Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
moderné vianočné ozdoby na stromček

Krásne ozdobený stromček je základom Vianoc a celého vianočného obdobia. Jeho štýl sa každým rokom mení, vďaka čomu ho viete dekorovať vždy na iný spôsob. Samozrejme, ak ste milovníkom tradícií a nedáte dopustiť na tradičný stromček, zdobiť ho môžete všetky Vianoce rovnako. Je však dobré vedieť, že existuje desiatka ďalších možností, ako tento kúsok oživiť a dodať mu niečo nové a nadčasové. Moderné vianočné ozdoby na stromček nájdete vo viacerých prevedeniach, a tak ich viete zakomponovať do každej miestnosti. Nechajte nech vás inšpiruje štýl bývania, ktorý prevláda vo vašom domove, alebo horúce trendy tohto roka.

Moderné vianočné ozdoby na stromček: trendy tohto roku

Rok 2021 so sebou priniesol množstvo trendov vrátané tých na Vianoce. Na svoje si prídu minimalisti obľubujúci jednoduchosť, ale aj tí, ktorí nedajú dopustiť na vrstvenie a kombinovanie viacerých farieb a materiálov. Široká škála trendov už dopredu naznačuje, že zdobenie bude omnoho ľahšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Aké moderné vianočné ozdoby na stromček by ste mali vyberať?

Jemné a hravé odtiene

Pastelové farby a odtiene sú horúcim hitom už niekoľko rokov po sebe. Netreba sa však ani čomu čudovať. Sú štýlové, vyzerajú veľmi dobre, priťahujú pozornosť a ľahko sa kombinujú s inými kúskami. Sadnú si s bielou aj čiernou, preto sa dajú umiestniť do minimalizmu, glamour aj severského štýlu. Výhodou pastelových odtieňov je to, že aj keď nie sú príliš tmavé, sú dostatočne výrazné a na stromčeku budú doslova žiariť. Zelené konáre kontrastujú s bledšími farbami, ako ružová farba, béžová farba, pastelová modrá farba či tmavočervená. Všetko doplňte bielymi detailmi, ako napríklad menšími ozdobami. Skvelou možnosťou sú tiež jednoduchšie a jemnejšie vianočné girlandy omotané od vrchu po spodok. Nezabudnite ešte na svetielka, najlepšie bezfarebné, prípadne v jednom odtieni.

Pastelová vianočná výzdoba vyzerá najlepšie na klasickom, zelenom stromčeku. Vyhnite sa jej používaniu na stromčekoch iných farieb, ako napríklad na bielej. Zanikne a celý výsledok bude pôsobiť mdlo a nudne, čo rozhodne nechcete. 


TIP: Hľadáte nové ozdoby na stromček? Pozrite sa na naše moderné vianočné ozdoby vo Westwing!


Spojenie s prírodou

Moderné vianočné ozdoby na stromček nemusia byť len v svetlých a jemných pastelových farbách. Druhým horúcim trendom na tento rok sú tmavé odtiene, ako napríklad hnedá, karamelová, tmavozelená či dokonca čierna farba. Ak neviete, po akých ozdobách siahnuť, využite vianočné inšpirácie a nechajte sa inšpirovať inými interiérmi a samotnou prírodou.

Spojenie s prírodou sa však nerobí len prostredníctvom farieb, ale aj správne zvoleným materiálom a jednotlivými doplnkami. Najlepšie vyzerajú šišky pozbierané vonku, ktoré môžete jemne upraviť farbou alebo leskom, ďalej nezabúdajte na šípky, listy a gaštany. Všetky tieto veci dokážete nazbierať vonku a následne doma upraviť tak, aby sa dali zavesiť na konáre.

Vianočné dekorácie vyrobené doma vyzerajú skvelo a majú niečo, čo vám nedá žiadna kupovaná dekorácia – srdce a teplo domova. Pri pohľade na ne si spomeniete na deň, keď ste ich robili s rodinou alebo priateľmi.

Vždy štýlová biela

Biela je nadčasovou farbou, jednoducho sa kombinuje a vyzerá dobre aj po rokoch. Biele stromčeky síce nie sú už tak obľúbené ako v minulosti, no biele ozdoby sú presným opakom. Na tmavom zelenom ihličí vedia vyniknúť, pritiahnu pozornosť a aj napriek tomu, že sú výrazné, si zachovávajú eleganciu a jemnosť.

Biela farba väčšine evokuje sneh, príchod Vianoc a samotné najkrajšie obdobie v roku. Je chladná, no pri stromčeku, svetielkach a príjemnom teple v interiéri pôsobí miernejšie. Netreba sa jej báť, no je nutné držať sa niekoľkých základných pravidiel, ako napríklad toho, že by ste ju nemali kombinovať s inou farbou. Nechajte, nech si spraví svoju úlohu a uvidíte, že vaša vianočná výzdoba nebola nikdy krajšia.

Ak by ste chceli biele ozdoby na stromček skombinovať s tými v interiéri, dobrou voľbou sú vianočné dekorácie z papiera. Vyrobíte si ich sami, v priebehu niekoľkých minút a bez utrácania desiatok eur. Potrebovať na ne budete len papier a nožnice.

Elegancia vo forme čiernej

Čiernej sa mnohí počas Vianoc boja, pretože si ju spájajú s nešťastím, zlým obdobím alebo inými nepríjemnými spomienkami. Táto farba ale nie je len tmavým odtieňom určeným pre smútok. Ide o eleganciu, luxus a nadčasový trend, ktorý je ako stvorený na Vianoce. Výborne vyzerá s tmavomodrou, no pokojne k nemu pridajte zlatú alebo striebornú, a ak by ste chceli niečo výrazné, siahnite po bielej a vytvorte kontrast. Stromček nemusí byť len čierny, moderné vianočné ozdoby nájdete v kombinácii viacerých odtieňov. Preto hľadajte nové možnosti, ako vyzdobiť jednotlivé vetvičky, konáre aj celú miestnosť.

Klasika, ktorá nikdy nesklame

A pre milovníkov tradičného štýlu je tu vždy klasika vo forme červenej, zelenej a béžovej, alebo si vyberte viacfarebný stromček poskladaný z dekorácií s určitou históriou. V prípade, že máte doma kúsky staré desiatky rokov, nebojte sa ich použiť a zladiť spolu s tými modernými. Zaujímavý výzor spraví zo stromčeka hlavný doplnok celej miestnosti.

Kvetinová výzdoba na stromčeku? Prečo nie?

Aj vás napadlo pridať kvetinové dekorácie na stromček. My vám ukážeme ako je to možné! Pozrite si naše video, ako skvelé vyzdobiť stromček umelými kvetinami.

Moderné vianočné ozdoby na stromček pre váš interiér aj exteriér

Výzdoba na Vianoce nepredstavuje len vianočný stromček a adventný veniec, ale tiež množstvo iných maličkostí. Tie ku koncu vytvárajú celok a príjemnú atmosféru charakteristickú pre celé toto obdobie.

Do interiéru zvoľte pekné vianočné dekorácie na stôl, napríklad podnos s gaštanmi, šiškami a sušeným pomarančom. Takáto dekorácia vám miestnosť nielen skrášli, ale tiež prevonia. Následne nezabudnite na štýlovú girlandu umiestnenú na kozube alebo okennom parapete. Základom pravej vianočnej atmosféry je tlmené svetlo, ktoré sa dá vytvoriť sviečkami, svietnikmi, lampášmi a svetelnými girlandami.

Keď sa rozhodnete pre výzdobu okien zvnútra, a zvolíte napríklad háčkované vianočné ozdoby alebo vianočné dekorácie z papiera, dbajte na to, aby boli jednotlivé kúsky dostatočne veľké. Ľudia ich musia vidieť aj z chodníka v diaľke niekoľkých metrov.

Do exteriéru sú ako stvorené masívnejšie doplnky, a preto vyberajte veľké lampáše a masívny veniec na vchodové dvere. Keď máte pred domom alebo v záhrade stromček, pokojne ho ozdobte svetielkami a väčšími vianočnými dekoráciami. Strechu domu môžete dekorovať veľkou svetelnou girlandou v jednej farbe.

Moderné vianočné ozdoby na stromček: ako ich kombinovať so štýlom vášho bytu či domu?

Vianočná výzdoba má výhodu v tom, že ju máte v domácnosti len určitý čas, spravidla na dva, maximálne tri týždne. Je sama o sebe výrazná a zvyčajne sa kombinuje ťažšie s ostatnými vecami v domácnosti. A keďže nie je dlhodobá, môžete ju nechať vyniknúť a nie je nutné ju kombinovať so štýlom vašej domácnosti. Ak však chcete, aby výzdoba perfektne ladila a nespôsobovala veľký kontrast, je dobré vybrať interiérové farby, ktoré v domácnosti prevládajú. Napríklad, keď máte domov zariadený do bledších odtieňov, siahnite po bielej výzdobe, prípadne po krémových odtieňoch. Ak máte industriálny štýl interiéru a prevláda v ňom čierna farba, hnedá alebo tmavomodrá, stavte na tmavú výzdobu. Takýmto spôsobom docielite, že interiér bude pôsobiť ucelene a jednotne, bez výrazných skokov medzi dvoma odlišnými štýlmi.

Klasický štýl

Je to klasický vianočný stromček založený na troch farbách: červená, zelená a zlatá. Tieto tri tóny sú jedným z najbežnejších pri zdobení vianočného stromčeka, ako aj v iných častiach domu v tomto ročnom období. Jednou z kombinácií, ktorá nikdy nesklame, je ozdoba červeného a zlatého vianočného stromčeka. Jednoznačne výherná kombinácia!

Rustikálny štýl

Ak ste milovníkom rustikálneho štýlu, potom vám tento štýl nemôže chýbať vo výzdobe vianočného stromčeka. Pridajte nadrozmerné kárované vianočné gule, ktoré naplnia vianočnú atmosféru domácnosti charakterom a osobnosťou. Taktiež môžete pridať snehové vločky alebo hviezdy.

Glamour Vianoce

Okrem klasických vianočných farieb, akými sú červená alebo zelená farba, môžeme zaradiť aj ďalšie odtiene ako ružová. Áno, aj ružová farba je jednou z tých, ktoré boli vybrané na obliekanie vianočného stromčeka. Odtiene, ako je ružová, odrážajú harmóniu a pokoj, čo pomáha udržiavať útulnú atmosféru, ktorú si toto ročné obdobie vyžaduje. Ak chcete získať očarujúcejší stromček, môžeme zmiešať ružovú s odtieňmi ako bronz alebo priehľadné vianočné ozdoby.

Škandinávsky štýl

V tomto štýle stromu víťazí zmes bielej s prírodnými farbami. Aby ste kládli väčší dôraz na prírodné prvky, môžete svoj klasický stromček zmeniť na zasnežený. Tieto druhy stromčekov sú veľmi bežné a zdá sa, že práve vyšli z lesa. Posilnite prirodzený dotyk ozdobami, akými sú drevené srdcia alebo guličky s dlhými vlasmi alebo sa inšpirujte prírodným stromček ako dole na obrázku, získate tak originálny a nový vianočný stromček.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!