Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Ako by mala vyzerať detská izba pre chlapca?

Svoje prvé veľké dobrodružstvá deti zažívajú práve vo vlastnej izbičke. Je pre ne herňou, spálňou i bezpečným úkrytom pred neznámym svetom dospelých. Objavte niekoľko našich originálnych nápadov, ktoré vám pomôžu pri jej zariaďovaní. S pomocou odborníkov Westwing zistíte, že detská izba pre chlapca nemusí byť len v odtieňoch modrej a plná autíčok. Ako do nej premietnuť záujmy malého nezbedníka a zároveň ju vybaviť čo najviac prakticky? A aké riešenia zvoliť, ak izba musí slúžiť súrodencom v rôznom veku?

Chlapčenská detská izba plná farieb

Či máte doma milovníka lietadiel, dinosaurov alebo podmorského sveta, akákoľvek sféra záujmu vášho drobca môže poslúžiť ako inšpirácia pri zariaďovaní jeho detskej komnaty. Danej tematike potom bude zodpovedať aj farebné prevedenie celej miestnosti. Farby do detskej izby: kým voda a vzduch nám prirodzene evokujú modrú, prípadne zelenú, zvieracia ríša ponúka možnosti ako využiť hnedú, oranžovú či nekonečné odtiene šedej.

Pri farbe stien takisto nemusíte zostať len pri univerzálnej bielej. Smelo môžete siahnuť po rôznych farbách dúhy. Pokojne doslova. Namaľujte nad posteľ alebo ponad stôl niekoľko farebných oblúkov a úprimná detská radosť vás neminie. Dovoľte svojmu malému umelcovi asistovať a strávte spolu príjemné popoludnie.

Ak uvažujete nad celofarebnými stenami vhodné farby sú tyrkysová, machová zelená alebo biela v kombinácii so sivou. Alternatívou sú veselé 3D tapety s motívmi zvieratiek či dopravných prostriedkov. V každom prípade odporúčame využiť umývateľné maľovky alebo tapety. Ušetria veľa času i prostriedkov pri prípadnej škode. Mnohokrát sú to práve steny v detskej v izbe.

Detská izba pre chlapca a ako ju zariadiť

Každý z nás túži vytvoriť deťom štýlový a pritom bezpečný priestor na každodenné aktivity a neskôr prvé povinnosti. Aby taký bol je dobré vyhnúť sa ostrým hranám, nekvalitným a zdraviu škodlivým materiálom. Oblé tvary pôsobia vizuálne mäkšie a pre drobné detské ruky sú i príjemnejšie. O tom, že detská izba pre chlapca či malú princeznú sa dá zariadiť skutočne trendovo sa môžete presvedčiť i na Westwing. Zaregistrujte sa bezplatne na našej webstránke a dostávajte pravidelne ďalšie užitočné rady a tipy od profesionálnych dizajnérov.

Nábytok do detskej izby

Pri výbere detského nábytku sú v hre najmä dve dôležité kritériá. Prvým je vek detí. Tým ďalším ich počet v detskej spálni. Základným a deťmi najobľúbenejším kusom nábytku je vždy posteľ. Lôžko pre deti do piatich rokov má svoje výhody – svojimi rozmermi spravidla zaberie menej miesta. Časom ho však treba vymeniť za väčší model. Prechod zo škôlky do školy si zároveň vyžaduje i viac úložného priestoru a stôl so stoličkou na písanie prvých domácich úloh.

V momente ako k svojmu prváčikovi plánujete presťahovať mladšieho súrodenca, pravdepodobne začnete zvádzať boj o vzácne centimetre. Veľkým pomocníkom sú poschodové postele alebo vyklápacie modely, ktoré sa počas dňa jednoducho skryjú. Ak je v miestnosti zhodou okolností dostatočne široký výklenok, je to dvojnásobná výhra.

Pri výbere detského nábytku sú v hre najmä dve dôležité kritériá. Prvým je vek detí. Tým ďalším ich počet v detskej spálni.

Nezmestí sa deťom do izby šatník bežnej veľkosti? Nahraďte ho sústavou niekoľkých nižších skriniek so zásuvkami. Podľa potreby k nim môžete pripojiť regál v neobyčajnom tvare, napríklad v podobe striešky.

Nápady do detskej izby, ktoré učarujú každej chlapčenskej duši

1. Domáce ihrisko

Mať v izbe vlastnú preliezku je snom nejedného chlapca. Zábavou na dlhé hodiny a lákadlom pre všetky návštevy sa priam rýchlosťou svetla stanú domáce zostavy, ktorých súčasťou býva šmykľavka, hojdačka alebo lezecká stena.

2. Pre milovníkov kreslenia

Zatúžili vaši najmenší prejaviť svoju kreativitu na stenách detskej izby? Predvídajte a poskytnite im bezpečný spôsob ako vyjadriť veľké myšlienky. Umiestnite im na stenu tabuľu alebo veľkorozmerné omaľovánky s predpripraveným vzorom vláčikov, mestskej džungle či vesmírnych objektov.

3. Neobyčajný spánok

Nábytok do detskej izby môže mať skutočne rôznu podobu. Z postele v tvare autíčka, veľryby alebo rakety budú mať radosť nielen chlapci, ale aj ich rodičia. Predstavte si tú rýchlosť, s akou sa večer poberú na spánok.

4. Indiánska výprava

Stany a detské típi sú ideálnym miestom na hranie, ak s deťmi nemôžete ísť von. Pre menšie deti sú tiež lákavým úkrytom, v ktorom si rady vychutnajú popoludňajší spánok. Hračky v takom prípade stačí vymeniť za mäkký koberec, pohodlný vankúš a prikrývku.

5. Súkromná vernisáž

Neviete kam uložiť všetky detské výtvory a výrobky? Túto otázku hravo vyrieši nástenka alebo širší kus korku umiestnený na stene. Okrem detských kresbičiek na ňu môžete pripevniť rodinné fotografie, dekoračné girlandy alebo milé odkazy od kamarátov, ktorí sa k vám prišli hrať.

6. Spestrite priestor za posteľou

Vysoké bočné čelo je pri posteliach vzácnosťou. Aby ste jej okolie zútulnili a zároveň ochránili maľovku či tapetu, využite štýlovú zástenu. Ak je chlapčenská posteľ umiestnená v rohu, môžete ju takýmto spôsobom orámovať z dvoch strán. Výber motívov je takmer nekonečný. Zoženiete ich v tvare okna, obláčikov, hôr alebo cirkusovej manéže.

Chlapčenská detská izba a čo v nej nesmie chýbať

Neviete, ktorým smerom sa pri zariaďovaní chlapčenskej izby vybrať? Spýtajte sa tých najpovolanejších – detí. Koniec-koncov, ony ju budú využívať a vnesú do nej smiech a svoje sny. Približne od veku troch rokov sa s deťmi dá konzultovať a dohodnúť. Ich názor by sme preto od tohto obdobia mali brať s plnou vážnosťou.

Zóny, ktoré poskytnú  vášmu dieťaťu, čo potrebuje

Komfortne vybavená detská izba pre chlapca by mala rešpektovať rozdelenie na tri dôležité zóny. Prvá slúži na oddych a nočný spánok, druhá na hry a zábavu počas dňa a posledná na kreatívne aktivity a učenie.

Pozornosť treba venovať všetkým trom. Isté špecifiká má však najmä tretia zóna určená na plnenie školských povinností. Ak izbu obývajú dvaja alebo viacerí žiaci je vhodné, aby mal každý z nich svoj stôl s pracovnou lampou a kvalitnú stoličku.

Čaro doplnkov

Aká by to bola chlapčenská detská izba bez rozprávok a superhrdinov? Potešte syna tematickými vankúšmi, posteľnými obliečkami či plagátmi na stenu.

Možno práve prechádzate zvieratkovským či vesmírnym obdobím. Aktuálne záujmy malých prieskumníkov skvele vyjadrí vhodný koberec alebo dekorácie vo forme nálepiek na stenu. Medzi ďalšie praktické nástenné doplnky patria aj rozličné lampy s podsvietením. Vytvárajú tlmené svetlo, ktoré je ideálne na večerné zaspávanie. Bude to svietiaca hviezdička alebo letiaci šarkan?

Veríme, že s našimi tipmi vytvoríte pre deti spálňu, na ktorú budú mať tie najkrajšie spomienky.

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články na našom webe:

Sledujte náš blog a nechajte sa inšpirovať na stránke Westwing aj pri zariaďovaní ostatných miestností u vás doma.