Skvelé nápady na darčeky do domácnosti

Narodeniny, meniny či iné významné dni poskytujú počas celého roka skvelú príležitosť blysnúť sa pred vašimi priateľmi a rodinou niečím zaujímavým. Doniesť originálne darčeky do domácnosti je skutočne nielen praktické, ale aj vhodné riešenie. Ak chcete vedieť, čo priniesť so sebou vašim hostiteľom, zistite si vopred, čo preferujú a čím ich dokážete potešiť. Majú dom alebo byt? Privítali by drobné doplnky alebo radšej väčší a hodnotnejší kúsok? V oboch prípadoch máme pre vás tipy, ktorými svojich blízkych určite nadchnete. Inšpirujte sa spolu s nami!

Darčeky do domácnosti – akého pravidla sa držať

Výber darčekov pre celú rodinu môže byť náročné, keďže každý člen rodiny je iná osobnosť a tiež má iné preferencie. Možno je mama gurmán, zatiaľ čo otec sa venuje skôr golfu alebo záhradke. Výzvou je nájsť také premyslené darčeky do domácnosti, ktoré uspokoja celú rodinu a zároveň padnú na úžitok. Vyhnite sa univerzálnym darčekom, vyzeralo by to lacno a prvoplánovo. Generické darčeky nepotešia, radšej zvoľte viac menších a konkrétnych.

Týmito darčekmi do domácnosti nič nepokazíte

Ak sa pozriete na tie správne miesta, nájdete veľa inšpirácií. Jedinečné darčeky do domácnosti sú častokrát ukryté v detailoch. Aby sme vám pomohli, našli sme pre vás tie najlepšie nápady na darčeky, ktoré potešia každého v rodine. Rozšírte si možnosti, vďaka ktorým sa budete vedieť presne trafiť do cieľa. A hoci darčeky do domácnosti nemusia mať obrovské rozmery, môžu vás vďaka nim aši priatelia či príbuzní milovať. 

Veľké črepníkové rastliny

Kvety a izbové rastliny má takmer každý rád. Vaši známi či rodina nemusia byť práve najšikovnejší záhradkári, aby z nich dokázali mať radosť. Umenie je v nenáročnosti. Vyhnite sa rastlinám, ktoré si vyžadujú nadmernú starostlivosť, či už ide o bytové rastliny alebo o kvety do záhrady. Ak ste sa rozhodli darovať kvety do bytu či kvety na balkón, nezabudnite ich umiestniť do atraktívneho črepníka spolu s milým venovaním.

Praktické darčeky do domácnosti

Nič nedokáže potešiť viac, keď rodine darujete niečo, čo plní konkrétny účel. Takéto darčeky sú vhodné aj ako darčeky ku kolaudácii. Darčeky do domácnosti nemusia byť len pekné na efekt, ale môžu spĺňať aj praktické atribúty. Reč je najmä o drobnostiach do kuchyne, malých elektronických pomocníkoch alebo darčekových poukážkach. Aby ste neminuli cieľ, zistite si, čo domácnosť potrebuje. Poraďte sa s niektorým z členov rodiny a napasujte želanie na presne určenú vec. A máte to! Inšpirácie na doplnky do bytu, ako napríklad doplnky do kuchyne, dekorácie do spálne či dekorácie do obývačky nájdete v našich článkoch, stačí si pozrieť naše články dekorácie do bytu.

Vtipné darčeky

Dovolíme si tvrdiť, že v tomto prípade je teba dotyčnú osobu alebo rodinu dobre poznať. Skúste sa vyhnúť nemiestnym žartom, ak si nie ste istí, či ich pochopia. V opačnom prípade by ste mohli spôsobiť sebe aj obdarovaným sklamanie. Ak však poznáte humor danej rodiny, smelo sa pustite do vtipných darčekov. Tie môžu mať podobu tričiek s nápismi, prípadne rohožky pred vchodové dvere alebo hrnčekov s trefným mottom. 

Jedlo a nápoje

Ak si netrúfate vybrať niečo do domácnosti, stavte na istotu. Jedlé darčeky do domácnosti sú vždy dobrou voľbou. Môžete vytvoriť efektný darčekový kôš, jedlú ovocnú kyticu alebo vsadiť všetko na fľašu exkluzívneho alkoholu. Taktiež môžete zvoliť kompromis a namixovať celú tašku či krabicu z rôznych komponentov od vzácnych syrov, sladkostí až po domáce marmelády. Môžete ich poňať aj tematicky podľa tradičných pokrmov jednotlivých krajín. Takéto darčeky patria medzi skvelé nápady na darčeky pre mužov.

Špeciálne darčeky do domácnosti

Hodiny nielen na meranie času

Hodiny do domácnosti plnia nielen praktickú úlohu, ale vedia byť aj perfektným dekoratívnymi prvkom. Nástenné hodiny, budíky alebo stolové hodiny dokážu oživiť interiér a dodať mu atmosféru. Môžete zvoliť dizajnové moderné hodiny, ale aj rustikálne či nadčasové kúsky. Dôležité je, aby ste poznali štýl bývania, v ktorom majú zariadený interiér. Vyhnete sa patáliám s vymieňaňním nevhodného kusu. 

Darčeky pre domácich miláčikov

Ak majú vaši priatelia alebo rodina radosť zo štvornohého člena domácnosti, vyhrali ste v lotérii. Darčekov pre dmácich miláčikov nikdy nie je dosť. Začať môžete krmivami, pamlskami či inými dobrotami. Taktiež sa im môžu hodiť doplnky na oblečenie, peliešky alebo hračky. Môžete im zaplatiť výcvikový kurz alebo strihanie v salóne pre chlpáčov. Ak majú vaši blízki rybičky, potrebám do akvária sa budú určite tešiť.

Darčeky pre najmenších

Rodiny a známi s deťmi ocenia darčeky pre deti. Môže ísť zároveň o dobrý darček pre celú rodinu, pretože bude určite praktický a užitočný. Príkladom je napríklad kvalitná stolička pre batoľa, ktorá sa stane súčasťou kuchyne. Poobzerajte sa po doplnkoch do kúpeľne, ako sú hračky a pomôcky do vody. Po dohode s domácimi môžete kúpiť aj dekoráciu do detskej izby či vhodné hračky v závislosti od veku a povahy dieťaťa.

Personalizované darčeky do domácnosti

Rodinná konštelačná mapa

Nie je to len dekoračný darček, má zvláštny význam pre rodinnú históriu. Konkrétne súhvezdia zodpovedajú presnému dátumu, ktorý má pripomínať určitý sentimentálny okamih. Farby a písmo si môžete dokonca prispôsobiť podľa predstáv a takisto sa dajú zladiť a charakterom bytu alebo domu. Môže ísť napríklad o moment, kedy sa zoznámili rodičia alebo kedy bola ich svadba. 

Personalizovaný erb s priezviskom

Rodinné iniciály na kovovej značke môžu pôsobiť naozaj zaujímavo. Na značke môže byť erb s menom a rokom zoznámenia, čo všetko môžete zistiť dopredu. Šikovný grafický dizajnér pomôže s navrhnutím erbu alebo loga, aj s celkovým farebným prevedením.

Rodinný set pyžám

Darujte originálne potlačené pyžamá pre celú rodinu! Rodičia aj deti budú zladení v jednom sete, pokojne aj s vtipným motívom alebo nápisom. Dajte si záležať na kvalitnom zložení textilu aj na dobre padnúcich veľkostiach.

Kniha vtipov a hlášok

Pozbierajte kultové hlášky členov rodiny. Určite kolujú po oslavách príhody, ktoré majú už svoju tradíciu. Celá rodina ocení, že ste si dali námahu a všetky hlášky či vtipy zhrnuli do jednej knihy, ktorá sa môže časom postupne dopisovať.

Hrnčeky s menami

Darujte každému členovi rodiny hrnček, na ktorom je uvedené jeho meno a prípadne aj jeho tvár. Už sa nestane, aby niekto pil čaj alebo kávu z hrnčeka, ktorý mu nepatrí. Nezabudnite, aby potlač bola vhodná aj na časté používanie v umývačke riadu. 

Personalizovaná rodinná sviečka

Každá rodina má svoju obľúbenú vôňu. Venujte darčeky do domácnosti, ktoré ju charakterizujú. Personalizované sviečky s konkrétnou vôňou budú navodzovať príjemnú atmosféru a časom sa usadia v byte či dome. Hneď budete vedieť, že ste vstúpili práve do tejto rodiny. 

Vybrať skutočne užitočné darčeky do domácnosti dá zabrať iba vtedy, ak rodinu a známych dobre nepoznáte. Ak však viete, čo majú radi, spravíte radosť nielen im, ale aj sebe.

Načerpajte ďalšie zaujímavé a kreatívne nápady na darčeky:

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!