Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
inšpirácie na vianočné dekorácie pred dvere

Vianočná výzdoba sa skladá z niekoľkých častí a spravidla ju delíme na výzdobu do interiéru a exteriéru. Jednotlivé kúsky sa od seba odlišujú hlavne rozmermi, pretože vonkajšok si žiada masívnejšie rozmery. Niečo, čo zaujme aj okoloidúcich už z diaľky. Sviatky sa nezadržateľne blížia a vy rozmýšľate nad tým, aké vianočné dekorácie pred dvere sú tie najlepšie? Westwing má pre vás všetky odpovede a praktické rady a nápady.

Vianoce začínajú prípravou na výzdobu

Ak nechcete, aby vás chytil tradičný stres z toho, že nič nestíhate a Vianoce nakoniec “nebudú”, mali by ste si sadnúť a niekoľko dní pred sviatkami pripraviť plán. Ten musí obsahovať základné veci, ako to, kedy a čo budete piecť, akú výzdobu plánujete a čo všetko chcete ešte stihnúť. Následne si aktivity priraďte k dňom, vďaka čomu sa zbavíte chaosu v jednotlivých úlohách.

  • Jednou z najdôležitejších úloh je príprava na zdobenie celého domu. Nemáte tento rok predstavu ako zariadiť domácnosť, a premýšľate, či neskúsite niečo nové? Najlepším riešením sú vianočné inšpirácie, ktoré vám pomôžu nasať tú správnu atmosféru. Okrem toho tiež rozprúdia fantáziu a o pár minút zistíte, aký vianočný štýl bývania vyskúšate.
  • Druhým krokom je kúpa všetkých doplnkov, ktoré vám v dome chýbajú a potrebujete ich. Môže to byť vianočná ruža alebo vianočné osvetlenie, prípadne stavte na niečo úplne iné, presne podľa svojich predstáv. Kombinujte viacero prvkov, no snažte sa zostať v jednom štýle, aby miestnosť nevyzerala príliš chaoticky.


Ktoré vianočné dekorácie sa hodia pred dvere?

Keď vyberáte vianočné ozdoby pred dvere, držte sa niekoľkých pravidiel. Pomocou nich vyberiete presne to, čo hľadáte.

  • rešpektujte rozmery dverí – to znamená, že keď máte dvojkrídlové masívne dvere, mali by ste pred ne umiestniť niečo väčšie, čo nezanikne. Na druhej strane, menšie dvere si budú vyžadovať skôr menšie doplnky. Tie ich pekne doplnia, no pritom nezatienia a nebudú zavadzať pri vstupovaní.
  • ozdoby nesmú zavadzať – ako sme spomenuli, dekorácie musia dvere a vchod ozdobiť, nesmú však zavadzať a byť v ceste. Sťažia vám vchádzanie dovnútra a po krátkom čase sa zničia.
  • využite štýlový vzhľad dverí – ak máte zaujímavé a pekné dvere, pozdvihnite ich štýlový vzhľad doplnkom, ktorý ich zvýrazní. Napríklad, tmavé čierne alebo tmavomodré dvere zvýraznite bielou vázou plnou strieborných vianočných gulí. Kontrast vyzerá veľmi dobre a upriami pozornosť na dvere.
  • kombinujte ozdoby na a pred dvere – okrem ozdôb pred dvere nájdete aj množstvo dekorácií, určených priamo na ne. Kombinujte ich spolu a vytvorte pekný celok, ktorý zaujme už z diaľky.

Keď sa rozhodnete, že siahnete po vianočných dekoráciách pred dvere, na výber toho máte hneď niekoľko. Niektoré dekorácie umiestnite priamo pred dvere, iné zas zavesíte na ne. Obe možnosti sú praktické a budú sa vám hodiť, nehovoriac o tom, že vyzerajú štýlovo, keď ich skombinujete. Aké teda máte možnosti?

Siahnite po vianočnej girlande

Vianočné girlandy vyzerajú veľmi dobre, vytvoriť si ich môžete aj sami doma a dajú sa upraviť presne podľa potrieb. Na trhu sa stretnete s masívnejšími druhmi, vhodnými skôr na väčšie a mohutnejšie dvere, a s jednoduchšími kúskami určenými na menšie dvere. Girlanda vyznie najlepšie vtedy, keď ju umiestnite po obvode alebo na rám. Aj keď vchod zmenší, nemala by robiť veľký problém. Najväčším benefitom vianočnej girlandy je fakt, že sa dá využiť aj na iných miestach, ako napríklad na bránke, plote, v okne alebo na parapete. Keď ju budúci rok nebudete chcieť dať do vchodu, určite jej nájdete iné využitie.

Vianočné osvetlenie je stávkou na istotu

Aké by to boli Vianoce, ak by ste nemali žiadne vianočné osvetlenie? Pravdepodobne smutné a tmavé, pretože by váš vchod nehral viacerými farbami. Osvetlenie umiestnite na rám dverí alebo rovno na samotné dvere, prípadne ho skombinujte s girlandou. Osvetlenie má podobné výhody ako girlanda, a to hlavne v tom, že na budúci rok ho viete využiť na iných miestach.

Vianočné dekorácie pred dvere: veniec

Adventný veniec sa nachádza takmer vo všetkých rodinách a pre každého symbolizuje niečo iné. Tento veniec ale nemusí byť jediný, ktorý budete mať počas Vianoc doma. Kúpiť si môžete aj kúsok na dvere či do okna v štýlovom prevedení s peknou stužkou na zavesenie. A ak by ste ho nechceli kupovať, viete ho vytvoriť sami doma. Stačiť vám na to budú ozdoby, ako napríklad šišky, gaštany, škoricové drievko, škrupiny z orechov či vianočné gule. Veniec vyzerá na dverách veľmi dobre, pretože ho dokážete prispôsobiť presne podľa ich veľkosti.

Dobrou voľbou sú aj masívne vázy, nádoby a kvetináče

Okolie dverí je tiež dôležité, pretože určitým spôsobom ovplyvňuje to, ako budú vyzerať samotné dvere. Keď sa rozhodnete, že dom vyzdobíte aj zvonka, nezabudnite ani na túto časť. Pred dvere sa hodí jedna veľká masívna váza, črepník na stojane alebo vianočná postavička s možnosťou svietenia v tme. Pri dekorovaní myslite na to, že vianočná výzdoba nesmie zavadzať, a preto ju umiestnite skôr do pravej alebo ľavej strany.

Vianočné dekorácie pred dvere bytu

Dvere bytových domov majú menšiu nevýhodu v tom, že na chodbe nie je spravidla veľa miesta. Je preto dobré vyhnúť sa dekoráciám pred dvere a siahnuť skôr po tých na ne. Takýmto spôsobom si budete istí, že vám ich nikto nerozbije, nezničí ani neukradne. Dvere ozdobte girlandou, svetielkami alebo menším vencom s peknými farebnými ozdobami a stužkou.

Pozrite si našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!