Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderné doplnky do bytu

Krása sa ukrýva v detailoch a presne to platí aj pre vybavenie domácnosti. Dobre zvolené interiérové farby či nábytok sú taktiež veľmi dôležitou súčasťou, no sú to práve rôzne dekorácie do bytu a doplnky, ktoré ešte viac zvýraznia vkus a nápaditosť domácich. Vďaka nim sa dá navodiť ešte väčší pocit pohodlia a harmónie. Preto sme pre vás tentokrát pripravili nápady na štýlové doplnky do bytu, ktoré krásne doplnia každú miestnosť, a budú pastvou pre oči nie len pre vás, ale aj pre každú návštevu!   

Ako si vybrať bytové doplnky do určitých miestností?

Doplnky do domácnosti sú neoddeliteľnou súčasťou interiérového aranžovania, či už budú zdobiť steny, stôl, posteľ či iný nábytok. Ak ich vyberiete správne, budú pôsobiť štýlovo počas celého roka. Ak však máte radi zmenu ročných období a s nimi aj chuť pozmeniť vaše aranžovanie, existuje tiež množstvo prekrásnych sezónnych doplnkov, ktoré môžete striedať. Všetko závisí od vášho vkusu a fantázie. Pozrite sa s nami na nápady do každej izby – určite medzi nimi nájdete niečo, čomu sa poteší aj vaša domácnosť.

1. Kúpeľňové doplnky

Zariadenie kúpeľne by malo pôsobiť útulne, a zároveň byť prakticky a kúpeľňa by mala byť ľahko udržateľná v čistote. Vlhký vzduch a voda to niekedy neuľahčujú, avšak existujú kúpeľňové doplnky, ktoré sa tu nádherne hodia, a pritom sa dobre znášajú s vodou. Sú to napríklad:

 • mramor, kamenina alebo keramika v podobe dávkovača mydla alebo pohára na zubné kefky
 • držiaky na uteráky alebo police z bambusu
 • prírodné vlákno a ratan v podobe úložných košov a ľahkých závesných políc

2. Dekorácie do obývačky

Dekorácie do obývačky sú na výber vo veľmi širokej škále, či už si chcete ozdobiť steny alebo hľadáte dekoráciu na stôl. Tu je náš top výber dekorácií do obývačky:

 • nástenné dekorácie ako obrazy, plagáty či fotorámiky
 • dekorácie na stôl do obývačky ako vázy, dekoračné predmety či svietkniky
 • nádherným doplnkom sú aj vankúše v pestrofarebných odtieňoch a rôzne plédy
 • ak máte v obývačke knižnicu, určite si zaobstarajte štýlové zarážky na knihy

3. Doplnky do kuchyne

V kuchyni trávime tak veľa času, že si z času na čas určite zaslúži nejaké nové prírastky do svojho aranžovania. Ich výhodou je, že sú zväčša navrhnuté tak, aby boli aj prakticky použiteľné. Doplnky do kuchyne pravdaže zahŕňajú aj prestieranie a obrusy, spolu s behúňmi. Ak vám v kuchynskej výbave nič nechýba, nové doplnky na stolovanie jej určite dodajú svieži nádych! Zariadenie kuchyne by malo byť vždy prioritou!

4. Dekorácie do spálne

Aby vaša domáca oáza odpočinku a zariadenie spálne pôsobilo ešte uvoľňujúcejšie, myslite aj na štýlové a moderné doplnky do bytu a taktiež dekorácie do spálne.

 • Na stenách krásne vyniknú obrazy a grafiky s prírodným motívom či súprava zrkadiel
 • Na komodách vyniknú rôzne misky a svietniky.
 • V spálni sa prakticky osvedčia aj úložné koše a boxy, ktoré sa dajú schovať pod posteľ alebo do skrine.
 • Spálňa by mala pôsobiť sviežo, preto by tu nemali chýbať ani rastliny v pekných kvetináčoch. Zabúdali by ste ich polievať? Skúste ich verné umelohmotné napodobeniny. 

5. Dekorácie do detskej izby

Zariadenie detskej izby je dokonalým priestorom pre vtipné a farebné doplnky, keďže pri deťoch sa všetko veľmi rýchlo dokáže zmeniť na hru. Dekorácie do detskej izby preto veľakrát môžu pôsobiť ako hračky, a pritom majú svoje praktické využitie.

 • Úložné boxy v tvare zvierat sú skutočnou pastvou pre oči, a pritom účinne schovajú všetok neporiadok.
 • Postieľku môžete doplniť o mäkučké vankúšiky vtipných tvarov
 • Na podlahu pridaj pestrý koberec, na ktorom sa tvoje ratolesti budú môcť hrať

6. Dekorácia na balkón alebo do záhrady

Balkón a terasa dokážu poskytnúť skvelý priestor pre odpočinok, a pritom stačí tak málo, aby pôsobili útulne a pohodlne.

 • Čarovnú atmosféru mu dodajú dekorácie na balkón ako napríklad lampáše, ktoré nádherne rozžiaria vaše večerné posedenia
 • Ak tu pestujete rastliny, vyberte pre ne štýlové obaly na kvetináče.
 • Stoličky či kreslá budú ešte viac lákať na oddych s mäkučkými vankúšmi na sedenie.

Nechajte sa inšpirovať a pozrite sa aj na záhradné dekorácie.  

Ako kombinovať dekorácie do bytu?

Dekorácie do bytu sa dajú kombinovať rôznymi spôsobmi a my sme pre vás pripravili niekoľko rád a tipov ako postupovať pri ich výbere. Čo by ste mali pritom zohľadniť?

 1. Štýl aranžovania – výber veľakrát uľahčí štýl, ktorý udržiavate v danej miestnosti. Môžete ho doplniť súvisiacimi dekoráciami, ktoré priestor ešte viac scelia, alebo zaexperimentovať a vsadiť na kontrastný doplnok – v takom prípade však postupujte s mierou, aby ste nenarušili harmóniu celku. 
 2. Interiérové farby – farby sú taktiež dôležitým prvkom. Vaše dekorácie môžete vybrať v zladenej palete so zvyškom aranžovania, čo sa hodí predovšetkým pre teplé farby v interiéri. Jednoduché na kombinovanie sú aj pastelové farby. Môžete však skúsiť taktiež odvážnejšiu kontrastnú kombináciu – podľa umenia feng shui by predsa mal byť v interiéri zastúpený každý základný odtieň aspoň v určitej miere.
 3. Veľkosť priestoru – s veľkosťou priestoru súvisí aj vhodný rozmer doplnkov. Preto sa neodporúča zvoliť veľké dekorácie do menšej miestnosti, aby sa tým pocitovo ešte nezmenšila. Ale napríklad rozmernejšie zrkadlo bude mať úplne opačný výsledný efekt – priestor opticky zväčší.
 4. Materiály doplnkov – všeobecne platí pravidlo, že prírodnými materiálmi v pôvodnej farbe nikdy nič nepokazíte. Moderné dekorácie dodajú hrejivosť, tradičnejšie zas štýlovo doplnia. Ak máte v pláne pridať do vášho interiéru trochu pompéznosti, vsaďte na sklo, krištáľ a kovové doplnky do bytu v zlatom či striebornom prevedení.
 5. Konkrétna miestnosť – v neposlednom rade zohráva dôležitú úlohu aj miestnosť, pre ktorú hľadáte štýlový doplnok. Niektoré dekorácie sú vhodné pre každú, iné sú zas špecifickejšie a hodia sa len do konkrétnej miestnosti. Takisto je dobré vedieť, či bude mať doplnok predovšetkým dekoratívny charakter alebo ho chcete aj prakticky využívať.
farebné doplnky do bytu

3 najobľúbenejšie nápady na dizajnové doplnky do bytu od Westwing

Veľakrát stačí tak málo a už len pár dekorácií vnesie do interiéru úplne nový nádych. Vybrali sme pre vás naše 3 najobľúbenejšie doplnky do domácnosti, ktoré spravia priestor ešte štýlovejším!

Typ dekoráciiPopis
Dekorácie na stenuČi už obraz, grafika alebo nástenná dekorácia – vkusne vybraný predment nádherne ozdobí akúkoľvek stenu
Svietniky a lampášeJeden kus alebo súprava bude pôsobiť štýlovo cez deň ako aj počas večera, keď ich rozžiaria horiace sviečky. Miestnosť ihneď naplnia čarovnou atmosférou.
Úložné koše a košíkyPraktické v akejkoľvek miestnosti, pretože do nich môžete schovať čokoľvek, a v prírodnom prevedení budú pôsobiť naozaj skvostne!

Doplnky a dekorácie zohrávajú v interiéri veľmi dôležitú úlohu – dodávajú mu totiž štýl a krásne vyzdvihnú vycibrený vkus majiteľa. Celý priestor získa práve vďaka takýmto detailom náležitý punc, ktorý sa stane pastvou pre oči nie len pre vás, ale aj pre každého hosťa. Je skutočne radosť sa nimi obklopovať!

Aj vy máte chuť spestriť si domov a pridať do vášho aranžovania niečo nové? Dúfame, že sme vás našimi nápadmi a tipmi inšpirovali a že vo vašom interiéri čoskoro pribudne nový doplnok. Pozri sa aj na našu klubovú ponuku vo Westwing, aby si nepremeškal naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude tvoj domov ešte krajší!