Štýl bývania

Než začneme s výzdobou našich domov alebo bytov, mali by sme si určiť štýl bývania a interiéru, ktorý uprednostňujeme – nábytok a doplnky musia harmonizovať s našimi izbami a vytvoriť nezabudnuteľné miesto, kde budete chcieť zostať čo najdlhšie! Našťastie naši odborníci na interiérový dizajn pripravili užitočné články, ktoré vám uľahčia výber dokonalého štýlu!

Štýl bývania a interiéru: aký zvoliť?

Ktoré materiály a farby sa hodia k určitému štýlu? Ktoré bytové doplnky dokonale doplnia váš obľúbený štýl? Naši odborníci zostavili krátke zhrnutie informácií o jednotlivých štýloch interiérového dizajnu! Nájdite ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje! V každom článku sme pre vás pripravili krátke zhrnutie každého štýlu  a inšpirácie, ako si zariadiť izby doma.

Štýly interiéru: ako nájsť ten pravý?

Tu je postup, ako postupovať pri výbere vysnívaného zariadenia:

  • Prejdite si naše inšpirácie o dizajne v interiéri
  • Uveďte zoznam všetkých štýlov, ktoré sa vám páčia
  • Rozhliadnite sa po svojom dome – ktorý štýl sa najlepšie hodí k vašim štyrom stenám?
  • Počkajte pár dní, dajte si čas na rozmyslenie
  • Vráťte sa k zoznamu a rozhodnite sa! A ak stále váhate, nie je na tom nič zlé – dajte si trochu viac času na hľadanie toho ideálného štýlu

Vintage štýl bývania

Vintage štýl môžeme charakterizovať kvalitou a kombináciou histórie a moderného bývania. Z vintage doplnkov a nábytku dýcha nostalgia, nepôsobia však zastaralo. Inšpirujte sa štýlom vintage spolu s nami.

Vidiecky štýl

Vidiecky štýl predstavuje typ interiéru, v ktorom sa každý cíti vítaný a ako doma. Tento štýl si získava srdcia ľudí v každom smere, či je to už interiér alebo oblečenie. Vidiecky štýl môžeme identifikovať v niekoľkých podobách. Pozrite sa spolu s nami na detaily ako môže vidiecky štýl bývania vyzerať v interiéri.

Provensalský štýl bývania

Váš byt pokrytý mäkkým svetlom slnka a vzduch prevoňaný čerstvými lúčnymi kvetmi a levanduľou. Taký je provensalský štýl: idylický, pohodový a s romantickou atmosférou. Ked sa dáte do zariadenia vášho domova týmto štýlom, oddajte sa mu úplne a nechajte sa inšpirovať. Budete sa potom cítiť ako na dovolenke na juhu Francúzska.

Štýl bývania: shabby chic

Byt alebo dom zariadený v shabby chic štýle je plný dekoratívnych predmetov ako napríklad kvietky a čipka a saje z neho príjemné teplo. Prevládajú v ňom svetlé farby a ošúchaný drevený nábytok. Chcete si aj vy vytvoriť romanticky ladený interiér, z ktorého sa vám bude len ťažko odchádzať? Inšpirujte sa našimi nápadmi, ako si zariadiť domov v pôvabnom štýle shabby chic.

Art déco

Art déco je štýl, ktorý viedol v  20. a 30. rokoch minulého storočia v Amerike a dnes sa k tomuto štýlu vracia aj Európa. Art déco je elegantný, ale aj funkčný štýl, ktorý pohltil spoločenské dianie svojej doby.

Industriálny štýl

Industriálny štýl je kombináciou moderných prvkov s vintage kúskami, ktorý pripomína opustenú továreň. Tento štýl je odvážny, štýlový, cool a zároveň nenáročný na údržbu. Tento štýl bol väčšinou populárny medzi mladými, a teraz si ho obľúbili už aj milovníci kvality a pohodlia. Získajte aj od nás inšpirácie, ako si zariadiť interiér plný pohody.

Hygge a škandinávsky štýl

Hygge štýl pochádza z Dánska a je súčasťou škandinávského štýlu. Mottom hygge je pokojnosť a vyrovnanosť. Má veľmi podobné prvky ako škandinávsky štýl a ten je jednoduchý, praktický a útulný. Očaril ľudí po celom svete. My vám aj u nás poradíme aké kroky zvoliť pri výbere nábytku alebo dekorácii v hygge alebo škandinávskom štýle.

Feng shui a štýl bývania

Prostredie a bývanie, v ktorom sa nachádzame vplýva na našu náladu a psychickú pohodu. Podľa feng shui interiérový dizajn spĺňa aj iné úlohy ako napríklad prilákanie zdravia, kariérneho úspechu a dokonca aj životného partnera. Čo je feng shui, aké sú jeho prvky a ako si zariadiť interiér podľa feng shui vám prezradíme my.

Boho interiér

Zariadenie interiéru v štýle boho je unikátne a originálne. Boho štýl je dobrodružný a kreatívny a je populárny medzi ľuďmi, ktorí radi cestujú a spoznávajú cudzie kultúry. Pozrite sa na naše rady a nápady, ako si zariadiť domov v boho štýle.