Hľadať

Čalúnené stoličky

220 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Čalúnené stoličky: pohodlie a elegancia v jednom

Pohodlie, štýl, luxus a elegancia. Týmito štyrmi slovami by sa dali opísať čalúnené stoličky, ktoré v domácnostiach spĺňajú množstvo rôznych funkcií. Hodia sa do jedálne k jedálenskému stolu, kde si v pohodlí vychutnáte príjemný obed alebo večeru. Skvelé sú taktiež v spálni, kde ich využijete pri kozmetickom stolíku alebo v šatníku. Niektorí ich majú aj v pracovni, pretože poskytujú dostatočnú oporu chrbta a rúk.

Výhod luxusných čalúnených stoličiek je veľké množstvo. Väčšina je masívna, takže na seba pritiahnu pozornosť aj vo väčšej miestnosti. Nezaniknú a sú skvelým praktickým doplnkom. Spravidla majú pekné výrazné nohy, prípadne trojnožku, vďaka ktorej sa môžu otáčať. Ak premýšľate, kam takúto peknú stoličku umiestniť, inšpirujte sa ostatnými. Ľudia ich spravidla majú v:

 • kuchyni
 • jedálni
 • spálni
 • šatníku
 • pracovni
 • detskej izbe
 • Možností je veľa, a ak potrebujete zopár praktických tipov, nechajte si poradiť od Westwing. Veľmi radi vám pomôžeme s celým výberom.

  Štýlové stoličky s čalúneným poťahom, ktoré si zamilujete

  Westwing je odborníkom na štýlové a zaujímavé čalúnené stoličky. Tento fakt potvrdzuje aj široká ponuka rôznych farebných a materiálových prevedení. To však nie je ani zďaleka všetko. Nechýba ani krásny a nevšedný dizajn, ktorý nenájdete nikde inde, rýchle doručenie a možnosť nákupu hotových štylizácií. Na svoje si tak príde úplne každý, nehľadiac na štýl alebo zariadenie.

  Zo širokej ponuky si vyberiete veľmi jednoducho. Stačí vedieť, čo všetko si pri moderných čalúnených stoličkách musíte všimať.

 • Materiál poťahu
 • Poťah je jedna z najdôležitejších vecí, ktorá ovplyvňuje celý vzhľad. Pri každom používaní stoličky s ním prichádzate do kontaktu. Práve preto by mal byť príjemný na dotyk a odolný voči oderu.

  V ponuke Westwing objavíte množstvo rôznych a kvalitných typov. K najobľúbenejším sa radí zamat charakteristický luxusným výzorom a vysokou odolnosťou. Takúto stoličku stačí už len doplniť trendy vankúšom. O viac doplnkov sa starať nemusíte.

  Ďalšou možnosťou je koženka, ktorá má podobné vlastnosti ako zamat. Je odolná a vyzerá elegantne a luxusne. Hodí sa však skôr do chladného industriálneho alebo minimalistického štýlu. Pri nakupovaní si môžete vyberať ešte z kombinácie viacerých materiálov.

 • Konštrukcia stoličky a nohy
 • Elegantné čalúnené stoličky môžu mať dve riešenia, a to klasické nohy alebo trojnožku. V prípade trojnožky počítajte s praktickou možnosťou otáčania. Tento typ podstavca je tiež zaujímavý a iný ako jednoduché nohy. Stoličku pekne dotvára a dodáva jej na štýlovosti.

  Nohy alebo trojnožka môžu byť z viacerých materiálov. Obľúbený je kov v metalických odtieňoch ako zlatá a strieborná. Tie sa hodia najmä k tmavým a pastelovým farbám, ako napríklad smaragdovo zelená či pastelová ružová. Druhou možnosťou je drevo. Drevené nohy sú kvalitné, vydržia roky a spravidla sú masívnejšie ako kov.

 • Farebné prevedenia
 • Farba stoličky by sa mala odvíjať od stola a zariadenia celej miestnosti. Stôl je vo väčšine prípadov neutrálny a hodí sa k nemu takmer všetko. Práve preto sa zamerajte na doplnky a nábytok nachádzajúci sa v okolí. Napríklad, v jedálni stoličku skombinujte s príborníkom, vitrínou alebo skrinkou. V spálni ju zlaďte s modernými taburetkami a pufmi a vytvorte si komfortné sedenie.

  Farebných možností je nespočetné množstvo. Najlepšie vyzerajú jednofarebné stoličky s nohami alebo trojnožkou inej farby. V domácnosti sa vám bude skvelo vynímať biela, čierna aj ružová. Prípadne sa nechajte zlákať modrou alebo hnedou. Podstavec môže byť úplne odlišný a vytvárať tak farebný kontrast.

 • S lakťovými opierkami alebo bez?
 • Čalúnené stoličky s opierkami vyzerajú masívnejšie, no sú praktickejšie. Oceníte ich pri všetkých aktivitách, ako napríklad pri konzumovaní jedla, pracovaní či oddychovaní. Ruky budú mať svoje miesto a nebudú vám padať pozdĺž tela. Ukroja vám však viac z priestoru, a preto sa hodia k dlhšiemu stolu, kde si môžete dovoliť väčší rozostup.

  Modely bez opierok sú vhodné na krátkodobé sedenie, napríklad pri toaletnom stolíku. Na takúto stoličku si sadnete, spravíte čo potrebujete a následne odídete. Výber závisí na vašich potrebách a na tom, čo preferujete. Niekomu môžu opierky vadiť, a preto si ich nevyberie ani do jedálne alebo pracovne.

  Objavte ponuku čalúnených stoličiek online na Westwing

  Ako ste sa mohli sami presvedčiť, nakupovanie čalúnených stoličiek nie je vôbec náročné. Širokú ponuku si viete zúžiť presne podľa svojich preferencií a potrieb. Užívajte si nákup online, z pohodlia domova, a využite ďalšie benefity, ktoré vám poskytuje Westwing:

 • rýchle dodanie
 • 100 dní na vrátenie tovaru
 • garancia kvality
 • jednoduchý a rýchly výber
 • Nechajte sa vtiahnuť do magického sveta nábytku a užívajte si komfortné sedenie na čalúnených stoličkách z Westwing.