Hľadať

Nočné lampy

Zoradiť
189 Výrobkov
Zoradiť

Správne osvetlenie do spálne je nevyhnutné na vytvorenie relaxačnej atmosféry. Jemné, teplé svetlo vám pomôže lepšie zaspať. Nočné lampy môžete však využívať aj na iné spôsoby. Uložením lampy pri televízore alebo pri počítači budete chrániť svoje oči. Takisto je lampa nevyhnutná aj pri čítaní knihy v posteli. Preto je nočná lampa na nočnom stolíku vedľa postele povinnou výbavou každej spálne. Pozrite sa, akú ponuku svietidiel do spálne sme pre vás vo Westwing pripravili!

Ako si správne vybrať nočné lampy?

Lampy na nočný stolík existujú vo veľkom množstve a jednotlivé kúsky sa od seba odlišujú farbou, spracovaním, materiálom a rozmermi. Ak si výber chcete uľahčiť, zamerajte sa na niekoľko dôležitých parametrov.

K základným parametrom sa radia:

  • Rozmery: Veľkosť nočnej lampy sa musí odvíjať od toho, kde sa bude nachádzať. Napríklad, do detskej izby sa hodia skôr menšie detské lampy, čo deťom nebude zavadzať a v noci to zo stolíka nezhodia. V spálni a obývačke pokojne voľte masívne a krásne nočné lampy priťahujúce pozornosť. Počas dňa budú doplnkom, ktorý oživí miestnosť a podčiarkne prevládajúci štýl.
  • Farba: Nočnú lampu laďte s ostatnými doplnkami v miestnosti, ako napríklad s hlavnými kusmi nábytku. Navoďte si príjemnú atmosféru prostredníctvom štýlových a netradičných nočných lámp v čiernom, metalickom alebo bielom prevedení. Najobľúbenejšie medzi našimi zákazníkmi sú béžová, čierna a biela nočná lampa.
  • Materiál: Kov a sklo sú chladné, preto je dobré doplniť ich niečím teplejším, drevo a zamat sú zas presným opakom a prinášajú do interiéru pohodu. Ak by ste chceli lampu v sýtych a zaujímavých farbách, stavte na umelú hmotu. Báť sa však netreba ani masívneho betónu alebo mramoru. V takomto prípade je ale nutné nájsť im na stolíku alebo poličke miesto.
  • Tienidlo: Lampa môže byť s tienidlom alebo bez neho. Tienidlo je vo všeobecnosti veľmi pekné a celú lampu skvelo dopĺňa. Nehovoriac o tom, že tlmí aj ostrejšie svetlo, a preto sa nemusíte báť, keď kúpite nesprávnu žiarovku. Na druhej strane, minimalisti budú s veľkou pravdepodobnosťou voliť lampy bez tienidla. Tie sú jednoduché, nezaberajú toľko miesta a majú štýlový dizajn.

  • Čo je dôležité pri výbere nočnej lampy do vašej spálne?

    Keď chcete, aby sa nočná lampa do spálne hodila, je nutné rešpektovať celú miestnosť. V praxi to znamená, že by ste mali vybrať kúsok, ktorý sa bude hodiť ako svojou farbou, tak aj celým prevedením. Do minimalistickej spálne vyberte chladnú kovovú lampu, do vidieckej alebo rustikálnej voľte skôr drevo alebo keramiku. Snažte sa vyhnúť tomu, aby lampa príliš vytŕčala a upozorňovala na seba. Mohla by rušiť celú atmosféru v miestnosti, čo by v konečnom dôsledku malo dopad aj na váš spánok.

    Vytvorte si príjemnú atmosféru pomocou nočných lámp z Westwing a skrášlite si interiér štýlovým doplnkom s praktickými funkciami.