Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
vianočné darčeky pre rodičov zabalené v krémovej farbe

Vianoce sa nezadržateľne blížia a mnohí z nás premýšľajú, aké budú tohtoročné Vianoce. Múdri ľudia vravia, že také, aké si ich urobíme. Niekto potrebuje mnoho času na prípravu aj výzdobu, iným stačí len pár dní. Ale všetci potrebujeme upratať, pripraviť jedlo, vyzdobiť domov a zabezpečiť pozornosť pre všetkých, ktorých máme radi. Ak vám dochádzajú nápady, čím potešiť svojich blízkych alebo aká môže byť vianočná výzdoba, tak ste tu správne. Pripravili sme pre vás tipy na vianočné darčeky pre rodičov aj ďalšie užitočné vianočné inšpirácie

Vianočné darčeky pre rodičov: originálne nápady

Vybrať tie správne vianočné darčeky pre rodičov môže byť hračka, ale taktiež náročný oriešok. Mnohí majú už všetko a vravia, že nič nepotrebujú. Alebo práve naopak, je toho veľa, čo by sa im zišlo. Pre každý prípad existuje riešenie. Tu je pár tipov ako na to:

1 – Užitoční pomocníci do domácnosti

Darčeky do domácnosti možno potrebujú viac tí mladší rodičia, ktorí si svoju domácnosť ešte zveľaďujú, no istotne potešia aj starších rodičov. Veci sa časom kazia a strácajú na svojej pôvodnej kvalite a je fajn si občas dopriať niečo nové, čo život uľahčí. Čo tak nová varná kanvica , užitočný podnos či krásny kvalitný porcelánový riad?

2 – Niečo pre radosť

Dopriať si malé či väčšie radosti neodmysliteľne patrí k Vianociam. Môže to byť čokoľvek, čo poteší dušu alebo aj telo. Čo všetko to môže byť? Darčeky pre ženy budú zrejme iné ako pre mužov, no každého poteší niečo osobné a rozmaznávajúce. Bio krém, parfém, voňavé sviečky, dóza na šperky, zlatý príbor, nové šachy či špeciálna karafa na obľúbený nápoj.

3 – Vianočné darčeky pre rodičov: nové zážitky

Medzi obľúbené darčeky na Vianoce patria aj poukazy na relaxačné, spoznávacie či rozvojové pobyty, kurz a aktivity. Rodičia už síce majú všeličo za sebou, ale mnohí ocenia, ak dostanú príležitosť objaviť v sebe novú silu aj spoznať iné radosti života. Popremýšľajte o tajných snoch rodičov a určite niečo nájdete!

4 – Vianočné darčeky pre rodičov: spomienky

Vianočné darčeky pre rodičov nemusia byť vždy len nové, netradičné a užitočné. Rodičov často poteší aj milá spomienka na minulosť. Môže to byť väčšia fotografia v novom ráme, tlač na plátno alebo aj rám s premenlivými fotografiami ich blízkych a detí, alebo priamo z ich osobného života. Takto budú mať na očiach stále niečo príjemné, čo im dodá energiu a radosť aj v daždivé dni.

5 – Strážcovia zdravia

Medzi praktické tipy na vianočné darčeky patria nepochybne aj pomocníci, ktorí strážia zdravie našich blízkych. Ktoré to sú? Môže to byť nový tlakomer, hodinky merajúce pulz, meteostanica či nový mobil. Aktívnych rodičov potešia možno aj paličky pre nordic walking, poukaz na zdravotný pobyt či podložka na cvičenie. 

6 – Útulný domov

Čo je viac ako možnosť dobre si oddýchnuť a cítiť sa útulne vo vlastnom domove? Vianočné darčeky pre rodičov sú ideálnou príležitosťou ako doplniť to, čo k tomu chýba. Nemusí to byť hneď nová posteľ, ale zaiste potešia aspoň nové posteľné obliečky, deka či mäkký pléd alebo lampa na príjemné večery s knihou.

7 – Vianočné darčeky pre rodičov: poukážky na želanie

Keď sa vám minú nápady na darčeky, vyriešte to poukážkou. Určite majú rodičia svoj nejaký obchod, či už kamenný alebo elektronický, kam sa radi vracajú a možno majú aj svoju obľúbenú reštauráciu, kaviareň či kaderníka. Využite to a darujte im poukaz, kde si budú môcť dopriať to, čo majú naozaj radi.

TIP: Ak si myslíte, že vaši rodičia by si určite niečo z nášho Westwing obchodu vybrali, zakúpte im poukážky, ktoré sú k dispozícii v rôznych sumách.

Ako vybrať darčeky na Vianoce pre celú rodinu

Počas Vianoc máme ideálnu príležitosť stráviť spolu viac času. Častokrát až vtedy zistíme, čo nám ešte chýba a aké darčeky by potešili aj našich blízkych. Pripraviť sa ale môžete aj vopred. Tu sú naše stručné rady a nápady, ako na to:

  • Deti: Menej je niekedy viac. Doprajte deťom krásne vianočné darčeky pre deti, no nepreháňajte to. Učte deti skromnosti už od malička a nepodľahnite tlaku okolia. Vráti sa vám to mnohonásobne.
  • Teens: Darčeky na vianoce pre teenagerov môžu byť viac o zážitkoch ako o veciach. Veľa spraví aj poukaz, či peniaze, pre väčší pocit slobodnej voľby.
  • Dospelé deti: Akýkoľvek dar na rozbeh či dokončenie štúdia a rozvoja alebo už vlastného bývania poteší každú mladú dušu. 
  • Partneri: Drobné radosti sú niekedy viac ako veľké veci. Dôležité je trafiť sa do vkusu a tajných želaní, tak si dobre všímajte čo majú naozaj radi.
  • Rodičia: Vianočné darčeky pre rodičov vyberajte hlavne podľa toho, či sú plní energie a aktivít, alebo majú radi už svoj pokoj. Potešiť ich dokáže čokoľvek a hlavne váš záujem o nich.
  • Starí rodičia: Najviac radosti im istotne prinesie možnosť byť v spoločnosti svojich blízkych, venujte im ju. Veci čo znásobia ich pohodlie alebo zdravie, potešia tiež. 
  • Príbuzní: Vyberajte podľa veku a záujmov. Ak neviete čo aktuálne potrebujú, poraďte sa, aby ste sa vyhli zbytočnému sklamaniu.

Nemusíte čakať až na Vianoce. Pozrite sa na našu klubovú stránku Westwing a urobte si krajší domov už dnes. Získate tak nové inšpirácie a exkluzívne ponuky priamo pre vás. 

Vianočné inšpirácie a tipy: ako najlepšie zorganizovať Vianoce

Kde začať a na čo nezabudnúť, aby Vianoce dostali tú správnu atmosféru a všetci boli spokojní? Možno je to priveľké prianie, ale rozhodne stojí za námahu. Aby sme vám to uľahčili, poradíme vám ako na výzdobu, čo s balením darčekov aj ako udržať vianočný zámer.

Vianočné upratovanie

Poriadok počas Vianoc je predpokladom dobrej pohody všetkých zúčastnených a hlavne domácej panej. Netreba to však preháňať, aby to nešlo na úkor pohody. Vianočné upratovanie vám pomôže vyčistiť a pripraviť priestor, dôslednosť počas Vianoc zase všetko udržať pekné. Odkladajte všetko ihneď na svoje miesto a vyčleňte priestor, kde bude jednoducho čisto vždy.

Výzdoba

Krásne Vianoce začínajú upratovaním, no veľa robí hlavne výzdoba. Či už sa rozhodnete pre jednoduchú, ekologickú alebo efektnú, urobte ju tak, aby podčiarkla výnimočnosť obdobia a váš vlastný štýl. V každom prípade nezabudnite na svetielka. Akákoľvek vianočná výzdoba by bez nich stratila svoje čaro. 

Balenie darčekov

Aktuálnym trendom je ekologické balenie darčekov. Tak si nelámte hlavu s obalovým materiálom a pokojne si zaobstarajte obyčajný recyklovaný papier a špagát, alebo použite len pôvodnú krabicu. Ak predsa len chcete dať darčeku viac luxusu, namiesto špagátu použite elegantnú stuhu, alebo použite kôš, ktorý bude zároveň darčekom. Pozrite si náš tip ako na krásne balenie darčeka!

Príprava jedla na Vianoce

Baví vás pečenie a čas v kuchyni? Tak aj vianočný čas bude pre vás zábavou. Stačí len dobrá organizácia času, aby ste si našli čas aj na oddych a úsmev na tvári. Ak však kuchyňa nepatrí medzi vaše koníčky, urobte si plán a to čo vás nebaví, ponechajte na iných. Vianočné koláče i slané dobroty si viete objednať a s varením možno pomôžu aj iní rodinní príslušníci.

Vianočné dekorácie na stôl

Krásne prestretý stôl s bohato voňajúcou štedrou večerou je hádam pre každého zlatým klincom celých Vianoc. Okrem detí asi, tie sa isto tešia hlavne na darčeky! Kým sa všetci poberú k vianočnému stromčeku, spoločný čas pri stole je však dostatočným dôvodom pre jeho dôkladnú prípravu. Dajte si záležať a tieto Vianoce prekvapte všetkých.

Rozdávanie darčekov

Každá rodina má svoje vlastné tradície a zvyky a rozdávanie vianočných darčekov môže patriť medzi nich. V niektorých rodinách rozdávajú darčeky deti, v iných si vyberá každý ten svoj. Kedy rozdať vianočné darčeky pre rodičov a kedy tie pre deti či starých rodičov? Slušnosť a úcta k starším radí začať od najstarších členov rodiny a končiť deťmi, no môže to byť aj naopak, či bez poradia. Záleží len na vás.

Máte už predstavu, ako si zorganizujete tohtoročné Vianoce a aké vianočné darčeky pre rodičov zaobstaráte? Veríme, že áno a že sa už na najkrajšie sviatky roku tešíte. Ak vám ešte nejaké nápady chýbajú, nazrite aj do ďalších našich článkov, kde nájdete vždy čerstvé vianočné inšpirácie.