Hľadať

Barové stoličky

Zoradiť
61 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Barové stoličky: Ideálne riešenie do kuchyne

Barové stoličky sú elegantným riešením do každej kuchyne. Mnohých zaujmú hneď po príchode do miestnosti, pretože sú pomerne raritou - nemá ich doma úplne každý. Okrem kuchyne ich využijete aj v jedálni a pracovni. Sú pohodlné a dajú sa upraviť presne podľa vašich potrieb.

Barovú stoličku môžete postaviť pri kuchynský ostrov alebo pracovný pult. Dominantný prvok skvelo doplní a poskytne štýlové posedenie. Využijete ho hlavne pri rýchlom stravovaní ráno, keď nie je čas sadnúť si s celou rodinou za klasický jedálenský stôl. Ak máte doma klasický bar, pokojne ich postavte k nemu. Na Westwing nájdete širokú ponuku štýlov, farieb či veľkostí. Je viac ako isté, že si u nás nové barové stoličky vyberiete!

Štýlové barové sedenie do vašej domácnosti

Barové sedenie je praktické pre úplne každú domácnosť. Niektoré barové stoličky sa dajú zasunúť pod pult a nezavadzajú v priestore. Menšie byty a domy tak vďaka nim ušetria veľa miesta. Väčšie domácnosti môžu masívnejšími modelmi doplniť klasické sedenie za stolom.

V ponuke Westwing si na svoje príde úplne každý, nehľadiac na preferovaný štýl. Desiatky farieb, tvarov či prevedení hovoria samé za seba. Minimalisti a milovníci tradičných kúskov si obľúbia jednoduché univerzálne barové stoličky v bielej, čiernej a sivej. Tí, ktorí túžia po niečom výraznom, môžu siahnuť po tmavomodrej, ružovej a smaragdovo zelenej doplnenej o zlaté alebo strieborné detaily.

Okrem farby si môžete vyberať z mnohých materiálov či značiek. Dizajnérske stoličky k baru potešia najmä milovníkov zaujímavých a netradičných kúskov. Pri prezeraní ponuky dbajte na štýl domácnosti. Barové stoličky by mali ladiť s hlavnými kusmi nábytku a s doplnkami.

Praktické rady pri výbere správnej barovej stoličky

Výber barovej stoličky by mal byť premyslený. Dopredu musíte vedieť, kam ju umiestnite a s čím ju skombinujete. Pred kúpou si odpovedzte na niekoľko základných otázok:

Je možné barovú stoličku výškovo upraviť?

Stoličky k baru môžu byť výškovo nastaviteľné alebo pevné. Pre tých, ktorí bojujú s priestorom, je lepšia prvá možnosť. Po použití stoličku znížite a jednoducho zasuniete pod pult. Upraviť sa dá taktiež každej osobe podľa preferencií. Niekto potrebuje stoličku vyššie, iný nižšie.

Na druhej strane, pevné stoličky majú často zaujímavé nohy alebo podstavec. Sú štýlovým dizajnérskym kúskom vhodným ku každému kuchynskému ostrovčeku. Ak máte dostatok miesta, určite nad nimi popremýšľajte. Stoja za to!

Barová stolička s operadlom alebo bez?

V prípade, že ste ponuku barového sedenia už pozerali, pravdepodobne viete, že sa delí na dva základné typy, s operadlom a bez neho. Stoličky s operadlom sú pohodlné a bezpečné. Jednoducho sa na nich sedí a nemusíte sa báť, že sa prevrátite. Vhodné sú najmä vtedy, keď nahrádzajú klasické stoličky a stôl. V takýchto situáciách na nich budete sedieť omnoho dlhšie, a preto vám musia poskytnúť dostatočný komfort. Dizajn je masívnejší, no pritom veľmi elegantný. Operadlo môže poskytovať len oporu na chrbát alebo aj opierky na ruky.

Barové stoličky bez operadla sú minimalistické a veľmi praktické. Po skonzumovaní obeda alebo večere ich jednoducho zasuniete pod ostrovček či pult. V priestore nezavadzajú, a preto sa hodia do každého bytu a domu. Na druhej strane, nie sú tak pohodlné ako modely s operadlom. Po dlhšom čase vás môže začať bolieť chrbát.

Aký materiál barovej stoličky je vhodné zvoliť?

Materiál ovplyvňuje výzor a veľkosť stoličiek. Je všeobecne známe, že drevo je masívne a tradičné, vďaka čomu prináša do domácnosti teplo domova. Kov je zas chladný a jednoduchý. Nezaberá príliš veľa miesta a hodí sa aj do menších kuchýň. Okrem dreva a kovu sa stretnete s ďalšími materiálmi, ako napríklad polyratan alebo umelá hmota.

Do akej miestnosti chcem barovú stoličku umiestniť?

Barové stoličky sa hodia k vyššiemu pultu a kuchynskému ostrovčeku. Ľudia ich majú najčastejšie v kuchyni, no môžete ich umiestniť aj do obývačky alebo pracovne. Miestnosti dodajú zaujímavý a nevšedný vzhľad.

Veľkosť miestnosti rozhoduje o tom, či si môžete dovoliť masívnejšie a väčšie typy, alebo siahnete po niečom minimalistickom. Veľké kuchyne si vyžadujú aj väčšie kúsky, ktoré v nej nezaniknú. Pokojne siahnite po barových stoličkách s operadlom v kovovom alebo drevenom prevedení. Malá kuchyňa potrebuje presný opak. Hľadajte jednoduchšie kovové, polyratanové alebo umelohmotné prevedenia. Dobrou voľbou je jednoduchý podstavec či trojnožka.

Nakupujte barové stoličky online na Westwing

Výber barových stoličiek sa môže zdať náročný, no ak si pomôžete našimi radami, celý proces si zjednodušíte a urýchlite. Doplňte kuchyňu o moderný prvok vo forme barovej stoličky a poskytnite sebe a rodine pohodlné sedenie. Okrem toho môžete na Westwing nájsť aj rôzne barové potreby, ktorými svoj domáci bar krásne doplníte.

Povedzte áno pohodlným barovým stoličkám z Westwing a spravte zo svojej kuchyne najštýlovejšiu miestnosť v domácnosti.