Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
vianočná pohľadnica

Kto by nemal rád vianočné priania? Schránka plná pozdravov od výmyslu sveta, možno aj vianočné dekorácie z papiera, či iné vianočné dekorácie vyrobené doma potešia každého. Krásne Vianoce sú najkrajším obdobím v roku a preto ich treba patrične osláviť. Poradíme vám na Vianoce 2021 trendy, ktoré vám vyrazia dych. Okrem iného, vianočné priania sú stále in a mnohí ich docenia viac ako poslanie obyčajnej esemesky alebo e-mailu so želaním. Poďte u nás načerpať vianočné inšpirácie, ktorými spravíte radosť rozhodne každému.

Sú vianočné priania stále IN?

Ak by ste sa mali rozhodnúť pre akúkoľvek nevšednú dekoráciu na krásne Vianoce, ktrá by to bola? Vianočná výzdoba interiéru nemusí byť fádna ani uniformovaná. Stačí, ak vianočné dekorácie na stôl, prípadne vianočná výzdoba na okná bude mať šmrnc a nápad. Napríklad aj vianočné dekorácie pred dvere, na ktoré sa pri zdobení domácnosti často zabúda, môžu urobiť okamžite dobrú náladu. Pred vstupom do domu alebo bytu sa ocitnete hneď v inom svete.

Nemyslite si, že vianočné priania sú témou staršej generácie. Práve ony zažívajú svoj slávny návrat a dokážu vyvolať omnoho silnejšie emócie ako tie elektronické. Dnes sme už presýtení digitálnych možností a práve takéto retro predmety sú niečím výnimočné. Aj vlastnoručne vyrobený adventný kalendár môže slúžiť ako vianočné blahoželanie, ktoré zároveň v sebe skrýva prekvapenie, aj emóciu.

Každú zimu sa naše schránky zaplnia obálkami obsahujúcimi radostné priania a správy o šťastných a veselých sviatkoch. Balenie darčekov, spievanie kolied a vôňa punču, to všetko vyčaruje atmosféru Vianoc. Môžu k tomu prispieť aj vianočné priania. Každoročným vianočným pohľadniciam, ktoré dostávate alebo darujete, môže niekedy chýbať originalita. Ak hľadáte spôsob, ako si vyrobiť domácu vianočnú pohodu, našli sme jedny z najlepších vianočných pohľadníc, ktoré v tejto sezóne určite zapôsobia na vašich priateľov a rodinu.

8 inšpirácií na text pre vianočné priania

Aj vianočné priania majú svoje osobitné čaro. Dokážu vtisnúť slzy do očí, spôsobiť dobrú náladu, aj vyvolať nostalgiu. Vďaka trefnému textu na pohľadnici sa vám môže podariť zázrak, ktorý je pre v tento vianočný čas úplne dovolený.

Podľa toho, kto bude adresátom, môžete text priania vhodne modifikovať. Inak sa píšu tradičné vianočné priania pre rodinu, iné pre kolegov alebo obchodných partnerov. Nebráňte sa aj ľahkému vtipu, ak je to vhodné. Nezabudnite, že vždy typ správy, ktorú napíšete na vianočnú pohľadnicu, bude závisieť od vášho príjemcu. Inšpirujte sa týmito možnosťami:

  1. Kúzlo týchto Vianoc nech odteraz zostane vo vašom srdci. Nech tieto Vianoce zaženú smútok, aby bol váš život neustále plný šťastia a radosti.
  2. Nech sa krásne chvíle a príjemná atmosféra stane Vaším najlepším darčekom! Prajem vám veľa lásky, radosti a šťastia. Veselé Vianoce!
  3. Radosť a pokoj Vianoc nech je s vami po celý rok. Prajem vám nádherne prežité veselé Vianoce!
  4. Veríme, že najkrajší čas v roku prežijte v kruhu vašich blízkych a načerpáte novú energiu do pracovného života.
  5. Dúfame, že ste počas vianočných sviatkov obklopení krásou a pohodlím. Veríme, že si počas vianočných sviatkov oddýchnete a prídete dobre naladení naspäť medzi nás!
  6. Rodinu si nemôžem vybrať, ale aj keby som si mohol, aj tak by som si vybral teba. Veselé Vianoce! Tešíme sa na chvíle strávené s tebou už tieto Vianoce!
  7. Mať rodičov ako vy, je ten najlepší vianočný darček, aký som kedy mohol dostať. Vianoce sú o rodine, láske a radosti. Som za vás taký vďačný a teším sa na spoločne strávené sviatky!
  8. Priania môžete aj vhodne skombinovať. Niekedy sa hodí pridať trochu humoru, inokedy nakresliť niečo milé alebo priložiť malú drobnosť do obálky. Vaše kreatívne umenie môžete naplno využiť nielen v textoch, ale aj po vizuálnej stránke.

Priania môžete aj vhodne skombinovať. Niekedy sa hodí pridať trochu humoru, inokedy nakresliť niečo milé alebo priložiť malú drobnosť do obálky. Vaše kreatívne umenie môžete naplno využiť nielen v textoch, ale aj po vizuálnej stránke.

DIY nápady na vianočné priania: vyrobte si sami krásne vianočné pohľadnice

Nepáči sa vám v obchodoch ani jedno pianie? Ak chcete niečo skutočne výnimočné, vyrobte si to sami. Vianočné blahoželania potešia omnoho viac, keď ich vytvoríte doma. A navyše – nikto iný také nebude mať.

Využite šablóny od Westwing

Pripravili sme pre vás 2 krásne vianočné pohľadnice, je len už na vás, ktorú si zvolite. Stačí si ju uložiť do počítača a vytlačiť na kvalitný papier! Potom na naznačenej bodkovanej čiare pohľadnicu vystrihnete, oba výtlačky zlepíte dokopy (aby ste mali na oboch stranách vianočný pozdrav) a pohľadnicu preložíte na polovicu. Príjemnú zábavu pri tvorení!

vianočná pohľadnica: Veselé Vianoce a šťastný Nový Rok!
vianočná pohľadnica: Veselé Vianoce!

Triky na pohľadniciach

Vianočné priania už nikdy viac nebudú nudné. Napríklad dokonale nedokonalé ozdoby vyrobené z temperových farieb vytvárajú nádhernú ručne vyrobenú kartu. Najlepšia časť? Ak sa pomýlite, nie je dôvod sa znepokojovať! Tak to má byť!

Karta s vencom z gombíkov

Máte v spodnej časti kreatívneho kufríka ďalšie super kúsky? Z gombíkov vyrobte veniec. Nalepte ich do kruhu ba biele pozadie z tvrdého papiera. Či už sa rozhodnete pre klasickú zelenú alebo pre rôzne farby, takéto prianie pre domácich majstrov si vyrobíte za chvíľu.

Pečiatkované snehové vločky

Spravte to orginálne. Na čiernom pozadí fantasticky vynikne biela farba. A čo môže byť krajšie ako biele chumáčiky snehu? Buď ich môžete vytlačiť bielou farbou pomocou pečiatky alebo nalepiť formou vatových tampónov. Tento dizajn je ideálny pre každého, kto chce elegantnejšiu vianočnú pohľadnicu.

Červená kraľuje

Na červenom pozadí sa všetko bude vynímať. Namaľujte bielych snehuliakov alebo postavičky v snehu temperovými farbami. Poprášte ešte detským púdrom a nechajte chvíľu zaschnúť. Môžete pokojne vyrobiť aj odtlačky prstov a zavolať na podporu aj vaše ratolesti, ktoré vám s fantáziou rozhodne pomôžu.

Vianočné priania netradičného tvaru

Prečo by ste sa mali obmedzovať len na klasický geometrický tvar? Vystrihnite si tvar mikulášskej čapice s brmbolcom. Budete potrebovať len tvrdý papier, červenú farbu alebo farebný papier, vatový tampón na brmbolec a lepidlo. Pravdepodobne máte po ruke všetko, čo potrebujete na výrobu rozkošných mikulášskych klobúkov. Môžete k tomu pridať aj lesk a trblietka, aby ste im dopriali extra glam efekt!

3D karty vo forme stromu

Vyčarujte nádherné 3D papierové karty vo forme stromu alebo snehovej vločky! Vystrihnite si jednotlivé tvary podľa vášho vkusu a poskladajte formou harmoniky. Potom ich nalepte dovnútra karty z tvrdého papiera a dekoráciu máte hotovú! Môžete si kúpiť špeciálny papier s vianočnou tematikou alebo použiť čokoľvek, čo máte doma. Vďaka použitiu rôznych vzorov a farieb bude každá karta jedinečná.

Tradičné pomôcky inak

Kto by to bol povedal, že obyčajná guma na vrchu ceruzky bude dokonalým nástrojom na vytvorenie vianočného priania! Deti môžu pomôcť skrášliť nakresleného snehuliaka alebo vianočný stromček gumou a atramentom akejkoľvek farby! Odtlačky budú pôsobiť veľmi prirodzene.

Ručné práce hrajú prim

Radi vyšívate alebo háčkujete? Je množstvo návodov, ako môžete uháčkovať alebo vyšiť snehovú vločku, hviezdicu alebo iný vianočný symbol. Ten následne môžete nalepiť na tvrdý papier a ozdobiť stužkami alebo bavlnkami.

Bez ohľadu na to, aké vianočné prianie si tento rok zvolíte, vaši priatelia a rodina ocenia osobný prístup, ktorý do nej vložíte. Skombinovať môžete nádherne vytvorenú kartu s personalizovaným darčekom a jedinečným štýlom balenia darčekov, aby ste v tento sviatočný čas vašich najbližších skutočne potešili. 

Pre tvorbu vianočných dekorácií sa môžete inšpirovať našimi článkami:

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!