Hľadať

Okrúhle jedálenské stoly

Zoradiť
66 Výrobkov
Zoradiť

Okrúhle jedálenské stoly: praktické riešenie do každého interiéru

Hľadáte do kuchyne či jedálne zaujímavý a praktický jedálenský stôl? Alebo chcete pekný odkladací stolík do obývačky a spálne? Okrúhle stoly sú tým najlepším riešením. Pre mnohých sú raritou, ktorá sa v domácnostiach nachádza len zriedka. Aj napriek tomu, že sú menej populárne ako hranaté typy, prinášajú do jednotlivých miestností množstvo výhod. K tým najväčším sa radia:

 • zaujímavý kúsok do každej domácnosti
 • štýlový dizajn
 • šetria miesto
 • môže si za ne sadnúť viac ľudí

 • Ako si správne vybrať okrúhly jedálenský stôl?

 • Veľkosť:pri výbere okrúhlych stolov si všímajte najmä ich rozmery. Podľa nich zistíte, koľko ľudí si za ne môže sadnúť. Spravidla platí, že človek pri stolovaní potrebuje šírku od 40 do 60 cm. Ak má teda stôl rozmer napríklad 140 cm, sadnúť si zaň môžu 3 - 4 osoby. Vhodný je tak do menších a stredne veľkých rodín. Veľké domácnosti by sa mali poobzerať po rozmeroch nad 180 cm.
 • Materiál:materiál, z ktorého je stôl vyrobený, môže ovplyvniť jeho vzhľad a trvanlivosť. Drevené stoly sú tradičnou voľbou a môžu poskytnúť teplejší a príjemnejší pocit, zatiaľ čo sklenené stoly sú moderné a elegantné. Kovové stoly môžu byť veľmi trvanlivé, ale môžu byť tiež ťažšie a ťažšie na presúvanie.
 • Dizajn:dizajn stola by mal zodpovedať vašim preferenciám a štýle aký mate v interiéri. Existuje mnoho rôznych dizajnov stolov, od tradičných po moderné, takže by ste mali byť schopní nájsť ten správny pre váš domov a štýl.
 • Okrúhle stoly do kuchyne majú dostatok miesta uprostred, ktoré môžete využiť napríklad na peknú dekoráciu. Doplňte ich štýlovou vázou s čerstvými kvetmi alebo väčšou vonnou sviečkou. Počas obeda alebo večere tento priestor využijete na položenie hrncov a mís s jedlom.

  Okrúhle stoly nielen do jedálne a kuchyne

  Ako už z názvu vyplýva, okrúhle jedálenské stoly si nájdu miesto najmä v jedálni a kuchyni. Poskytnú dostatok miesta na konzumovanie raňajok, obeda či večere. Vyzerajú veľmi dobre a vďaka ich trendy dizajnu pôsobia v miestnosti ako doplnok.

  Menšie modely okrúhlych stolov si však zamilujete aj v iných miestnostiach. Veľmi dobre vyzerajú v obývačke postavené v blízkosti sedačky. Môžete ich využiť ako odkladací stolík na knihu, jedlo, pohár a iné maličkosti. Prípadne ho položte ku komode a postavte naň vázu, fotorámik či iné dekorácie.

  Do obývačky pokojne zvoľte aj väčší okrúhly stôl a využite ho ako konferenčný. Skombinujte ho so štýlovou pohovkou a využite jeho potenciál naplno.

  Malé okrúhle stoly si zamilujete aj v spálni, kde môžu nahradiť nočný stolík. Odložte si na ne mobil, budík, krém na ruky alebo knihu. Niektoré ženy ich používajú ako doplnok ku kozmetickému stolíku a odkladajú si naň šperky, oblečenie a iné doplnky.

  Rôzne veľkosti, štýly i materiály: vo Westwing si vyberie okrúhly stôl každý!

  Ponuka Westwing poteší každého bez ohľadu na to, aký štýl zariadenia preferuje. Na svoje si prídu minimalisti milujúci jednoduchosť, ale aj extravagantné duše, ktoré preferujú zaujímavé farebné kombinácie a výrazné detaily.

  Veľké aj malé okrúhle jedálenské stoly nájdete v mnohých farebných prevedeniach. K najobľúbenejším sa radia čierne v kombinácií so zlatou či dokonca bielou. Do jasných a farebných interiérov zvoľte čisto biely stôl, prípadne celodrevený model v prirodzenom vzhľade. Drevo je charakteristické odolnosťou a dlhou výdržou.

  Široký výber máte nielen pri farbe, ale aj pri samotných podstavcoch. Klasika vo forme štyroch nôh bude vyzerať dobre v každej miestnosti. Ak však chcete niečo výrazné, siahnite po trojnožke alebo výraznom kombinovanom podstavci.

  Väčšie domácnosti sa môžu okrem okrúhleho tvaru obzerať aj po oválnom. Ten je spravidla väčší a poskytuje viac miest na sedenie. Užší tvar dopredu napovedá, že nezaberie príliš veľa miesta a zmestí sa takmer všade.

  Okrúhle stoly sú krásnym kúskom, no nie každý vie, ako ich správne kombinovať s inými doplnkami a nábytkom. Ak chcete trochu inšpirácie, pozrite si hotové štylizácie v kategórii Shop the look a nechajte si poradiť od odborníkov.

  Westwing vám ponúka renomované značky, ktoré sú zárukou vysokej kvality a dlhej živnostnosti. Nechýba ani rýchla doprava či možnosť vrátenia tovaru do 100 dní od nákupu.

  Prejdite do očarujúceho sveta nábytku Westwing a dajte každému posedeniu v kuchyni šmrnc.