Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
narodeninová oslava pre ženu

Pozreli ste sa do kalendára a zistili ste, že vaša mama, babka, sestra alebo kamarátka bude čoskoro oslavovať narodeniny? Na nič zbytočne nečakajte a začnite vyberať originálny darček, ktorým ju potešíte a splníte všetky tajné priania. Ako však v spleti množstva rôznych produktov nájsť ten najlepší darček pre ženu k narodeninám? Ak si neviete dať rady a zúfalo prezeráte ponuku jedného obchodu za druhým, využite naše praktické a originálne tipy. Tie vám celý proces nákupu a hľadania daru urýchlia a zaistia, že zvolíte presne to, po čom vaša blízka osoba túži.

Ako vybrať vhodný darček pre ženu k narodeninám: 5 tipov

Nájsť originálny darček k narodeninám pre blízku osobu je niekedy oveľa ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Pri premýšľaní, čo by sa mame alebo kamarátke hodilo, sa môže zdať, že má úplne všetko, čo potrebuje, a ďalší predmet by jej v domácnosti zbytočne stál. Keď však využijete naše rady a nápady, uvidíte, že vyberiete darček, ktorý si osoba zamiluje a bude ho používať na pravidelnej báze.

 1. Nikam sa neponáhľajte – na výber darčekov si spravte dostatok času, aby ste neboli v strese a nekúpili prvú neoriginálnu vec, ktorú na trhu nájdete. Plus, ak chcete nakupovať veci z internetu, počítajte s dlhšou dobou doručenia. Niekedy ide len o zopár dní, inokedy aj o týždne či mesiace.
 2. Snažte sa byť nápomocní – vyriešte kamarátke, mame alebo sestre nejaký problém, s ktorým bojuje. Napríklad, mame môžete kúpiť pohodlný vankúš, vďaka ktorému ju už nebude bolieť krk, a sestre môžete zaobstarať nový mixér alebo krájač, aby nemusela robiť všetko ručne. Alebo poháre na víno či set krásnych príborov je krásnym darčekom žene, ktorá má rada nové doplnky do kuchyne.
 3. Všetko si spisujte – tipy na darčeky pre ženy a rôzne nápady si postupne počas mesiacov alebo týždňov pred narodeninami spisujte a informácie následne pri výbere zúžitkujte.
 4. Nemusíte zostať len pri hmatateľných veciach – darčeky do domácnosti, zaujímavé dekorácie do bytu alebo elektronické vychytávky sú síce skvelé, no čo tak darovať zážitok? Naplánujte spoločnú dovolenku v obľúbenej destinácii oslávenkyne a užite si niekoľko voľných dní.
 5. Nebojte sa spýtať – ak si s výberom neviete dať rady, najlepšie spravíte, keď sa oslávenkyne jednoducho opýtate, čo by chcela a čo by jej urobilo radosť. Takto si zaistíte, že nekúpite niečo, čo by jej doma zbytočne stálo na poličke. 
 6. Dbajte na balenie darčekov – a, samozrejme, nezabúdajte ani na prvý dojem, ktorý darček vytvorí po tom, ako ho darujete. Zabaliť ho môžete sami, prípadne to nechajte na profesionálov v obchode.

Nápady na darčeky k narodeninám podľa veku

Darčeky na Vianoce, narodeniny či meniny by ste mali vyberať nielen podľa osobnosti a toho, čo oslávenkyňa miluje, ale aj podľa jej veku. V závislosti od toho, ako sme starí, sa totižto menia aj naše potreby a to, aký dar oceníme najviac. Prezrite si naše nápady na darčeky podľa veku a inšpirujte sa nimi pri svojom nákupe.

Darček k 25. a 30. narodeninám pre ženu

Darček k 25. narodeninám pre ženu by sa vám mal nakupovať jednoducho, pretože možnosti sú takmer neobmedzené.

 • Kamarátke alebo sestre zaobstarajte elektro vychytávku, súpravu jej obľúbenej kozmetiky
 • Kúpte jej jemný šperk alebo rastlinu s pekným črepníkom
 • Keď osoba žije sama, môžete jej pomôcť so zariaďovaním domácnosti a vybrať jej súpravu tanierov, set pohárov na vodu alebo víno, karafu či kvalitný bytový textil. 

To isté platí aj vtedy, keď vyberáte darček k 30. narodeninám pre ženu:

 • Okrem zariadenia do interiéru alebo elektroniky pokojne siahnite aj po jemnejšom šperku, elegantnej šperkovnici, drahšom parfume alebo modernom difuzéri.
 • Tridsiatka je výrazný míľnik v živote každého človeka, preto je dobré kúpiť niečo, čo osobe vydrží dlhé roky a vždy, keď sa na predmet pozrie, si na vás spomenie.

Darček k 40. a 50. narodeninám pre ženu

Hľadáte darček k 40. narodeninám pre ženu? Zamerajte sa na praktických pomocníkov do domácnosti, ako napríklad:

 • mixér
 • kuchynský robot
 • kanvica
 • kávovar

Prípadne siahnite po:

 • moderných posteľných obliečkach
 • súprave šálok
 • kvalitnom difúzeri
 • fotoalbume plnom spoločných snímok
 • mäkkom pyžame z kašmíru alebo hodvábu
 • šperku či po drahšej kozmetike

Ďalší ideálny darček k 50. narodeninám pre ženu je zážitok. Vyberte exotickú destináciu, wellness pobyt alebo len pobyt v horách, kde si osoba oddýchne od všetkých povinností.

Tip: Žije oslávenkyňa v dome so záhradou? Darujte jej záhradkárske pomôcky ako motyčky, lopatky či krhličky a uľahčite jej starostlivosť o všetky rastliny a kvety.

Bezplatná registrácia Westwing: získajte exkluzívny prístup k výhodným ponukám a zľavám!

Darček k 60. a 70. narodeninám pre ženu

Darček k 60. narodeninám pre ženu môže byť stále plný zážitkov a adrenalínu. Práve preto sa nebojte darovať dovolenku ďaleko za hranicami, wellness pobyt alebo pobyt v prírode. Ak oslávenkyňa nie je práve milovníčka cestovania, darujte jej niečo, čo spríjemní jej domácnosť, napríklad:

 • vonné sviečky
 • difuzéry
 • esenciálne oleje
 • mäkké vankúše alebo huňaté deky
 • teplé koberce alebo komfortné kreslo

A ak by sa vám zdalo, že mame alebo kamarátke by sa zišlo podporiť sociálny život, môžete jej kúpiť kurz varenia, maľovania či tvorenia, kde spozná nových ľudí a dobre sa zabaví.

V prípade, že hľadáte darček k 70. narodeninám pre ženu, snažte sa dbať na komfort a vyberajte skôr veci, ktoré osoba môže využiť doma.

 • Darovať môžete knihy, spoločenské hry alebo predplatné obľúbenej služby
 • Pre uľahčenie každodenného života darujte robotický vysávač či elektronický dávkovač liekov
 • Skvelá je aj kozmetika, ktorú osoba používa, kvet alebo rastlina v peknom črepníku, prípadne kvalitný matrac s vankúšom a paplónom

Tip: Hľadáte zaujímavý darček na Valentína? Prečítajte si náš článok Valentínsky darček pre ženu a inšpirujte sa našimi praktickými tipmi.

Darček pre ženu k 80. narodeninám

Darček pre ženu k 80. narodeninám by mal byť zameraný čisto na zjednodušenie života a poskytnutie čo najväčšieho pohodlia.

 • Keď osobu trápia problémy s pohybovým aparátom, kúpte jej kvalitný matrac alebo chránič na matrac
 • Prípadne vyberte anatomický vankúš alebo peknú posteľnú bielizeň
 • Venovať môžete aj hojdacie kreslo alebo niečo čo podporí zdravie a dodá silu ako sú výživové doplnky.

Westwing sprievodca 2023: darček k narodeninám

Nakupujete darček pre ženu k narodeninám a zostali vám ešte nejaké otázky? Pripravili sme si pre vás odpovede na tie najčastejšie.

TIP: Ak hľadáte inšpirácie ako kreatívne zabaliť darček pre ženu, pozrite sa na naše videá, v ktorých vám ukážeme triky, ako krásne zabaliť darček.

Kreatívne pohľadnice na vytlačenie

Chcete k darčeku podarovať milú pohľadnicu? Stačí si tieto krásne pohľanice vytlačiť na kvalitný papier a napísať milé venovanie na druhú stranu.