Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Izby pre tínedžerov: nápady na módny interiérový dizajn

Možno sa pri pomyslení na zariadenie izby pre vaše dospievajúce deti na moment zastavíte. Sú to ešte stále deti? Ako by mali vyzerať izby pre tínedžerov? Môžete si byť istí, že žiadne fixné pravidlá neplatia. Pokojne dajte fantázii krídla. Pre vaše dospievajúce deti vďaka našim inšpiráciám vytvoríte úžasné útočisko bez ohľadu na jeho vek či pohlavie. Väčšina dospievajúcich uprednostňuje trendy vzhľad, ktorý im poskytne potrebné súkromie a komfort. Poradíme vám, ako budú izby pre tínedžerov pôsobiť štýlovo a sviežo.

Čo by nemalo chýbať v tínedžerskej izbe?

Tínedžeri – kráčajúce príšery alebo milé tvory? Oboje! Zariadenie miestnosti pre mladých je preto záležitosťou, ktorá si vyžaduje dôkladné plánovanie. Izby pre tínedžerov sa nevyznačujú zvláštnym štýlom bývania, ale skôr rozmanitosťou požiadaviek, ktoré musia spĺňať. Niektoré z týchto kritérií sú predovšetkým otázkou dizajnu. Tínedžeri už nie sú deťmi. Preto často chcú, aby ich detská izba a nábytok boli minulosťou.

Detská izba pre dievčatá v 4 štýloch

Boho štýl pre náročné

Máte doma mladú dievčinu, ktorá má na všetko extrémny názor? Pripavte sa na to, že izby pre tínedžerov s boho štýlom budú hrať všetkými farbami. Byť šik v boho štýle znamená vytvoriť umelecký priestor, je plný niekoľkých vrstiev, založený na bohato zdobených textíliách a farebných tapetách s nápadnými vzormi. Extravagantná izba je miesto pestrofarebných snov, do ktorých sa vaša mladá dáma okamžite zamiluje. 

Ružovo – sivá romantička

Zvoliť správne farby do detskej izby sa môže byť celkom jednoduchá úloha. Populárna kombinácia pudrovo ružovej a sivej priťahuje jemné až romanticky zmýšľajúce slečny. Môže pôsobiť trochu chladne, ale to je často zámer. Izbu môžete ozvláštniť sériou blikajúcich akcentov, ktoré jej dodávajú teplú a žiarivú atmosféru. Krížom cez izbu môžete zavesiť šnúru na pripnutie obrázkov, pohľadníc a iných pokladov v tejto modernej tínedžerskej izbe. Na posteľ stačí položiť už len zopár dekoratívnych vankúšov a romantike sú dvere otvorené.

Severská kráska

Moderná detská izba a severský štýl: tento minimalistický štýl v sebe spája severské tradície a moderný dizajn. Obsahuje jemné textúry, trblietavé svetlá, útulnú podlahovú posteľ a často aj hojdaciu sieť z macramé. Izba severskej krásky má pohodlný vzhľad, v ktorom sa cíti sviežo a útulne zároveň. Izba je často biela, sivá alebo ju dopĺňajú prírodné materiály. Moderný dizajn v takejto izbe rozhodne nezapĺňa celý priestor, skôr zachováva vzdušnosť.

Glam diva

Máte mejkap pre tínedžerku takmer všade? Gratulujeme, máte doma budúcu divu, ktorá miluje líčenie. Doprajte jej vlastný priestor. Vytvorte jej akoby dievčenský salónik s nadrozmerným zrkadlom, lichotivým osvetlením a kútikom pre všetky ozdoby, ktoré sa už nebudú povaľovať kade-tade. Ak k tomu pridáte aj pohodlné kreslo, určite zabodujete. Glamour márnivý štýl sa bude vašej slečne s perfektným vkusom rozhodne páčiť. 

Zariadenie miestnosti pre mladých je preto záležitosťou, ktorá si vyžaduje dôkladné plánovanie

Izby pre tínedžerov chlapcov v 4 štýloch

Detská izba pre chlapca sa dá zariadiť skutočne trendovo a môžete sa o to presvedčiť i s nami.

Izba pre nádejného umelca

Má vás mladý muž rád hudbu a umenie? V tom prípade sa určite na stenách poteší zarámovaným albumom obľúbených kapiel, ako aj tapete s hudobnou tematikou, či gitarou na stene. Váš dospievajúci syn určite ocení kvalitný sound systém a nebuďte prekvapení, ak sa bude časom venovať aj sám nejakému hudobnému nástroju. Doprajte mu aj štýlový rám obrazu alebo kvalitný originálny kúsok umenia. Často sú to práve steny v detskej v izbektoré hrajú prím.

Čaro industriálu

Priemyselný štýl sa často páči najmä mladým. Kov, surový betón a odhalené múry sú typickými znakmi, ktoré oslovia moderných mladých mužov, možno aj nádejných architektov. Od akoby odhalenej tehlovej steny cez strohý kancelársky nábytok z kovu, až po drevenú posteľ zavesenú na reťazi, je takáto jedinečná izba útočiskom chlapca s vyhraneným vkusom. V industriálnej izbe nečakajte prehnané doplnky ani pestré farby. Zvykne byť funkčná a čistá.

Kino maniak

Mohol by váš dospievajúci syn pozerať filmy do nekonečna? Potom mu môžete do izby zavesiť projektor alebo na stenu veľkú LCD obrazovku. Do správneho kina s kamarátmi sa hodí už len útulný, nadmerne veľký podlahový matrac. Ten je pohodlný nielen na pozeranie filmov, ale aj keď bude chcieť kamarát v izbe prespať. Nezabudnite aj na plagáty obľúbených hercov a servírovací stolík na popcorn. K filmom sa bude rozhodne hodiť. 

Kancelária grafika alebo programátora

Ak sa vám zdá, že váš tínedžer trávi viac času za počítačom a nie sú to len hry a sociálne médiá, tešte sa. Máte doma nádejného IT špecialistu. Takému talentu treba zariadiť izbu funkčným nábytkom, dobrou kancelárskou stoličkou a kvalitným jednoduchým policovým systémom. Minimalistický štýl ho určite osloví, keďže tento typ dospievajúceho mladíka rád tvorí v čistom a jasne definovanom priestore.

Izby pre tínedžerov: vyberte si správny nábytok

Vhodná posteľ do detskej izby

Izby pre tínedžerov môžu plniť viacero funkcií. Môžu slúžiť nielen ako spálňa a izba na školské povinnosti, ale aj ako spoločenská miestnosť pre kamarátov. Preto zvážte, či klasickú posteľ nenahradíte rozkladacou sedačkou. Vaše dospievajúce dieťa ju pravdepodobne nebude každý deň rozkladať, ale keď príde návšteva, určite sa bude hodiť. Dbajte však vždy na kvalitný matrac, ktorý poskytne dieťaťu dobrú oporu pre chrbticu.

Písací stôl v tínedžerskej izbe

Odporúčame umiestniť ho pod okno, aby ste zaručili prísun denného svetla. Nezabudnite, aby bol dostatočne široký a zodpovedal výške aj veku dieťaťa. Zároveň by na ňom malo zostať dostatok miesta na osobné veci, nielen školské potreby. Rámiky na fotky, štýlová lampa aj prenosný bluetooth reproduktor sú dôležité doplnky, ktoré vášmu tínedžerovi nesmú na stole chýbať. Farba stola by mala ladiť so zvyškom zariadenia alebo ústredným motívom celej izby.

Ideálna stolička pre školáka

Školák trávi tretinu svojho dňa na stoličke. Každý, kto študuje a vykonáva opakujúcu sa činnosť, potrebuje stoličku, ktorá poskytuje správnu oporu. Deti sa vyvíjajú a ich chrbtica takisto. Aby boli motivované sedieť, potrebujú vydržať na odolnej a kvalitnej stoličke. Určite im ju doprajte, toto rozhodnutie sa prejaví nielen na ich zdraví, ale aj na výkone v škole. Ergonomická stolička so správnym výškovým nastavením zaručí spokojnosť všetkých strán.

Aké farby sa hodia do izby tínedžerov?

Fantázii sa medze nekladú. Tínedžeri vyjadrujú svoje názory veľmi razantne, či už je to vyjadrením farieb na vlasoch alebo na stenách. Aké farby do detskej izby zvoliť?

Je ružová farba pre dievčatá nevyhnutná?

Ak sa slečna cíti ako romantická duša a stále hľadí do diaľok, ružová jej bude vyhovovať. Možno však v istom veku presedlá na absolútny protipól a začne inklinovať napríklad k čiernej. Doprajte jej vyskúšať si tento extrém a získate si jej srdce. 

Akú farbu zvoliť pre chlapcov

Chalani si farby vyberajú podľa praktickosti. Platí to nielen pri autách, ale aj na stenách izieb, či nábytku. Ak im však dovolíte aktívne sa zapojiť o výberu čohokoľvek, určite budete všetci spokojní. Dajte mu do ruky maliarsku štetku a pustite ho do realizácie. 

Neobvyklé farebné kombinácie

Trendom pre rok 2021 je údajne citrónová žltá. Ak ju skombinujete so sivou, bielou alebo čiernou, dosiahnete wow efekt nielen pre dievča, ale aj pre chlapca. Kombinujte nielen farby, ale aj vzory, čím odvážnejšie, tým viac bodov získate u tínedžerov. 

Usporiadanie miestnosti pre dospievajúcich: najkrajšie nápady na dekoráciu

Kútik na čítanie, posteľ pre návštevy alebo hojdacia sieť pod oknom. Týmto a všeličím iným u svojich detí zabodujete. Objavte s nami šikovné nápady do detskej izby.

Zrkadlá, lampy a ďalšie doplnky

Najmä mladé slečny, ktoré sa chcú parádiť a páčiť, ocenia vlastné veľké zrkadlo s pekným osvetlením. Taktiež sa im bude páčiť pekný stolík na šminky a bižutériu, ako miesto na odkladanie módnych časopisov.

Útulný textil v tínedžerskej izbe

Zamotať sa do deky, schúliť sa do klbka a potichu sa ukryť pred zrakom domácich, je snom každého dospievajúceho. Doprajte im súkromie a dajte im vlastný priestor. Získate si ich rešpekt a vďaka milým malým pozornostiam aj ich srdce. 

Izby pre dospievajúce deti sú rovnako dôležité ako zvyšné miestnosti vo vašej domácnosti. Rešpektujte názor mladých ľudí aj v tom, ako by chceli bývať. Poraďte sa s nimi a dajte im vždy na výber. Docielite nielen pekný dizajn, ale aj celkovú harmóniu. 

Bezplatná registrácia na serveri Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!