Hľadať

Kancelárske stoličky

Zoradiť
55 Výrobkov
Zoradiť

Kancelárske stoličky a kancelárske kreslá: pohodlie a štýl vo vašej domácej kancelárii

Prostredie, v ktorom pracujeme má veľký vplyv na našu efektivitu pri práci a taktiež našu aktuálnu náladu. Veľkou výhodou pri zariaďovaní domácej pracovne je fakt, že ju nemusíte prispôsobovať predstavám vašej firmy. A vytvoriť si tak prostredie, ktoré inšpiruje, upokojuje a motivuje priamo vás. K domácej pracovni, alebo k pracovnému kútu vo vašej obývačke a spálni neodmysliteľne patrí aj kancelárska stolička. Pohodlná stolička vám poskytne potrebnú oporu pre chrbticu a ruky a umožní vám plne sa sústrediť na prácu.

V ponuke internetového obchodu Westwing nájdete štýlový kancelársky nábytok vrátane kancelárskych stoličiek a kresiel. Tie sú prispôsobené na dlhšie sedenie a prácu za pracovným stolom. Okrem nastaviteľnej výšky majú aj praktické kolieska a umožnia vám ľahký a rýchly pohyb po miestnosti. Robiť viac vecí naraz nikdy nebolo jednoduchšie! Praktická stolička k počítaču by mala byť najmä pohodlná, nakoľko na nej trávime v práci veľa hodín. Na stránkach Westwing nájdete kancelárske stoličky, ktoré vám zaručia pohodlie a štýlovo oživia váš interiér. Prevedieme vás svetom kancelárskych stoličiek a poradíme vám, ako si z nich vybrať.

Typy kancelárských stoličiek, ktoré vám vyhovujú

Trávite pri svojom písacom stole len niekoľko minút denne, alebo za počítačom presedíte väčšinu dňa? V obidvoch prípadoch by mala byť vaša kancelárska stolička pohodlná a rozmerovo presne pre vás. Výberom správnej stoličky predídete dlhodobým bolestiam chrbtice a s nimi spojenými bolesťami krku, hlavy a ramien. Kancelárske stoličky sa líšia od tých jedálenských prevedením aj funkciami a delia sa na niekoľko kategórií.

 • Ergonomické kancelárske stoličky vám umožnia nastaviť si výšku a hĺbku sedadla presne podľa vašich potrieb. Stolička sa označuje ako ergonomická vtedy, keď navyše poskytuje oporu spodnému chrbtu. Tieto stoličky sú vhodné pre ľudí s problémami chrbtice a pre každého, kto trávi pri pracovnom stole väčšinu dňa.

 • Herné stoličky taktiež poskytnú svojmu užívateľovi ergonomickú oporu tela. Ich plusom oproti klasickým kancelárskym stoličkám je vyššie operadlo a možnosť zaklonenia sa. Herné stoličky bývajú širšie a mávajú aj opierku na nohy.

 • Stoličky na prácu za stolom mávajú na rozdiel od jedálenských stoličiek mäkšie polstrovanie a praktické opierky na ruky. Ak sa o svoj pracovný priestor delíte s ďalšími členmi rodiny, vyberte si výškovo nastaviteľnú stoličku, aby mal každý pohodlie.

 • Otáčacie stoličky a stoličky na kolieskach sú vhodné pre dospelých rovnako ako aj pre deti. Vďaka ľahkej mobilite vám umožnia plne využiť váš pracovný stôl na rôzne činnosti. Pohyblivé stoličky navyše zabránia stuhnutiu svalov krku, tela a nôh a zaručia produktívny pracovný deň bez bolestí.

 • Ideálne kancelárske kreslo pre ľudí trpiacich problémami s chrbticou

  Pokiaľ trpíte bolesťami spodnej chrbtice, úľavu vám prinesie takzvané aktívne sedenie. Aktívne, alebo dynamické sedenie je také, pri ktorom musí vaše telo neustále pracovať aby udržalo rovnováhu. Aktívne sedenie zapojí brušné svaly a nohy, čím prináša úľavu medzistavcovým platničkám. Neustále balansovanie posilní vaše svalstvo, zníži krvný tlak a zlepší váš metabolizmus. Aká stolička zaručí aktívne sedenie? K svojmu stolu si môžete vybrať loptu na sedenie alebo výškovo nastaviteľnú okrúhlu stoličku. Opieranie sa v stoji o vysokú stoličku pri práci zapojí vaše svalstvo rovnako, ako balansovanie na lopte.

  6 tipov pri výbere novej kancelárskej stoličky

  V domácnosti máme väčšinou len jednu kancelársku stoličku, jej dizajn preto bude vždy unikátny. Kancelárska stolička či kreslo vo výraznej farbe oživí váš interiér a spríjemní čas strávený prácou. Ak vás, naopak, viac motivuje formálne vyzerajúce prostredie, vyberte si stoličku v klasickej hnedej, sivej, alebo čiernej farbe. Na čo ďalej treba myslieť pri výbere kancelárskej stoličky?

  1. Na aký účel budete stoličku najviac využívať? Ak pracujete prevažne s počítačom, stolička bez koliesok bude dobrou voľbou. Ak ku svojej práci alebo voľnočasovej aktivite pri stole využívate viacero pomôcok a predmetov, pohyb vám uľahčí mobilná stolička.

  2. Trpíte zdravotnými problémami, ktoré sa zhoršujú dlhodobým sedením? Vyberte si ergonomickú alebo aktívnu stoličku a pri vážnejších problémoch sa spýtajte na názor aj svojho lekára.

  3. Prispôsobte si výšku stoličky k výške stola a vašej postavy. Ten najlepší komfort a správne držanie tela vám zaručí stolička, na ktorej pri sedení vaše nohy vytvoria 90 stupňový uhol. Ruky by mali byť taktiež pohodlne opreté v pravom uhle na opierkach alebo stole.

  4. Aký veľký priestor máte k dispozícií? Pre klasickú kancelársku stoličku by ste mali počítať s voľným priestorom aspoň 60 centimetrov medzi stolom a stenou, alebo nábytkom. Čo sa týka okraju stola a sedadla stoličky, priestor o výške 30 centimetrov vám zaručí pohodlné sedenie.

  5. Ktorý materiál stoličky je najlepší? Hladké povrchy ako koža alebo plast sa ľahko umývajú a obstoja aj v domácnostiach s malými deťmi. Pri vyšších letných teplotách môže byť však pravá koža nepríjemná na sedenie. Aktuálne sú trendy zamatové stoličky, ktoré sú štýlové a pohodlné zároveň.

  6. Aká podlaha je pod stoličkou? Na koberce zvoľte stoličku s plastovými kolieskami a na tvrdú dlážku mäkšie pogumované kolieska. Pri výbere stoličky bez koliesok na dlážku ich nezabudnite podlepiť filcovými ochrannými samolepkami.

  Šikovnú kancelársku stoličku si nemusíte vybrať len v čiernej, bielej alebo sivej farbe. Farebná zamatová kancelárska stolička alebo atraktívna stolička v koženom prevedení vnesú život a dynamiku do vášho pracovného prostredia. Ak túžite po pracovnej stoličke, ktorá bude funkčná a elegantná, zvoľte jednu z našich zamatových variantov. Zamat pôsobí veľmi luxusným dojmom a pohľad na tieto kancelárske kreslá vás nebude rušiť ani po práci. Sú preto vhodné do pracovných kútov, ktoré sú súčasťou obývačky, alebo spálne. Pre ľudí, ktorí uprednostňujú aktívne sedenie máme v ponuke stoličky bez operadla a lopty na sedenie. Tieto lopty sú navrhnuté na sedenie pri práci a nie na cvičenie, majú preto aj praktickú úchytku a atraktívny dizajn.

  Využite pri nakupovaní online na Westwing všetky naše výhody. U nás si jednoducho nájdu svoje dokonalé kancelárske kreslo aj tí najnáročnejší. Odporúčame vám vybrať si k nemu aj praktické police na stenu či regály a samozrejme aj naše elegantné kancelárske potreby, ako napríklad organizéry či zakladače na dokumenty. S pracovňou navrhnutou s Westwing sa budete tešiť na každé pondelňajšie ráno.