Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Cestovanie

Sme rozmanitý druh, ktorý žije takmer vo všetkých kútoch sveta. Vyrastali sme rôznymi spôsobmi, v rôznych kultúrach a tradíciách, nielen národne, ale aj lokálne. Navštíviť najbližšie okolie, mesto, krajinu a cestovať po svete znamená spoznávať neznáme zvyky, vyskúšať rôzne jedlá, spoznať rôzne životné štýly ľudí z rôznych prostredí a vidieť zaujímavé miesta. Zvedavosť je určite súčasťou našej DNA.

Aj tí, ktorí sa aspoň raz vydali do doteraz neobjavenej oblasti svojho mesta, vycestovali do mesta iného okresu, alebo tí, ktorí dovolenkovali v inej krajine, si pravdepodobne pamätajú ten pocit, keď videli niečo nové, trochu iné ako to, čo máme možnosť vidieť každý deň.

„Človek musí cestovať, aby sa niečo naučil.“
– Mark Twain –

Cestovanie

Cestovanie je pre niekoho vášňou, pre iného životným štýlom a pre iných spôsobom relaxácie. Takže sa nebojte, ani vy nemusíte nikam chodiť, aby ste boli šťastní, pretože aj každá iná vášeň je úžasná. Môžete tiež objavovať miesta alebo iné kultúry z pohodlia domova, čítať o nich, pozerať filmy alebo sa ich pýtať iných. Čím viac vás zaujímajú veci okolo vás, tým bohatšia je vaša realita a vaša vrodená zvedavosť vám umožní ešte viac ju zväčšiť a rozšíriť.

Cestujete s rodinou alebo sami?

Svet patrí odvážnym. Čo je to však odvážne cestovanie? Pre mladých rodičov, ale aj pre staršie deti, je to nezávislá organizácia prvých prázdnin so svojimi deťmi. Samozrejme si uvedomujeme, že dovolenka s deťmi môže byť stresujúca, takže ak sa na to necítite, prídu vám na pomoc cestovné kancelárie s ponukami dovoleniek pre rodiny s deťmi. Pre majiteľov domácich miláčikov môže byť dovolenka so psom výzvou, či už je to hľadanie hotela vhodného pre domáce zvieratá alebo výber dôveryhodného opatrovateľa, keď idete na výlet.

Pre niektorých ľudí odvážne cestovanie znamená cestovanie osamote. Sólo cestovanie vôbec neznamená osamelosť. Pretože v samostatnom cestovaní nie sme sami, existuje veľa ďalších priaznivcov tohto spôsobu cestovania, takže na vašej ceste bude vždy ďalší cestovateľ. Samotné cestovanie má ešte ďalší efekt.

Bezpečné krajiny na cestovanie

Leto je už tu a určite aj vás chytá túžba po cestovaní a nových dobrodružstvách. Nebráni vám v tom nič? Tak si s nami zbaľte kufre a vyberte sa na nezabudnuteľnú dovolenku buď na Slovensku alebo do zahraničia. V našom článku sa dozviete, ktoré sú bezpečné krajiny na cestovanie a na čo všetko by ste mali myslieť.

Čo nezabudnúť na dovolenku

Tým pádom sme pre vás pripravili praktické tipy, čo nezabudnúť na dovolenku, aby ste si ju užili bez stresu a starostí. Či už to bude dovolenka s deťmi, dovolenka so psom alebo romantika vo dvojici, chceme vás uistiť, že si ju vychutnáte. Taktiež máme pre vás tipy a dôležité informácie pre tému cestovanie s lietadlom. Určite sa veľa z vás často pýta “čo si môžem zobrať do lietadla“?

Kam na dovolenku na Slovensku

Ak sa tento rok nechystáte na dovolenku do zahraničia, možno sa pýtate kam na dovolenku na Slovensku? Slovensko má čo ponúknuť, či už ide o cestovanie s baťohom, populárne stanovanie na Slovensku alebo čoraz viac trendy glamping. Preto máme pre vás skvelé rady a nápady z každého rožku trošku.

Kam s karavanom na Slovensku

Ste dobrodružný typ? Chcete stráviť dovolenku v prírode a na čerstvom vzduchu a máte k dispozícii karavan? Ukážeme vám miesta kam s karavanom na Slovensku. Pripravte sa na veľké dobrodružstvo!

Turistika na Slovensku

Máte radi hory? Viete dobre, že Slovensko ponúka množstvo krásy v prírode a horách. Ak je vašou obľúbenou aktivitou turistika, ste tu správne. Turistika na Slovensku ponúka všelijaké trasy, ktoré vám chceme ukázať. Možno ste o niektorých ani vôbec nepočuli!

Tipy na výlet

Cestovanie, či už do bližších regiónov, ale aj do tých vzdialenejších, prebúdza našu vrodenú zvedavosť. A vďaka tomu máme väčší hlad po spoznávaní sveta okolo nás a po plnení si menších i väčších snov. Preto vám ponúkame rôzne tipy na výlet, ktoré si nesmiete nechať ujsť!