Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na doplnky do kúpeľne

Doplnky do kúpeľne si vyžaduje každý jeden priestor. Bez ohľadu na to, aký štýl bývania uznávate, doplnkom veľmi prospieva vzájomné zladenie. Ak máte vo svojej kúpeľni súpravu kúpeľňových dekorácií, ktoré však majú rôzne interiérové farby a štýly, bude pre vašu kúpeľňu výhodou, ak nahradíte niektoré z nich tak, aby všetky navzájom pekne ladili. Doplnky do kúpeľne môžu miestnosť krásne oživiť a dotvoriť jej celkový vzhľad. Je veľmi dôležité, aby ste mali z vašej kúpeľne pocit harmónie. Potom si pobyt v nej vychutnáte naplno.  

Chcete zmenu v kúpeľni? Vyberte si vhodné doplnky do kúpeľne

Kúpeľňa snov má pre každého inú podobu. Spôsob, akým vyberáte zariadenie kúpeľne, je pre dizajn veľmi dôležité. Dekorácie môžu mať veľa rôznych aspektov vrátane použitého príslušenstva. Malá kúpeľňa si bude vyžadovať iný prístup ako napríklad veľká luxusná kúpeľňa alebo podkrovná kúpeľňa. Okrem funkčných doplnkov je tiež dôležité zamerať sa na jednotlivé kúsky. Môžu to byť kvety do kúpeľne, dekorácie na stenu alebo aj dizajnové osvetlenie kúpeľne.

moderné doplnky do kúpeľne

Ktoré doplnky do kúpeľne oživia nudný priestor?

Doplnky do kúpeľne hrajú dôležitú úlohu. Nepriehliadnite ich a venujte im patričnú pozornosť. Toto príslušenstvo prispieva k tomu, aby bola vaša kúpeľňa snov prehľadnejšia, čistejšia a prístupnejšia. Okrem týchto faktorov ponúkajú doplnky do kúpeľne aj ďalšie dizajnové aspekty.

Odporúčame sa zamerať na tieto doplnky do kúpeľne:  

 • Tyče na uteráky
 • Držiaky na toaletný papier
 • Police
 • Mydlo a dávkovače mydla
 • Držiaky na zubné kefky
 • Súpravy kúpeľňového príslušenstva
 • Sprchové koše
 • Držiaky na toaletnú kefu
 • Zväčšovacie zrkadlá

Taktiež vám odporučíme si pozrieť naše príspevky na tieto kúpeľňové doplnky a iné zaujímavé inšpirácie, ktoré vám pomôžu pri zariaďovaní kúpeľne:

TIP: Čo tak koše na bielizeň? Tie sa vám určite v kúpeľni zídu! Pozrite sa na Westwing ponuku. Kliknite si tu: Koše na bielizeň

9 nápadov a inšpirácií pre kúpeľňové doplnky

Ak sa chystáte vyberať doplnky do kúpeľne, najdôležitejšie sú vaše osobné preferencie. Väčšia drevená kúpeľňa v dome si vyžaduje iný prístup ako malá kúpeľňa s vaňou v paneláku. Poďte si pozrieť inšpirácie na zariadenie interiéru, ktoré sme pre vás vybrali.  

Tyč na uteráky

Jedným z najdôležitejších doplnkov je tyč na uteráky. Tie sa používajú denne v každej kúpeľni, a to z viacerých dôvodov. Či už sa uterák používa na sprchovanie, sušenie rúk alebo na čokoľvek iné, budete ho niekde musieť zavesiť. To, či si chcete zvoliť tyč, háčiky alebo vešiak na uteráky, závisí od niekoľkých vecí. Napríklad koľko miesta máte v kúpeľni k dispozícii. Ak máte obmedzený priestor alebo uprednostňujete minimalistickejší dizajn, tyče a háčiky budú vhodnejšie, pri veľkej kúpeľni zvoľte stojan.

Držiaky na toaletný papier

Tento doplnok je základná položka vo vašej kúpeľni. Mať odolný držiak na toaletný papier je dôležité z dôvodu, že sa používa často. Mali by ste zvážiť kvalitný držiak. Je možné ho namontovať, zabudovať alebo si môžete zaobstarať dokonca zásobník na toaletný papier. Ďalšou možnosťou je stojaci držiak, ktorý obsahuje aj držiak na toaletnú kefu.  

Police na vystavenie a uloženie potrebných vecí

Hlavný účel police je poskytnúť úložný priestor. Na police sa zmestí veľa drobných doplnkov a predmetov vrátane mydiel, šampónov a väčšiny ďalších toaletných potrieb. Poličky môžete zabudovať do sprchy aj na steny. Vďaka všestrannosti kúpeľňových políc môžete mať rôzne veľkosti a tvary, čo vám dáva veľa možností. Jedným z najviac prehliadaných miest na poličku je sprcha, ktorá je ideálna na uloženie vašich každodenných predmetov.

Mydlo a dávkovače mydla  

Miska na mydlo môže byť pripevnená na stenu alebo umiestnená na umývadlo. Ak máte radi minimalistický dizajn, zvážte jej upevnenie na stenu. Namiesto misky na mydlo môžete mať aj dávkovače mydla, ak uprednostňujete tekuté mydlo. Dávkovače udržiavajú kúpeľňu elegantnú a usporiadanú a sú funkčným kúskom dizajnu. Môžete použiť veľa rôznych tekutých mydiel, vrátane výberu vôní, textúr a farieb.

Držiaky zubných kefiek  

Držiaky na zubné kefky môžu obsahovať viac zubných kefiek, čo je skvelé pre také kúpeľne, ktoré používa viac ľudí. Vďaka zabudovaniu držiaka na zubné kefky budú mať vaše kefky svoje praktické miesto. Pokiaľ ide o kvalitu, záleží na tom, čo uprednostňujete. Držiak zubnej kefky sa nebude veľmi opotrebovávať, preto nie je potrebná tá najvyššia kvalita. Vysoko kvalitný držiak zubnej kefky však zabezpečí, že ho nebudete musieť tak skoro vymeniť.

Súpravy príslušenstva do kúpeľne pre väčšie pohodlie

Ak nemáte zladené doplnky, zvoľte súpravu kúpeľňových doplnkov. Súpravy príslušenstva sú zložené z množstva rôznych doplnkov, ktoré sa k sebe dokonale hodia. Toto je možno najjednoduchší spôsob, ako správne dekorovať vašu kúpeľňu. Jedným z najlepších dôvodov nákupu súpravy príslušenstva je to, že sú obvykle lacnejšie ako nákup každého doplnku zvlášť. Tieto súpravy spravidla obsahujú predmety, ako sú držiaky na toaletný papier, háčiky na uteráky a tyče na uteráky.

Sprchové koše ako doplnky do kúpeľne

Toto je doplnok, ktorý je asi najviac prehliadaný. Sprchové koše sú  pri ukladaní predmetov do sprchy užitočné a efektívne. Ľudia často používajú v sprchách malé police, ktoré nemajú dostatok miesta. Do sprchových košov sa zmestia mnohé sprchové predmety, ako napríklad šampón, mydlo, sprchový gél či peeling. Ak sú veci v košíku, je tiež menšia šanca, že spadnú počas sprchovania na podlahu.  

Držiaky na WC-kefu pre čistý priestor

Aby ste udržali čistú toaletu, určite budete potrebovať kefu. Odporúčame zaobstarať si držiak na WC-kefu, ktorý je odolný. Takto zabezpečíte, že ho nebudete musieť v najbližšej dobe vymeniť. Môže byť kovový, keramický alebo plastový a mal by byť umiestnený pri vašom WC alebo v skrinke umiestnenej na podlahe. Ak si vyberiete dizajnový držiak na WC-kefu, môže slúžiť aj ako skvelý dekoratívny kúsok.  

Zväčšovacie zrkadlá pre viditeľnosť

Okrem vášho nástenného zrkadla sa vám zíde aj zväčšovacie zrkadlo. Je to skvelá pomôcka pri líčení, holení alebo drobných kozmetických úpravách. Zväčšovacie zrkadlá môžu tiež obsahovať LED-osvetlenie, ktoré vydrží dlhšie ako žiarovkové osvetlenie. Sú všestranné v tom, že môžu mať viacero ramien alebo len jedno.  

Doplnky do kúpeľne: Westwing sprievodca

Hlavné doplnky do kúpeľne môžete takisto ešte doplniť o ďalšie. Sú to skvelé drobné predmety, vďaka ktorým zvýšite vo vašej kúpeľni pohodlie na maximum. Tu je niekoľko dodatočných kúpeľňových maličkostí, ktoré môžete ešte zvážiť:

 • Dávkovač zubnej pasty – ide o neobvyklý doplnok do kúpeľne, ale môže byť veľmi užitočný. Dávkovač zubnej pasty pomôže udržiavať vašu toaletnú poličku čistú a zabráni plytvaniu zubnou pastou.
 • Osviežovač vzduchu alebo aromatická sviečka – príjemná vôňa zaručí, že vaša kúpeľňa bude ešte útulnejšia a bude pôsobiť čisto. Môžete si zvoliť bežný osviežovač vzduchu, aromatické sviečky, tyčinky alebo aromalampu.  
 • Kvalitná rohož – táto maličkosť zvýši komfort a kvalitu po sprchovaní. Rohož navyše zabráni pošmyknutiu.  

Kúpeľňové doplnky by mali vzájomne nielen ladiť, ale mali by byť v súlade s celým prostredím vašej kúpeľne. Napríklad, ak sú hlavné interiérové farby vašej kúpeľne tmavo modrá a biela, vaše kúpeľňové doplnky by mali mať rovnaké farby. To podporí pocit organizácie a harmónie vo vašej kúpeľni.

Pozrite si našu klubovú stránku Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!