Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
naturálne balenie darčekov

Keď sa povedia Vianoce, mnohým napadne vianočná výzdoba, vianočné osvetlenie a nepochybne darčeky. S tým úzko súvisí aj balenie darčekov, ktoré dodá tú pomyselnú čerešničku na torte. Len si predstavte ten perfektný darček, ktorý ste zo srdca a dlho vyberali a napokon by ste mu nedopriali adekvátne balenie. Celkom by sa znížila jeho hodnota. Preto máme pre vás nádherné vianočné inšpirácie, ktorými dodáte nielen darčekom, ale aj vášmu domu to správne sviatočné čaro! Poďte s nami snívať o rozprávkových Vianociach!

Balenie darčekov: máte už vianočné darčeky nakúpené?

Aby boli vaše Vianoce 2021 trendy, máme pre vás rady a nápady, ktoré určite využijete. Nemusíte sledovať novinky, my to veľmi radi spravíme za vás. Prežite krásne Vianoce v kruhu najbližších s pohodou, ktorá k nim neodmysliteľne patrí. Hovorí sa, že toto sviatočné obdobie nie je len o darčekoch, ale my vieme, že nimi urobíte svojim blízkym neskutočnú radosť. A k tomu patrí aj balenie darčekov.

Nenechajte si nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu. Zbytočne si narobíte stres, ktorému sa môžete veľmi ľahko vyhnúť. Urobte si zoznam ľudí, ktorých chcete obdarovať a postupne nakupujte. Možno si pomôžete aj online nakupovaním, zásielkovňou alebo kuriérom, aby ste sa nemuseli tlačiť v nákupných centrách. Zároveň sa vyhnete tomu, že kúpite zbytočnosť, ktorá nemusí splniť účel. 

Tipy, ako si uľahčiť nakupovanie darčekov 

Nakupovať sa dá aj s rozumom. Nielenže si nemusíte nechávať nákupy na poslednú chvíľu, vy ich môžete objednávať počas celého kalendárneho roka. Obchody sú pred Štedrým dňom preplnené tlačiacimi sa ľuďmi, čo vám na predvianočnej pohode veľmi nepridá. Pri nákupe nezabudnite na ostatné položky. Napríklad vianočný papier na balenie darčekov, stromček či vianočné dobroty takisto niečo stoja. Myslite na to už pri zostavovaní vianočného rozpočtu. Pokiaľ kupujete deťom hračky, nezabudnite na baterky a nabíjačky.

Nakupujte v zľavách. Tie môžete vystihnúť počas celého roka, nielen pred Vianocami. Výhodné ceny sa v obchodoch nenachádzajú len po Novom roku, preto nekupujte hneď prvú vec, ktorá sa vám zapáči. Šetrite na drobnostiach. Nezdá sa to, ale všade sa dá niečo ušetriť. Najmä na doprave a kuriérskych službách. Nie je to až taká zanedbateľná suma, najmä keď sa vám ich nazbiera viac.

Skočte aj k susedom. Niekedy sa oplatí nájsť si na nákup darčekov viac času a ísť sa pozrieť aj do zahraničia. Môže tam byť celkom iný výber a rozhodne aj iné druhy baliacich materiálov. Balenie darčekov je totiž kľúčová záležitosť.

Inšpirácie na originálne a kreatívne balenie darčekov

Každý preferuje niečo iné. Jeden balí minimálne, druhý vôbec a ten tretí to preháňa. Bez ohľadu na to, do akej kategórie patríte a aké balenie darčekov vám vyhovuje, týka sa to všektých. Túto tému otvorí každý pred Vianocami aspoň raz. Aby ste načerpali vianočné inšpirácie a nápady, ako rodine, priateľom či známym zabaliť darček originálne, čítajte ďalej. Máme pre vás skvelých 8 tipov, z ktorých si určite vyberiete.

1. Mixujte

Nikde nie je napísané ani vyryté do kameňa, že všetky darčekové balenia musia zodpovedať iba jednému štýlu. Nebojte sa kombinovať, mixovať a variovať! Objavte originálnu kombináciu farieb a textúr pre vaše darčeky na Vianoce, či už s podobnou farebnou paletou a kovovým akcentom alebo prírodným efektom.

2. Minimalistický prístup

Aj tento štýl môže byť pre vás ten pravý. Nemusíte nakupovať nič, len si v pohodlí domova alebo v tlačiarenskej službe vytlačíte darčekové balenie podľa vlastného vkusu. Web stránok s týmto produktom nájdete na internete neúrekom. A čo je na tom najlepšie je, že si toto balenie môžete stiahnuť znova a znova.

3. Etický štýl

Vianoce sú o darovaní. Keď kúpite etický darček, nedostane špeciálny darček iba druhá strana, ale aj vy. Pomôžete tým pozitívne ľuďom, ktorí ho vyrobili. Podporte napríklad rôzne charitatívne organizácie, chránené dielne alebo aj nadácie. Baliť nie je nutné.

4. Drobné bobuľky

Ďalší príklad, keď menej je viac. Jednoducho omotajte špagát niekoľkokrát okolo darčeka a uprostred zasuňte vetvičku. Môžete ju dozdobiť drobnými bobuľkami, imitáciou alebo pravými plodmi. Všetko, čo pripomína prírodu, sa bude v tomto štýle hodiť.

6. Čiernobiely vkus

Z vianočného obalu na vás nemusí hneď kričať Santa Klaus. Stačí zvoliť napríklad ručne ilustrovaný baliaci papier v čiernobielom prevedení s decentnými sviatočnými odkazmi. Je to len jeden z mnohých monochromatických nápadov, ktoré si môžete zvoliť.

7. Ručne vyrobené balenie

Nič nepridá osobný nádych tak, ako keď ozdobíte darček vlastnoručne. Napríklad hlinené ozdoby si môžete vyrobiť v akomkoľvek tvare, veľkosti či farbe. Takisto ozdoby z papiera, kartónu alebo iných prírodných materiálov budú pôsobiť veľmi srdečne.

8. Nádych rustikálneho štýlu

Ak sa vám páči rustikálny štýl, zvoľte napríklad malý veniec, remeselný papier a vrecovinu. Nič iné nebude vyzerať tak dobre! Vaše darčeky získajú rovnováhu medzi rustikálnym, zemitým a elegantným štýlom a zároveň budú pôsobiť originálne. 

9. Balenie darčekov okrúhleho tvaru

Aj vy máte niekedy problém s balením okrúhlych predmetov? Poradíme vám, ako na to! Tento jednoduchý spôsob vám pomôže ako rýchlo a prakticky zabaliť darček okrúhleho tvaru

10. Darčeková taška

Máte prebytok vianočného papiera, ale potrebujete darčekovú tašku, pretože jednoducho sa vám to najviac hodí na zabalenie vašho darčeka? Problém za vás vyriešíme. Pozrite sa na tento jednoduchý spôsob, ako využiť vianočný papier na vytvorenie tašky alebo balíčka.

Čo budete potrebovať na balenie darčekov?

Balenie darčekov nie je vôbec veda, pokiaľ viete, ako na to. Pomôcť vám môže aj aktuálna farba Vianoc 2021, ktorú môžete aplikovať nielen na vianočný stromček a vianočné dekorácie vyrobené doma, ale aj na obaly. Je mimoriadne efektné, ak zabalené darčeky doplníte aj o vianočné priania, ktoré budú rovnako zladené. 

Na dosiahnutie wow efektu stačí málo. Zaobstarajte si nožnice, baliaci papier, lepidlo, lepiacu pásku a farebné stužky. Ak chcete vyskúšať pokročilejšie baliace techniky, môžete pridať aj trblietky, korálky, gombíky a iné dekoratívne predmety. Pokiaľ máte šikovné ruky, môžete si niektoré balenie aj uháčkovať, ušiť alebo uštrikovať.

Menej odpadu: ako ekologicky na balenie darčekov?

Ekologické balenie darčekov nie je ani zďaleka také komplikované, ako sa možno na prvý pohľad môže zdať. Môžete použiť napríklad vianočné dekorácie z papiera alebo skrátka len to, čo máte doma. Staré krabice, použité tašky alebo darčekové tašky, v ktorých ste už vy niečo dostali. Tvoriť takto menej odpadu má za následok udržateľnosť a láskavejší prístup k životnému prostrediu. 

Užitočným riešením môže byť napríklad balenie do nepotrebného oblečenia, novinového papiera, papierových nákupných tašiek, jutoviny, previazať prírodným špagátom. Takto originálne zabalený darček už len dať pod stromček. Využite čokoľvek, čo máte poruke, nekupujte drahé obaly, ak máte doma vlastné. Využiť sa dajú aj krabice od topánok, parfémov alebo elektroniky. Stačí ich nápadito pomaľovať alebo polepiť a originálne balenie máte na svete! Darčeky patria k Vianociam. Radi robíme druhých šťastnými a doprajeme im radosť z rozbaľovania nášho prekvapenia. Samotné balenie darčeka tvorí polovicu úspechu.

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!