Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na steny v detskej izbe

Každé jedno dieťa sníva o živote v ideálnom svete. Aby bola detská izba presne taká, o akej vaše dieťa sníva, treba okrem správne vybraného nábytku, dbať aj o správny výber stien a doplnkov. Mnohokrát sú to práve steny v detskej v izbe, ktoré hrajú prím! Neviete sa úplne rozhodnúť, ako ozdobiť steny v detskej izbe? S týmto vám dnes veľmi radi pomôžeme. Nezabudnite si na pomoc zavolať vaše milované dieťa. Zažijete spolu kopec srandy a vytvoríte krásnu detskú izbu. Tešíte sa?

Nápady na nástennú dekoráciu do detskej izby

Detská izba je naozaj neobyčajné miesto plné radosti a šibalstiev. Častokrát môžete mať pocit, že to nie je len izba, ale napríklad miesto, odkadiaľ čoskoro odštartuje raketoplán na prieskumnú misiu alebo môžete čeliť nezvyčajným príkazom vášho veličenstva, ktoré si bude žiť ako na zámku. Kľúčovým prvkom v takýchto kreatívnych interiéroch je správny výber stien. Ten sa môže odvíjať od veku dieťaťa alebo jeho záujmov. Poďme si spolu prejsť rôzne inšpirácie a nápady do detskej izby, vďaka ktorým budú steny v detskej izbe priam dokonalé!

Samolepky na stenu

Nástenné samolepky sú jedným z najlepších dekoračných metód, ake môžete zvoliť v detskej izbe. Vďaka nim prinesiete do interiéru hravosť a rozmanitosť. Taktiež sú veľmi vhodným doplnkom vo vytváraní celkového charakteru detskej izby. Len si predstavte šarkana, ktorý letí cez celú izbu.

Veselé farebné tapety

Tapety na stenách v detskej izbe musia hrať farbami a vytvárať energiu! Najvhodnejším riešením je vytapetovať jednu, maximálne dve steny detskej izby. V tomto prípade je vhodnejšie plánovať viac so svojim dieťaťom. Ak máte jednu detskú izbu, ale dve deti, skúste variant, kde budú vytapetované dve protiľahlé steny odlišnými tapetami. Môžete tak docieliť, širší záber záujmov u oboch detí! 

DIY projekt: meno dieťaťa na stene

Vaše dieťa má krásne meno. Ak chcete vyzdobiť izbu nezvyčajným spôsobom, nasledujte tieto kroky. Prinesú vám okrem originálneho dekoru aj plno zábavy. 

Čo budete na tento projekt potrebovať:

 • Vzory jednotlivých písmen,
 • Podklad pod písmená,
 • Nožnice,
 • Pravítko a ceruzku,
 • Farebné guličky z filcu alebo bavlny,
 • Lep na tento typ materiálu,
 • Obojstrannú lepiacu pásku

 1. Vyberte font písma jednoducho vo Word dokumente, zvoľte veľkosť a vytlačte jednotlivé písmená. (Ak nemáte tlačiareň, priložte papier na monitor a opatrne obkreslite ceruzkou)

 2. Na zvolený materiál opatrne prekreslite písmená a pustite sa do strihania.

 3. Jednu stranu vystrihnutého písmena dekorujte pomocou guličiek alebo inými, vami zvolenými ozdobami.

 4. Druhú stranu oblepte obojstrannou páskou alebo suchými nalepovačkami, ktoré sú určené na nalepovanie predmetov na steny

Farba stien v detskej izbe

Výber žiarivých a hravých farieb do detskej izby môže podnietiť ich kreativitu a vytvoriť tak veselý a príjemný priestor na hru a oddych. Jemné pastelové odtiene alebo rodovo neutrálne tóny môžu poskytnúť upokojujúcu atmosféru v detskej izbe, ktorá podporí relaxáciu a pokojný spánok.

Farby v izbe pre novorodenca

Novorodenci a deti do troch rokov vnímajú farby inak ako my dospelí. S určitosťou vieme povedať, že dieťa do troch rokov života nevie rozlišovať jemné pastelové farby. Preto je veľmi dôležité, ako budú steny v detskej izbe namaľované. Predstavte si, čo by sa stalo, ak by dieťa bežalo oproti stene, ktorá by mala jemnejší pastelový odtieň. Vybete si nasledujúce farby a farebné kombinácie:

 • biela s béžovou
 • svetlo-ružová s bielou
 • biela s modrou
 • žltá s béžovou

Farby do detskej izby pre deti staršie ako 3 roky

So staršími deťmi je to jednoduchšie. Určite nám dáte za pravdu, že dnešné deti dospievajú rýchlejšie. Majú mnohokrát predstavu čím by chceli byť a venujú tomu celú svoju pozornosť. Zahrajte sa s nimi pri zariaďovaní detskej izby na menšiu kreatívnu hru. Najlepšie bude, ak ukážete dieťaťu farby a necháte výber na ňom. Máte niekoľko spôsobov na výber.

 • Môžete použiť tablet alebo smartphone a nechať dieťa, nech prechádza prstom po celej palete farieb
 • Alebo môžete nastrihať farebné kocky a vytvoriť zaujímavé kombinácie, kde bude každá zo stien inej farby a dokonca môžete použiť spôsob, ako pri tvorení rýmu v básničke. Nechajte vaše dieťa rozhodnúť!

Moderná detská izba je zariadená v aktuálnych trendoch a štýloch interiérového dizajnu. Ak by ste chceli jemne usmerniť vaše dieťa, aby si vybralo farby stien v súlade s trendmi, dajte mu na výber z týchto farieb:

 • mätová zelená
 • béžová farba
 • ružová farba
 • jasná žltá
 • jemné odtiene sivej pre dievčatko
 • modré odtiene, zelená a klasická biela pre chlapca

 Farby v izbách pre tínedžerov

V izbách obývaných tínedžermi stačí urobiť jednoduchú zmenu. Farebné steny v detskej izbe zmeňte tak, že jednu z nich úplne zmeníte.

Náš tip je neutralizovať hravosť, ktorá tam kraľovala v detských časoch. Siahnite po chladnejšom odtieni béžovej, modrej alebo sivej. Pri tomto postupe budú steny detskej izby vždy stimulovať kreativitu a vytvárať radostnú atmosféru, akou by sa detská izba vždy mala prezentovať.

5 tipov na veselé izby

 1. Kombinujte modré steny s tapetami s motívmi z podmorského sveta a vytvorte živé akvárium.
 2. Ak je vaše dieťa prieskumníkom a bádateľom, vytvorte hotové dobrodružstvo za pokladom pomocou tapiet s motívom safari v kombinácii s pieskovými odtieňmi.
 3. A čo takto mladý farmár či farmárka? Hravé tapety zvieratiek a doplnky tohto druhu vratia vaše dieťa do vašich detských čias, kedy ste sa naháňali a schovávali v kukuričnom poli.
 4. Behá vaše dieťa po byte a strieľa pavučiny na steny? Alebo je skôr ako Tony Stark a vyrába si vlastný oblek? Vytvorte vášmu dieťaťu komnatu, akú mal jeho obľúbený hrdina vo filme či knihe.
 5. Pre jemné duše nezabudnime kombináciu tapiet, plnú kvetov a motýľov… Na tomto mieste vyrastie budúci básnik či poetka.

Pozrite si skvelé ponuky aj na našej klubovej stránke Westwing – nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!