Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
prestretý stôl: darček pre mamu k narodeninám

Aj vy túžite vybrať darček pre mamu k narodeninám, ktorý by jej čo najlepšie ukázal, ako veľmi ju ľúbite? Mamy sú bezpochyby najdôležitejšie osoby v našom živote a ich narodeniny sú vhodnou príležitosťou, ako sa im poďakovať za lásku a starostlivosť. Vyjadriť ju môžete slovne, kyticou, darčekom a v najlepšom prípade kombináciou všetkých troch. Prinášame vám 11 tipov, ktoré vám pomôžu s výberom toho pravého daru pre vašu milovanú mamičku. Taktiež vám poradíme, ako vyrobiť darček pre mamu a ako darčeky čo najkrajšie zabaliť.

Tipy na darček pre mamu k narodeninám

Vaša mama vám vždy pripravila na narodeniny tú najveselšiu oslavu, hromadu prekvapení a upiekla ten najsladší koláč. Mama je prosto najlepšia a najdôležitejšia osoba v našom živote a zaslúži si ten najlepší dar. Prinášame vám nápady na darčeky, ktorými sa môžete smelo inšpirovať pri výbere darčeku pre vašu mamku aj vy. 

1. Unikátny šperk

Nosí vaša mama rada šperky, sama si ich však kupuje len málokedy? Narodeniny sú tou pravou príležitosťou, ako jej zbierku šperkov rozšíriť o ďalší obľúbený kúsok! Vašou výhodou pri výbere je to, že dokonale poznáte jej vkus. Pokiaľ si však nie ste istá, či vybrať zlato alebo striebro, stavte na nadčasové perly, ktoré sa hodia ku všetkému.

2. Darujte krásu a zdravie

Zdravý životný štýl je pre mamky dôležitý. Darovať darček k narodeninám pre mamu v podobe operácie očí alebo zákroku v centre estetickej medicíny dnes už nie je ničím výnimočným. Kto si predsa zaslúži cítiť sa krásne a zdravo viac ako vaša milovaná mama?

3. Kvalitná kozmetika

Overený tip na darček pre mamu je balenie jej obľúbenej kozmetiky. Spravte takýto darček v podobe luxusnej starostlivosti o pleť čo najosobnejším a zostavte jeho obsah sama. Tým sa navyše uistíte, že všetky produkty v ňom sú vhodné pre vašu maminu.

4. Nábytok a doplnky do bytu, po ktorých vždy túžila

Aj vaša mama vždy túžila po presklenom konferenčnom stolíku, pohodlnom kresle na čítanie alebo zamatovej sedačke? Kým ste však boli deťmi, museli ísť tieto túžby bokom. Splňte jej sny teraz! Darček do domácnosti pre mamu k narodeninám v podobe jej vysnívaného nábytku jej určite doslova vyrazí dych.

5. Stolová lampa na dekoráciu

Dekorácie do bytu nie je nikdy dosť! Originálny darček pre mamu je lampa, ktorá je nielen praktickým doplnkom do obývačky či spálne, ale je aj dekoráciou, ktorá skrášli miestnosť podľa voľby vašej mamy. Vyberte si z Westwing ponuky.

6. Každodenné predmety v luxusnom prevedení

Nahraďte veci, ktoré vaša mama už vlastní, ich luxusnejšou a krajšou verziou. Darujte jej hodvábne obliečky na vankúše, ktoré sú šetrné k vlasom aj k pleti. Vymeňte jej starý župan za nový, a vyberte pre ňu novú deku na sedačku. Darček pre mamu k narodeninám môže pozostávať aj z luxusných sviečok, ktoré okrem príjemne sa šíriacej vône vyniknú aj ako bytová dekorácia. Takéto prekvapenia sú vhodné aj ako darčeky ku dňu matiek.

7. Doplnky do kuchyne

Vaša mamka sa vždy príkladne starala o domácnosť a hlavne o kuchyňu, kde vyvárala a vypekala samé dobroty. Doprajte jej preto domáceho pomocníka, ktorý jej ušetrí čas aj námahu. Vybrať pre ňu môžete z drahších darčekov novú umývačku riadu alebo rôzne doplnky do kuchyne a kuchynské pomôcky, ako napríklad:

  • dizajnerské mlynčeky
  • varná kanvica na vodu

Darček pre príležitosť: vyberte ten najoriginálnejší darček

Ako vybrať originálne vianočné darčeky alebo vhodné darčeky ku Dňu matiek? A čo dary ku kariérnym úspechom či darčeky na výročie? Poradíme vám aj s ich výberom. 

Darčeky ku dňu matiek 

Klasické darčeky ku dňu matiek sú kvety, čokoláda a dary, ktorými svoju mamičku aspoň na jeden deň rozmaznáte. Môže to byť aj pobyt v kúpeľoch alebo masáž. Dôležité je, aby sa vaša mama dokonale zrelaxovala. Darovať jej môžete aj výber sypaných čajov alebo jej obľúbenej kávy a nezabudnite aj na štýlový servírovací set. Tento darček bude ešte dokonalejší, keď si ho vychutnáte spoločne.

Darčeky na Vianoce pre mamičku

Vianoce sú ideálny čas, kedy darovať svojej mame zážitok alebo novú skúsenosť. Chcela sa vaša mama vždy naučiť nový jazyk? Darujte jej jazykový kurz. Na vianočný darček sa môžete poskladať aj s ostatnými súrodencami a dopriať vašej mame vysnívanú dovolenku v tropickom raji.

Darček k pracovným úspechom

Príležitostí na oslavu naozaj nie je nikdy dosť a osláviť môžete okrem osobných, aj kariérne úspechy svojej mamy. A nemusíte čakať len na jej povýšenie: zmena práce alebo ukončenie projektu, na ktorom dlhšie pracovala si taktiež zaslúžia oslavu. Dobrý tip na darček pre mamu ku kariérnemu úspechu je hodvábny šál, nová kabelka, alebo štýlové topánky.

Ako vyrobiť darček pre mamu?

Pýtate sa ako vyrobiť darček pre mamu a či to zvládnete vôbec sami? Odpoveď je jednoznačne áno! Pre svoju mamu môžete vyrobiť napríklad relaxačnú soľ do kúpeľa. Ako ju vyrobiť?

  • zmiešajte 1 hrnček Epsomskej soli do kúpeľa s ½ hrnčeka prírodnej hrubozrnnej soli a ¼ hrnčeka sódy bikarbóny.
  • k tejto zmesi pridajte 5-10 kvapiek esenciálneho oleja a na zlepšenie vône a efektu aj ¼ hrnčeka lupienkov ruží alebo levandule
  • hotovú relaxačnú soľ presypte do okrasnej dózy a darček je hotový

TIP: Ak hľadáte iné kreatívne nápady, tak neváhajte a pozrite sa na náš príspevok: kreatívne nápady na darčeky.

Nápady na darčekové balenie a zdobenie

Originálny darček pre mamu si zaslúži aj originálne balenie. Pri balení darčekov pre mamu sú stužky a mašle samozrejmosťou, okrem nich sme pre vás pripravili aj ďalšie unikátne spôsoby balenia darov: balenie darčekov.

Čerstvé kvety vo váze

Zabaľte darček pre mamu k narodeninám do prírodného hnedého papiera a previažte stužkou alebo prírodným špagátom. Následne pod stužku alebo špagát upevnite malú kytičku čerstvých kvetov. Nádhera!

Zamatová stužka s brošňou

Previažte darček k narodeninám pre mamu zamatovou stužkou, ktorá pôsobí veľmi elegantne a luxusne. Do jej stredu upevnite brošňu, ktorú vaša mama neskôr využije na dekoráciu, alebo na oživenie blúzky či kabátu.

Vystrihnite motýľa z papiera

Také jednoduché, a predsa efektné! Vystrihnite z farebného papiera motýľa, kvety, vtákov, alebo iné tvary podľa vlastného výberu. Na oživenie, do ich vnútra vystrihnite manikúrovými nožnicami ešte ďalšie zaujímavé tvary. Darček k narodeninám pre mamu zabaľte do papiera, previažte stužkou a do jej stredu umiestnite na seba aspoň dva vystrihnuté tvary.

Ako správne zabaliť darčeky nezvyčajných tvarov?

Darček k narodeninám atypického tvaru môžete vložiť do krabice a pri balení postupovať ako pri každom inom darčeku. Druhou možnosťou je vložiť darček do darčekovej tašky. Aby to však nevyzeralo, že ste si s balením darčeku nedali žiadnu námahu a kúpili ho na poslednú chvíľu, vysteľte vnútro tašky hodvábnym papierom. Pár kúskov hodvábneho papiera voľne položte aj navrch a navoňajte parfumom. Uši taštičky nezabudnite previazať stužkou a pripojiť kartičku s venovaním. Inšpirujte sa cez naše videá.

Nech už ste sa tento rok rozhodli pre akýkoľvek dar pre svoju mamičku, keď pochádza od srdca, bude to z neho cítiť a vašu mamu veľmi poteší. Ak potrebujete inšpiráciu na darček pre otca, darček pre brata, alebo darček pre muža k narodeninám, ste tu správne!

Na našej stránke Westwing prebieha bezplatná registrácia: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!