

2. Drevo v službách módy 

Aj muži sa chcú páčiť. S originálnymi módnymi doplnkami z ekologických materiálov sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Drevený motýlik, štýlové hodinky či pánsky náramok sú ako stvorené na darček k narodeninám, darček na Vianoce či ako pozornosť k úspešnému ukončeniu štúdia pre brata alebo syna.

Druhy dreva sú tu často kombinované s ďalšími prírodnými prvkami, napríklad, s pravou kožou alebo vzácnymi kovmi. Doplnky tak dostanú nádych luxusu a výnimočnosti a sú skvelým nápadom na eko darčeky. Zarytí gentlemani zaiste ocenia i drevené manžetové gombíky či na objednávku vyrobenú fajku s osobným gravírovaním. Špecializované firmy ich spracúvajú z bežných, ale i vzácnych druhov dreva, ako je palisander alebo briar. 

3. Zábavný darček z dreva 

Drevené hračky sa rátajú ako výborné nápady na darčeky pre deti. No však drevené hračky nie sú len pre deti. 

 • Pripomeňte otcovi či manželovi prázdninové šachové partie so starými rodičmi
 • Dlhé rodinné večery môže spríjemniť aj tradičné domino alebo puzzle zhotovené z dreva
 • Pre malých i veľkých chlapov sú vhodné aj dekorácie do bytu vyrobené z dreva či bambusu
 • Obľúbená je aj drevená varianta známej hry Scrabble
 • Zábavný darček je aj celodrevený stolný futbal
 • Alebo nakoniec aj pexeso z topoľovej preglejky

3. Nábytok z dreva 

Čaká vás kolaudačná oslava v priateľovom byte? Vyberte si vhodné darčeky ku kolaudácii z nášho internetového obchodu a čerpajte z nasledujúcich nápadov našich dizajnérov. 

 • Muži pri zariaďovaní často preferujú minimalistický severský alebo industriálny štýl. Veľmi vyhľadávané je spojenie masívneho dreva a matného kovu na jedálenských a konferenčných stoloch alebo na väčších kusoch nábytku, ako sú komody, šatníky a knižnice.
 • Ak premýšľate nad doplnkom, skvelou voľbou môže byť závesná lampa z dreva či bambusu
 • Vhodné su aj dekorácie na stenu z dreva ako napríklad dizajnové nástenné hodiny zo svetlého bukového dreva. 

Tip pre obmedzený rozpočet: Darček by mal vyjadrovať predovšetkým to, že nám na druhom záleží. Ak hľadáte niečo menšie a finančne nenáročné, zamerajte sa, napríklad, na sviečky alebo vonné tyčinky. Vôňa dreva v byte okamžite navodí pocit pohody. 

Urob si sám: darček z dreva  

Ručne vyrobený darček má vždy inú hodnotu ako kupovaný. V danom predmete je zároveň premietnutý aj čas, ktorý ste venovali jeho vymýšľaniu a zhotoveniu. Nápad na vlastnoručne vyrobené prekvapenie však môžete aj otočiť a umožniť mužovi, aby si vytvoril niečo sám. Mnohým práca s drevom prináša radosť a s chuťou na moment vymenia pracovné povinnosti za nejakú kreatívnu činnosť. 

Na chvíľu modelárom 

Máte doma fanúšika zmenšenín áut, motoriek či lietadiel? Potom ho iste poteší drevený model obľúbeného prepravného prostriedku. Pribalený návod zaručí, že ho zvládne postaviť aj začiatočník.  

Náš tip: Model konkrétneho dopravného prostriedku sa môže stať výstižným darčekom pri príležitosti okrúhlych narodenín alebo odchode do dôchodku pre muža pracujúceho ako šofér, pilot, traktorista a pod. Ešte osobnejším sa stane, keď naň dáte vyryť alebo vypáliť venovanie či vtipnú myšlienku. 

Svadobný dar z dreva 

Možno sa práve chystáte na svadbu a lámete si hlavu nad tým, čo podarovať novomanželom. Aj tu príde na pomoc drevo a jeho univerzálnosť. Čo z neho vytvoriť pre ženícha a nevestu? 

 • Ako svadobný dar sa tiež hodí špeciálna spomienková tabuľka z ozdobného dreva, na ktorú sa podpíšu všetci hostia.
 • Do spoločnej domácnosti sa im určite zídu, napríklad, drevené podložky pod poháre, mydelničky alebo pekný vyrezávaný svietnik.
 • Praktické a zároveň pôsobivé môžu byť aj z dreva vytvorené iniciály novomanželov, ktoré im neskôr poslúžia ako dekorácia, ťažidlo či zarážka na knihy. 

TIP: Ak na výrobu kreatívneho darčeka z dreva nemáte čas, tak si môžete pozrieť nápady na svadobný dar v našom príspevku.

Tipy a triky: Ako sa starať o drevené predmety, aby vydržali čo najdlhšie?

Darček z dreva predstavuje kus prírody, ktorý vyžaduje istú starostlivosť. Jeho adresát by mal preto vedieť, ako s ním narábať tak, aby mu vydržal dlhý čas.   

 1. Drevené predmety by vo všeobecnosti mali byť umiestnené na suchom mieste.
 2. Nerobí im dobre priame slnko ani zvýšená vlhkosť a neodporúča sa držať ich v blízkosti vykurovacích zariadení. 
 3. Na ich čistenie alebo odmastenie je vhodná čistá voda, prípadne bežný saponát. Agresívnejšie chemické prostriedky môžu drevo nenávratne poškodiť.
 4. Na predĺženie životnosti nábytku, kuchynských pomôcok alebo drobných drevených predmetov sú najvhodnejšie prírodné oleje a vosky, ktoré na ich povrchu vytvoria ochrannú vrstvu zabraňujúcu pôsobeniu rozličných negatívnych vplyvov. 

Veríme, že ste aj tentoraz pri výbere darčeka mali šťastnú ruku. Tím Westwing vám rád pomôže aj nabudúce.