Hľadať

Komody a skrinky

Zoradiť
164 Výrobkov
Zoradiť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Komody a skrinky: Funkčnosť, štýl a elegancia

Komody a skrinky predstavujú praktický úložný priestor. Hodia sa do obývačky, spálne aj detskej izby. Charakteristické sú svojou elegantnosťou a štýlovosťou. Jednoducho sa kombinujú s inými doplnkami a pomáhajú vám uložiť všetko, čo potrebujete. Skladujte v nich nepotrebné doplnky, knihy alebo oblečenie.

Ich najväčšou výhodou je rôznorodosť. Niektoré majú podobu skrinky, iné kombinujú zásuvky či dokonca police. Modely so sklom, vitríny, sú ako stvorené do kuchyne a jedálne. Doplňte jednotlivé miestnosti o tento trendy kúsok aj vy. Ľutovať rozhodne nebudete!

Praktické a štýlové komody a skrinky online na Westwing

Široká ponuka komôd na Westwing vám už dopredu naznačuje, že s prázdnymi rukami rozhodne neodídete. Na výber máte rôzne desiatky štýlov a farieb. Stávkou na istotu je biela, ktorá sa hodí k takmer všetkému. Báť sa však nemusíte ani tmavších odtieňov, ako čiernej alebo hnedej. Prípadne prírodného vzhľadu. Ten do miestnosti prinesie teplo domova.

V rámci materiálov je výber širší:

 • drevo - je masívne a zaberie veľa miesta, no svojím zaujímavým dizajnom pritiahne pozornosť.
 • kov - je minimalistický, nadčasový a jednoducho sa kombinuje.
 • sklo - komody so sklom, najčastejšie nazývané vitríny, sú vhodné najmä vtedy, keď chcete niečo ukázať. Môžete v nich uskladniť knihy, trofeje, ocenenia alebo dekorácie.
 • ratan - ratan je spravidla skombinovaný s iným materiálom, ako napríklad s drevom. Vyzerá veľmi dobre a hodí sa do rustikálneho alebo vidieckeho štýlu.
 • mramor - masívny mramor vynikne v jednoducho zariadenej domácnosti. Je kvalitný, jednoducho sa oň stará a aj po rokoch vyzerá stále ako nový.
 • betón - veľmi zaujímavým materiálom do interiéru je betón. Charakteristický je masívnosťou a odolnosťou.
 • Celý dizajn ovplyvňujú ešte doplnky. Môžu byť vo forme zaujímavých nožičiek alebo podstavca, výrazných rúčiek, asymetrických rozmerov či tvaru.

  Komody a skrinky sa dajú deliť podľa množstva rôznych parametrov. Pri nákupe sú okrem výzoru dôležité aj rozmery. Vyberať by ste ju mali na základe veľkosti miestnosti. Vysoké komody sú ako stvorené do obývačky, spálne alebo kuchyne. Poskytujú veľa úložného priestoru. Ten využijete na bielizeň, uteráky, oblečenie a maličkosti.

  Nízke alebo úzke komody sa hodia do menších miestností. Niektoré modely sú vhodné ako stolík pod televízor alebo na vyplnenie prázdneho priestoru. Skvelé sú rohové skrinky do obývačky, ktoré vyplnia roh.

  Netreba zabúdať ani na jednotlivé druhy komôd. Komody so zásuvkami sú univerzálne. Dajú sa umiestniť do obývačky, kuchyne, spálne alebo predsiene. Ďalej poznáme druhy, ako napríklad:

 • komody s policami
 • komody s dvierkami
 • vitríny
 • Aké komody a skrinky sú vhodné do obývacej izby?

  Komody do obývačky sú základným kúskom, ktorý spĺňa množstvo úloh. Miestnosť dopĺňa a vytvára celok, poskytuje úložný priestor a môže fungovať ako stolík pod televízor. Vie sa prispôsobiť vašim potrebám a štýlu miestnosti.

  Komoda dokáže nahradiť aj barovú skrinku. Veľmi dobre poslúži v prípade, ak sa chcete zbaviť klasických políc. Typy s dvierkami alebo zásuvkami poskytujú súkromie. Nikto vám do nich nebude vidieť.

  Obývačka je jednou z najfrekventovanejších miestností. Trávime v nej veľa času. Práve preto by mala byť nielen štýlová, ale aj komfortná a praktická. Obe funkcie poskytujú univerzálne komody. Vyberajte ich podľa štýlu a veľkosti miestnosti. Ak by ste z nich chceli spraviť dominantný prvok, nebojte sa siahnuť po výraznej farebnej kombinácií.

  Aké všetky funkcie spĺňajú moderné komody do obývačky?

 • TV stolík
 • barová skrinka
 • rohová skrinka
 • závesná skrinka
 • vitrína
 • Starostlivosť o komody: vyberte si materiál, ktorý vám vyhovuje

  Starostlivosť o komody nie je príliš náročná. Všetko sa odvíja od materiálu. Kov a mramor stačí prejsť raz za čas navlčenou handričkou. Sklo je na čistenie náročnejšie. Občas sa stáva, že na ňom zostanú šmuhy. Na umývanie používajte špeciálne prípravky určené na sklo a bavlnenú handričku.

  Drevo je na čistenie najťažšie. Vadí mu voda, a preto by ste ho mali utierať suchou alebo len mierne navlhčenou handričkou. Ak chcete, aby si zachovalo svoj pekný vzhľad, používajte špeciálne prípravky pre starostlivosť. V rámci starostlivosti o drevo nezabúdajte na externé faktory. Vysoká vlhkosť alebo vystavovanie slnečným lúčom by ho mohli zničiť.

  Inšpirujte sa širokou ponukou štýlových komôd na Westwing a zútilnite si svoj domov trendy nábytkom.