Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
inšpirácie a nápady do detskej izby

Len márne by ste v byte hľadali dôležitejšiu miestnosť. Pre naše ratolesti je detská izba ich kráľovstvom, na ktoré sú veľmi pyšné. Nie je pre ne len priestorom na odpočinok či prácu spojenú s domácimi úlohami. Na prvom mieste sú tu hry a zábava. Objavte šikovné nápady do detskej izby a premeňte ju na miesto plné smiechu a radostných momentov. V nasledujúcom článku poradíme i to, ako sa vysporiadať s malou spálňou alebo izbou pre súrodencov v rôznom veku.

Ako usporiadať detskú izbu

Túžili ste v detstve po vlastnej izbičke ako z katalógu, no nebolo vám to dopriate? Teraz si to môžete sčasti splniť. Pri zariaďovaní spálne pre svojich najmenších vychádzajte predovšetkým z toho, v akom veku jej malí obyvatelia sú. Čo všetko tu môžete vymyslieť? Začnite tým najdôležitejším – posteľou a úložným priestorom.

  1. Nábytok do detskej izby by rozhodne nemal byť nudný. Kreativita a fantázia tu majú zelenú. Lôžko s rozprávkovým baldachýnom alebo stolička v tvare macíka rozžiaria každú detskú tvár. Nechcú vaši drobci večer zaspávať? Premeňte im posteľ na nedobytnú pevnosť. Poslúžia vám na to závesy, ktoré pripevníte na horný rám a podľa potreby zatiahnete. Keď príde čas, jednoducho, zorganizujete dobrodružnú výpravu do ríše snov.

  2. Skrine a šatníky by, rovnako ako posteľ, mali byť v detskej veľkosti. Na začiatok stačí nízka komoda alebo skrinka s poličkami, na ktoré dieťa dosiahne. Výbornou pomôckou a zároveň ozdobou sú nálepky na nábytok s motívom oblečenia. Dieťa sa vďaka nim rýchlo naučí, kde hľadať ponožky či pyžamko.

  3. Zaručene veľkú radosť malým aj veľkým urobí závesná hojdačka. Pripevnite ju na strop a umiestnite v bezpečnej výške. Skvelým doplnkom k nej budú pohodlné vankúše a pod ňou mäkučký koberec ako poistka pre prípad pádu. Deti však rady sedia aj na zemi. Vhodné sú preto i taburetky či sedacie vaky. Nájdete ich v najrôznejších farbách, tvaroch a rozmeroch.

Inšpirácia na výzdobu detskej izby

Doplnky sú tými drobnosťami, ktoré deťom uľahčujú ponoriť sa do svojho vlastného vesmíru a pohrať sa v podmorskom svete či čarovnom lese. Tam, kde predstavivosť rodičov už nesiaha, pomôžu správne dekorácie. Neobyčajné nápady do detskej izby nájdete aj na Westwing.

4 tipy na nástenné dekorácie

Nechať v detskej izbe holé biele steny by bola naozaj škoda. Steny v detskej v izbe by mali byť pestré.

  1. Spestrite aspoň jednu z nich veselou tapetou, kvalitnými samolepkami alebo veľkou mapou sveta. Namiesto klasických nástenných obrázkov si pomôžte šarkanom, zaujímavou svetelnou reťazou alebo metrom s detským motívom.
  2. Vhodné na stenu sú aj poličky v rôznych farbách a šírkach. Predstavujú ideálne miesto na uloženie drobných detských pokladov, vlastných výtvorov či knižiek.
  3. Roztomilý vešiak, na ktorý môžete zavesiť užitočné veci, ktoré chcete mať po ruke, tiež môže byť zaujímavou dekoráciou.
  4. Obrazy s detským motívom určite potešia vaše malé ratolesti.

Malé dekoračné predmety do detskej izby

Začlenenie malých dekoratívnych predmetov, ako sú plyšové hračky, farebné girlandy, rozkošný koberček či malú lampu môže pridať do detskej izby nádherné akcenty a urobiť z nej radostný a prispôsobený priestor pre najmenších.

Od roztomilých vankúšikov až po očarujúce nočné svetlá môžu byť malé ozdobné predmety dokonalým zavŕšením, ktoré vnesie charakter a šarm do detskej izby a vytvorí útulnú a očarujúcu atmosféru.

Nápady do malej detskej izby – 5 zábavných spôsobov, ako z mála urobiť veľa

Pri zariaďovaní detskej izby sa nenechajte odradiť ani útlejšími rozmermi miestnosti. Menší priestor má jednu veľkú výhodu – okamžite sa v ňom cítite útulne. Najväčšou výzvou je umiestniť sem všetok potrebný nábytok a zároveň vytvoriť čo najviac voľného priestoru na zemi.

1. Hra s farbami

Aj keď farby do detskej izby bezpochyby patria, pri výbere odtieňov vhodných na stenu sa odporúčame držať univerzálnej bielej, béžovej či žltej. Detská izba bude tak bude pôsobiť o niečo väčšie. Chýbajúcu pestrosť môžete dosiahnuť inak. Napríklad rozkošnými obrazmi na stenách, farebnými textíliami alebo výraznejšími prvkami na nábytku.

2. Snívanie vo výškach

Medzi najznámejšie nápady do malej detskej izby patrí celkom obyčajná poschodová posteľ. Jedináčikovia voľný priestor pod ňou radi využijú každý deň iným spôsobom. Raz to bude kreatívny kútik, inokedy sklad hračiek alebo tajomný bunker.

3. Krása nedokonalostí

Miestnosti nepravidelných tvarov sa zariaďujú najťažšie. Typickým príkladom sú podkrovné izby. Nezúfajte však. Využite výklenky a šikmé stropy na umiestnenie postele alebo šatníkov. Nábytok do detskej izby je aj tak nižší ako štandardný. Navyše, sedenie pod strechou deťom vôbec nevadí. Prípadné trámy a podporné stĺpy využite ako galériu detských umeleckých diel.

4. Zábavné upratovanie

Uľahčite si každodenné povinnosti a popritom vytvorte deťom viac miesta na hranie. Riešením sú pomôcky, ktoré nestoja veľa a zmestia sa aj do tej najmenšej spálne. Bežný nábytok do detskej izby dolaďte, napríklad, veselými vešiakmi na stene alebo závesnými sieťami na hračky, na ktoré dočiahnu aj najmladšie deti.

5. Rastúci nábytok

Zariadenie do detskej izby by malo zodpovedať hlavne veku detí. Najmä do rozmerovo skromnejších izieb je ideálne dať len toľko nábytku, koľko dieťa aktuálne potrebuje. Skúste rastúci alebo viacúčelový nábytok, ktorý môže s pribúdajúcimi rokmi detí meniť svoju podobu.

Nechajte sa inšpirovať a prečítajte si aj tieto články na našom webe:

Sledujte našu ponuku na klubovej stránke Westwing a získajte exkluzívne produkty nielen do detských izieb ale aj pre vás do interiéru.