Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
vianočné girlandy v interiéri

Kto by sa netešil na zimu a s ňou nerozlučne spojené Vianoce! Už počas adventu sa príbytky zahaľujú do čarovného šatu – vianočná výzdoba dodá každučkej miestnosti nádherný sviatočný šarm. Nezabudnite pri zdobení vašej domácnosti ani na prekrásne girlandy, ktoré jej dodajú ešte viac elegancie a stanú sa pútačom zraku nie len pre vás a vašu rodinu, ale aj pre každú návštevu. Poďte sa s nami pozrieť na krásne, ihličnaté vianočné girlandy, ktoré váš interiér ozdobia nie len počas Vianoc, ale aj celého zimného obdobia! Nechajte sa inšpirovať a spravte si vlastnú priamo doma.

Girlandy na Vianoce: skvelá dekorácia pre váš interiér

Pred najočakávanejšími sviatkami v roku sa celá domácnosť rozvonia pečením koláčov a medovníčkov, v hrncoch sa budú chystať výborné jedlá a na zahriatie sa každý bude môcť ponúknuť chutným horúcim nápojom. Vianočné girlandy v podobe ihličnatých vetvičiek s krásnym zdobením dodajú celej atmosfére ešte intenzívnejší nádych tohto čarovného ročného obdobia. Neváhajte a zakomponujte ich aj do vášho aranžovania – môžete ich umiestniť snáď do každého priestoru a to v rôznych formách!

Tradičné aj menej tradičné girlandy

Vianočné dekorácie môžu byť vyrobené z rôznych materiálov inšpirovaných zimným obdobím. Najtradičnejšie sú preto girlandy vyrobené z ihličnatých vetvičiek, nádherne pôsobia aj tie zo šišiek, s lístkami imela a eukalyptu, šípkovými konárikmi, vlašskými orechami, alebo iným materiálom z lona prírody. Presne také máte najradšej? Určite sa vám potom zapáčia aj naše ďalšie tipy na prírodné vianočné dekorácie. Girlandy však môžete vyrobiť aj z papiera alebo látky, či vsadiť na svetelnú girlandu.

Westwing nápady, kam umiestniť vianočné girlandy

Či už si zvolíte kratšie alebo dlhšie girlandy, môžete ich štýlovo naaranžovať ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako a kde nimi pútavo ozdobiť priestor.

Na zábradlie pri schodoch

Zábradlie je dokonalé miesto pre girlandu z ihličnatých vetvičiek, pretože krásne vynikne po celej jeho dĺžke, dodá schodisku hrejivý pocit a zároveň ho osvieži príjemnými zelenými tónmi. Pekne tu zapasuje aj svetelná reťaz s drobnými svetielkami, ktoré čarovne rozžiaria celý priestor.

Vianočné girlandy na okno

Či už sa rozhodnete upevniť girlandy na garnížu alebo nalepiť ich priamo na okno, v oboch prípadoch budú vyzerať skvostne zvonku aj zvnútra. Odporúčame na každú okennú tabuľu umiestniť jednu girlandu zavesenú do pekného oblúka. Pre viac nápadov vás určite zaujme aj vianočná výzdoba na okná.

Na krbovú rímsu

Ku praskajúcemu ohníku v krbe sa takáto vianočná výzdoba hodí úplne skvele! Predstavte si rímsu ozdobenú girlandou, ktorá je spustená aj po stranách konštrukcie – to dodá krbu ešte hrejivejší nádych! Pekne bude pri nej vyzerať aj menší adventný veniec alebo elegantný svietnik na 4 sviečky. Chvíle v kruhu vašej milovanej rodiny a blízkych sa tak stanú ešte sviatočnejšími.  

Vianočné dekorácie pred dvere

Okrem rôznych závesných dekorácií s vianočným motívom alebo vencov na dverách nádherne vynikne aj girlanda upevnená v horných rohoch spadajúca do oblúku. Jedna kratšia siahajúca do hornej pätiny dverí bude úplne stačiť. Ak však chcete vaše dvere ozdobiť ešte viac, pridajte ďalšiu dlhšiu girlandu siahajúcu do štvrtiny dverí. Čo za krásne sviatočné uvítanie to bude!

Vianočné dekorácie na balkón alebo terasu

Podobne ako na schodoch, aj váš balkón a terasa získa čarovný vianočný šarm s girlandou upevnenou na zábradlí. Pre hrejivý efekt aj počas dlhých zimných večerov odporúčame doplniť aranžovanie aj svetelnou reťazou a tak skvele obohatiť doplnky na terasu vianočnými ozdobami.Inšpirácie, ako vyrobiť girlandy na Vianoce

Okrem nespočetného množstva možností, kam môžete umiestniť girlandy u vás doma, sme pre vás pripravili aj praktické rady a inšpirácie pre ich výrobu. Ak by ste mali chuť vyrobiť si aj ďalšie ozdôbky, pozrite sa na naše nápady na vianočné dekorácie vyrobené doma.

Vlastnoručne vyrobené vianočné girlandy

Tradičné girlandy na Vianoce zvyknú byť vyrobené zo živých vetvičiek smreku a borovice, ktoré vnesú do celého priestoru osviežujúcu zeleň a nádhernú vôňu silíc. Z praktických dôvodov sa však často používajú aj umelohmotné imitácie, ktoré môžete znovu použiť aj o rok – závisí na vás, ktorá možnosť sa vám viac páči. Poďme sa spolu pozrieť, čo všetko budete potrebovať:

  • Materiály: môžu to byť už spomínané ihličnaté vetvičky, ale nádherne vyzerajú aj girlandy z papiera či listov eukalyptu, imela alebo brmbolcov zavesených na povrázku.
  • Výzdoba: môžete použiť vianočné gule, drevené či slamené ozdoby, stuhy zaviazené do mašličiek, šišky, vlašské orechy, dekoratívne reťaze a pozlátka, sviečky a svetelné reťaze. Vianočné girlandy predovšetkým z prírodných materiálov veľakrát pôsobia nádherne svojím prirodzeným vzhľadom aj bez zdobenia. Všetko závisí od vášho aranžovania.
  • Upevnenie: na upevnenie môžete použiť háčiky, drôtiky, ozdobné stuhy alebo povrázok. Ak je girlanda ľahká, na dvere či okno postačí aj priesvitná lepiaca páska.  

Vianoce sú skutočne čarovnými sviatkami plnými lásky, šťastia a pokoja. Vytvorte si doma vrúcnu, hrejivú atmosféru a doplňte vaše sviatočné aranžovania girlandami, ktorými si môžete skrášliť priestor vnútri vášho príbytku, ako aj vonku na balkóne či v záhrade. Vianočné inšpirácie tým však ani zďaleka nekončia – pozrite sa aj na to, ako môžu u vás doma vyzerať.