IDEME NA TO: ZĽAVA AŽ DO -70 % V CYBER MONDAY SALE NA WESTWINGNOW!

Vianočné prekvapenie pre mamu

Zima je v plnom prúde, Vianoce sú stále bližšie a bližšie, čarovná sviatočná atmosféra sa zintenzívňuje… máte už nachystané darčeky? Ako ste si tento rok poradili s prekvapením pre rodičov? Ak hľadáte nejaký darček pre mamu na Vianoce, ste tu na správnom mieste – pripravili sme pre vás niekoľko skvelých tipov, ktorým sa určite poteší každá maminka, aj keď – ako to určite všetci dobre poznáme – už všetko má a nič nepotrebuje. Nájdete tu aj najhorúcejšie vianočné trendy, ktorými budete môcť štýlovo doplniť váš interiér, alebo sa nimi inšpirovať pre ďalšie darčeky na Vianoce!

Darček pre mamu na Vianoce? Westwing inšpirácia

Nájsť nejaké pekné vianočné darčeky pre rodičov, ktorým by sa srdečne potešili, býva niekedy naozaj náročné. Ale určite nie nemožné! Pripravili sme pre vás niekoľko rád, vďaka ktorým budete mať ihneď zopár tipov na milý darček pre mamu na Vianoce. Rozdelili sme ich do niekoľkých kategórií podľa toho, aký typ osoby vaša maminka môže byť.

Romantička

Romantickú ženu určite poteší:

 • štýlová váza, do ktorej si bude môcť naaranžovať kvety
 • vonná sviečka v prekrásnom svietniku či lampáši
 • ak sa nájde ešte voľné miesto na stene, súprava menších obrazov alebo nástenná grafika s romantickým motívom budú tiež skvelou voľbou

Mama cestovateľka

Má vaša mama rada výlety a cestovanie?

 • Skúste doplniť jej výbavu o praktickú tašku, kufrík alebo organizér pre ešte jednoduchšie potulky
 • Určite sa poteší aj nástennému či stojacemu fotorámiku s fotkami z jej dobrodružstiev

Mama, ktorá ma rada pohodlie a čítanie

 • Pre milovníčky literatúry je kniha vždy nádherným darčekom. Bude ešte osobnejší, ak do nej vytvoríte vlastnú záložku.
 • Má vaša mama doma knižnicu alebo police s knihami? Skúste jej zbierku doplniť o pútavé a praktické zarážky na knihy.
 • Nezabudnite ani na mäkučký, hrejivý pléd alebo deku, do ktorej sa bude môcť zababušiť pri večernom čítaní.
 • Hodila by sa jej zároveň nová lampa na čítanie, tak jej jednu kúpte!

Domáca žienka

Pre takýto typ maminy sa skvele osvedčia:

 • doplnky do bytu, ako napríklad textílie do kuchyne – obrus, behúň, originálne prestieranie, či šálka na kávu a čaj v prekrásnom prevedení.
 • a čo tak nádherný prehoz cez posteľ pre skrášlenie rodičovskej spálne?
 • okrem množstva kuchynských doplnkov sa mama-kulinárka určite zaraduje nad pekným podnosom, servírovacím tanierom alebo celou súpravou, či organizérom na kuchynské drobnosti

Záhradníčka

 • Milovníčky rastlín a záhradky sa vždy potešia nádhernému obalu na kvetináč, kvetináču či štýlovej dekorácii do exteriéru
 • Rukavice alebo zástera s pekným vzorom na prácu v záhradke budú praktickým a zároveň milým doplnkom

Elegantná kráska

 • Okrem štýlových doplnkov oblečenia ako šál, šatka, rukavice sa určite poteší aj ligotavým náušniciam či náramku.
 • Ak jej z podobných doplnkov nič nechýba, organizér, škatuľka alebo taštička na odkladanie týchto drobností vždy padne vhod – bude to praktický a štýlový darček pre mamu na Vianoce

Obidovovateľka umenia

Okrem rôznych kreatívnych súprav pre vlastnoručné zhotovenie diela sa takýto typ maminky určite poteší knihe s jej umeleckým zameraním, rámu na vlastný obraz alebo nádhernej nástennej grafike zodpovedajúcej jej vkusu.

TIP: Veľmi milým doplnkom ku vášmu darčeku môže byť aj drobnosť ako štýlové moderné vianočné ozdoby na stromček alebo pekný svietnik so zimným motívom, ktorý vaša maminka bude môcť doma hneď vystaviť na obdiv!

Ako nakupovať efektívne?

Napriek tomu, že Vianoce by mali byť sviatkami pokoja a radosti, sa veľakrát dostaneme do zhonu, pretože si príliš veľa vecí necháme na poslednú chvíľu. Nakupovanie darčekov k tomu už tiež tradične patrí. Ako by sa ale táto aktivita dala zvládnuť bez zhonu?

Nakupovanie v predstihu

Mnohí z nás majú skvelé nápady na darčeky, práve keď sú v časovej tiesni. Chcete sa však vyhnúť preplneným obchodom? Skúste si dať pripomienku, aby ste ich návštevu uskutočnili už na začiatku decembra alebo ešte skôr. To už nehovoríme o online nakupovaní, kde je potrebné počítať s niekedy dlhšou dobou doručenia predovšetkým zo zahraničných obchodov.

Skvelé tipy a nápady vždy po ruke

Ak na tipy na vianočné darčeky potrebujete viac času, určite sa oplatí mať po ruke niečo, kam si náhodné nápady budete môcť zapísať, aby ste na ne neskôr nezabudli. To vlastne býva ten najväčší problém – nápad už možno aj kedysi bol, len si naň do Vianoc nie a nie spomenúť. Postačí k tomu mobil alebo zápisník, ktorý budete mať vždy v kabelke. Ďalšou skvelou výhodou je, že takéto nápady na darčeky pre ženy a mužov sa vám zídu počas celého roka! Ak ich nevyužijete na Vianoce, môžu sa vám zísť napríklad na darček pre mamu k narodeninám či darček k MDŽ alebo darček na Deň otcov.

Vianoce 2022 trendy: čo je IN tento rok?

Čo si pre nás nachystal tento rok a s ním spojené Vianoce 2022 trendy? Do akých aranžovaní sa uberá tohtoročná vianočná výzdoba?

 1. aranžovanie s environmentalistickým posolstvom – vo farbách zeme ako tmavozelená, hnedá, oranžová, žltá, sivá spolu s ozdobami z prírodných materiálov.
 2. tradičné vianočné aranžovanie s farbami ako červená, zelená farba, zlatá, strieborná, ktoré sú aj naďalej nesmierne populárne.
 3. pestrofarebné aranžovanie s hravými pastelovými farbami a vtipnými, netradičnými ozdobami, ktoré môže aj reprezentovať postoj k spoločenskému dianiu.
 4. honosné, elegantné aranžovanie v kráľovskej modrej v opulentnom šate.
 5. Pre štýlové odprezentovanie vašich prekvapení pre najbližších nezabudnite ani na balenie darčekov, ktoré znásobí nedočkavosť a radosť obdarovaných. Pozrite si naše video, ktoré vám ukáže ako krásne a štýlovo skrášliť darčekové balenie na Vianoce.

Vychutnajte si sviatky plné radosti a bezstarostnosti a prichystajte si darček pre mamu na Vianoce včas! Určite sa vám popri týchto nápadoch zapáči niečo aj pre ostatných členov vašej rodiny. Využite bezplatnú registráciu na Westwing a nepremeškajte tak žiadnu z našich exkluzívnych ponúk, vďaka ktorým budú vaše Vianoce a domov ešte krajšie!