Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
štýlové doplnky do kuchyne

Pocit domova častokrát nevytvárajú luxusné a drahé zariadenie interiéru či najmodernejšie spotrebiče. Tvoria ho väčšinou dekorácie do bytu, ktoré dodávajú vašej domácnosti dušu. Podľa toho, aký je váš štýl bývania, pravdepodobne budete voliť aj konkrétne dekorácie. Srdcom každého domu či bytu je kuchyňa. Tam sa koncentruje dianie, pulzuje život, vonia ranná káva. Aj preto sú štýlové doplnky do kuchyne kľúčové, či už ide o jedálenskú riadovú súpravu alebo vázu uprostred stola. Poďte s nami preskúmať nádherné inšpirácie do kuchyne!

Inšpirácie do kuchyne: ktoré doplnky u vás nesmú chýbať

Určite ste si všimli, že v kuchyni sa sústredí život. Dejú sa tu rôzne rituály, či už ide o slávnostné rodinné posedenie pri jedle, debata s kamarátkou pri káve a záskusku alebo večerné soaré s priateľmi. Všimnite si, že váš byt potrebuje doplnky do bytu, aby sa objavila patričná atmosféra. A to bez ohľadu na to, o akú časť vašej domácnosti ide. Kuchyňa je v tomto ohľade skutočne špecifická. 

Kedysi slúžila kuchyňa celkom na iné účely. Na dizajnové inšpirácie do kuchyne sa nemyslelo. Plnila najmä praktickú funkciu a nebola príliš atraktívnym priestorom. Našťastie sa kultúra zmenila a kuchyne sa plnohodnotne začlenili do celého priestoru. Vytvárajú teplo domova, rodinnú atmosféru a vy sa v nich cítite komfortne. Prepájanie kuchyne s obývačkou alebo halou je stále aktuálnym trendom. 

Myslite na kuchynské príslušenstvo a zariadenie kuchyne podľa toho, čo sa vám hodí, aj páči. Môžete sa poobzerať po drevených doplnkoch, ale aj keramike, plastovom príslušenstve či sklenených dekoráciách. Hodiť sa vám môžu aj kovové pomôcky, servírovacie misky alebo súprava hrncov na varenie. Nezabudnite ani na textílie, závesy či doplnky na stoličky. Inšpirácií na vybavenie kuchyne je neúrekom, stačí si vybrať!

Dopasujte štýlové doplnky do kuchyne podľa štýlu vašej kuchyne

Čo sa týka dekorácií v kuchyni, nerobte žiadne kompromisy. Vybavenie kuchyne by malo ladiť s doplnkami a platí to aj opačne. Zvoľte si štýl bývania a preneste ho aj do kuchyne. Ak sa vám páči kuchyňa v retro štýle, určite by nemali chýbať také domáce potreby do kuchyne, ktoré ladia so štýlom minulého storočia a zároveň tisícročia. Môže ísť o starodávny keramický džbán po starej mame, ale aj vintage svietnik či porcelánovú vázu. Myslite aj na ručné výšivky alebo čajovú supravu s kvetinkami a zlatou obrubou. 

Moderné a krásne doplnky v kuchyni

Ak sú vašou srdcovkou moderné kuchyne, zrejme vás oslovia minimalistické domáce potreby do kuchyne, ktoré nemajú príliš zdobenia. Takými môžu byť hranaté servírovacie misky rôznych farieb a vzorov, prípadne riad s jednoduchými motívmi, či geometrickými tvarmi. Súčasné doplnky sú dnes vyrobené z porcelánu a terakoty a nechýba ani kov. Farby sú in! Pastelový farebný motív pre kuchynské úložné príslušenstvo so spotrebičmi, ako je hriankovač, kanvica a kuchynské potreby sú v kurze. Farebný kuchynský dekor vyzerá nádherne v kombinácií s drevom.

Škandinávsky štýl kuchyne

Pre škandinávsky štýl kuchyne je typický minimalizmus, čistota a svetlé interiérové farby. Často sa kombinuje klasický dizajn s drevom. Môžete spojiť úplne biely dekor s kuchynskými doplnkami z dreva a ručne glazovanej keramiky. Použite minimalistické kuchynské pomôcky, ako je vstavaná rúra, závesné svietidlo a niekoľko plávajúcich nástenných políc, ktoré pomáhajú šetriť miesto. Na rozjasnenie použite podnosy rôznych tvarov a takisto množstvo svetlých prírodných materiálov.

Trochu vidieka v kuchyni

Či už sa vydáte smerom do južného Talianska, severného Španielska alebo do Provensálska vo Francúzsku, všade by ste našli veľa krásnych inšpirácií pre vidiecky štýl kuchyne. Prevládajú v ňom kvetinové vzory, patina aj vzdušné závesy. Z farieb nezabudnite aplikovať krémovú, fialkovú alebo olivovo zelenú. Všetky prírodné a mäkké teplé farby hrajú v tomto štýle prim, vďaka čomu bude vaša kuchyňa pôsobiť žiarivo a veselo. K dispozícii máte kuchynské doplnky, ako sú držiaky so vzorom, džbány, lyžice a naberačky. 

Rustikálny nádych v kuchyni

A čo tak vidiek a rustikálna kuchyňa? Je to priam geniálna kombinácia. Masívne drevo, mosadz a starodávny nábytok sa pýta k tomuto štýlu. Ak chcete vašej kuchyni dopriať rustikálny nádych, vymeňte napríklad úchytky na skrinkách a otvorte police. Tiež si môžete pomôcť samolepiacimi fóliami s motívom dreva a na stred jedálenského stola z masívneho duba môžete postaviť robustnú vázu z kameniny. 

Ako zariadiť kuchyňu podľa vašich predstáv?

Aj dekorácie majú isté pravidlá. Ako zariadiť kuchyňu tak, aby nepôsobila preplnene, je občas umenie. Niekedy stačí menej, najmä ak prevláda v miestnosti veľa farieb a tvarov. Aj samotné zariadenie kuchyne by malo rešpektovať pravidlá striedmosti. Stačí niekoľko centrálnych kúskov a tie potom doplníte drobnosťami. Ak máte už zariadenie staršie, možno príde na rad aj rekonštrukcia kuchyne. Tá môže mať rozsiahlejší, aj menej náročný charakter. 

Ku rekonštrukcii alebo renovácii zvyčajne pristúpite vtedy, ak je zariadenie príliš staré a opotrebované alebo chcete zväčšiť priestor. V tom druhom prípade by ste mali vedieť, ako zariadiť malú kuchyňu, pokiaľ zväčšenie priestoru nebude príliš dramatické. Voľte vždy svetlé farby, prípadne dajte len jednu stenu nápadnú, aby priestor aspoň pôsobil väčší. Nezabudnite ani na osvetlenie kuchyne, ktoré môže celému priestoru výrazne pomôcť.

Nápady na štýlové doplnky do kuchyne: inšpirujte sa vo Westwing 

Medzi bežným kuchynským a kvalitným oceľovým riadom sú výhody mnohonásobné, pretože sú nielen štýlové, ale aj dlhšie vydržia a nehrdzavejú. Tieto výrobky zohrávajú zásadnú úlohu v hygiene a v domácnosti ich uprednostníte aj z dôvodu, že sa ľahko čistia a udržiavajú. Je to jeden z najpoužívanejších a preferovaných kovov pre príslušenstvo do kuchyne. Hodia sa k akémukoľvek štýlu bývania a páčia sa všetkým generáciám. 

Drevené domáce potreby do kuchyne

Doplnky vyrobené z dreva sú trendy, pretože dodávajú interiéru teplý vzhľad. Drevená textúra vytvára rustikálny vzhľad. Sada drevených nádob a odmeriek má hladký povrch. Drevené doplnky pozostávajú napríklad z naberačiek, varešiek a iného riadu z dreva. Existujú aj ďalšie domáce potreby do kuchyne, ako sú stojany, džbány, misy, príslušenstvo na zavesenie do kuchyne, vďaka ktorým bude vaša kuchyňa vyzerať neodolateľne.

Keramika a porcelán

Keramické a porcelánové doplnky v podobe sady menších aj väčších nádob, pohárov, malých misiek a riadu rôznych veľkostí sú príjemné na pohľad aj dotyk. Jednoduchosť a minimalistický charakter rozmanitého dizajnu dodávajú elegantný, moderný aj vintage vzhľad. Riad je praktický a viacúčelový, pretože ho môžete použiť na skladovanie alebo servírovanie.

Bytové textílie v kuchyni 

Aj kuchynský textil má svoje opodstatnenie. Vďaka nemu môžete docieliť harmonický vzhľad a taktiež upútať pozornosť tam, kam chcete. Vďačným dekoratívnym, aj funkčným prvkom je obrus, prestieranie, bavlnené utierky, závesy alebo praktická zástera pre šikovné gazdinky. Veľmi milé sú aj papierové servítky a obrúsky. 

Či už sa rozhodnete pre nápadnejšie doplnky a dekorácie do kuchyne, alebo sa budete držať skôr striedmejšieho štýlu, rozhodne nimi dotvoríte celkový vzhľad a dojem z miestnosti. Veď predsa kuchyňa je srdcom vašej domácnosti, a preto by mala hriať. 

Nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky na klubovej stránke Westwing, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!