Bezplatné vrátenie
100 dní na vrátenie
udržateľný obal na darčeky pre ženy

Nájsť nejaký skutočne originálny darček pre oslávenkyňu vo vašej rodine alebo blízkom okolí sa niekedy môže zdať celkom náročné. My vás však s pomocou nášho Westwing sprievodcu presvedčíme o opaku. Pripravili sme pre vás skvelé tipy na darčeky pre ženy, ktoré budú vhodné na príležitosti počas celého roka – či už na narodeniny, meniny, výročie, MDŽ, alebo Valentína. Oslávenkyňou môže byť babka, mama, sestra, najlepšia kamarátka či obľúbená susedka. Každá žena si zaslúži krásny darček – poďme sa teda spolu pozrieť na originálne tipy pre ne!

Najkrajšie nšpirácie na darčeky pre ženy

Ak poznáte záľuby aalebo obľúbený štýl oslávenkyne, vymyslieť skvelé nápady na darčeky pre ženy bude o to jednoduchšie. Pripravili sme pre vás tipy na prekvapenia rozdelené do 4 kategórií. Určite sa v jednej z nich nájde aj vaša oslávenkyňa:

1. Oddychový darček

Každá žena si rada vychutná oddych. Či už to bude formou aromaterapie s vonnými sviečkami alebo kúpeľom so špeciálnou soľou a domácim spa, takéto opojenie zmyslov vždy uvíta. Niektoré dámy si rady odpočinú pri čítaní knihy alebo popíjaní vynikajúcej kávy a čaju – doplňte ich výbavu o nejaký štýlový kúsok.

2. Darček s praktickým využitím

Najobľúbenejšou časťou domácnosti pre praktické doplnky do bytu je určite kuchyňa, do ktorej môžete vymyslieť rôzne vychytávky a to v krásnom prevedení. Prakticky sa však dá doplniť aj príručný stolík, nový kávovar, nové príbory, praktické organizéry či dózy a škatulky. Alebo viete o nejakej textílii, ktorá jej chýba buď v kuchyni alebo v kúpelni? Kúpte jej teda nové uteráky, behúň na stôl alebo kuchynské chňapky.

3. Dekoračný darček

Štýlová, originálna dekorácia vždy poteší! Už len vybrať, či sú to nástenné dekorácie alebo iné doplnky do bytu či už do obývačky alebo do spálne, ako napríklad dekoračný dizajnový predmet, váza na kvety alebo dekoračný podnos. Ak vyberiete kúsok s humorným podtónom, ktorý vystihuje charakter oslávenkyne, úsmev na jej tvári vždy, čo sa naň pozrie, bude zaručený! 

4. Darček pre aktívne chvíle vonku

Či už je to záhradkárčenie, prechádzky alebo turistika, nejaká drobnosť alebo doplnok do jej výbavy ju určite poteší! Ak si nie ste istí, či jej niečo vôbec chýba, napríklad pútavá dekorácia do záhradky, doplnky na terasu alebo na balkón bude tiež skvelou voľbou. 

Ako prekvapiť ženu na narodeniny? Kreatívne tipy na darčeky pre ženy

Hľadáte darček k narodeninám alebo tipy na vianočné darčeky pre ženy? A čo tak sa naň pozrieť trochu z iného uhla a pripraviť niečo pre ženu-oslávenkyňu aj vlastnými rukami? Bude to určite skvelý darček pre mamu k narodeninám ako aj inú dámu vo vašej rodine, a takisto sa mu poteší najlepšia kamarátka alebo obľúbená kolegyňa z práce. Aké kreatívne nápady na darčeky milo prekvapia a potešia? Pripravili sme ich pre vás 5:

 1. vlastnoručne napečený koláč alebo torta zo zdravých surovín, aby bola oslava ešte chutnejšia
 2. fotoalbum s fotkami z vašich spoločne prežitých chvíľ pre krásne spomienky
 3. originálne vyrobená pozvánka na večeru do jej obľúbenej reštaurácie, ktorú si bude môcť odložiť na pamiatku
 4. fľaša šampanského, prosecca alebo jej obľúbeného drinku s vlastnoručne vyrobenou etiketou
 5. darček schovaný do viacerých vyzdobených krabičiek od najmenšej po najväčšiu, aby bolo rozbaľovanie ako otváranie matriošky

Chcete darovať darček do domácnosti? Prečo nie! Naše najlepšie tipy

Darčeky do domácnosti sú naozaj výborným spôsobom ako prekvapiť. O to viac ak viete, že vašej oslávenkyni niečo v domácnosti chýba alebo by jej domov spravil ešte krajším. Takéto doplnky či dekorácie do bytu dokážu byť aj skvelým nápadom na prekvapenie na výročie pre rodičov a starých rodičov. Tieto darčekové predmety sú od Westwing najobľúbenejšie:

 • Darček vo forme oddychového nábytku: relaxačné kreslo, pohovka, puff alebo taburetka
 • Rôzne štýlové doplnky do kuchyne, ako napríklad nádoby na olej a ocot, dosky na krájanie, koreničky alebo mlynčeky na korenie
 • Kúpeľňové doplnky ako rôzne súpravy do kúpeľne
 • Textílie do spálne a obývačky v nádherných vzoroch vrátane vankúšov, prehozov či postelného prádla
 • Ak má oslávenkyňa rada izbové rastliny, súprava kvetináčov či obalov ju tiež určite poteší 

Tým sa však naše tipy nekončia – okrem doplnkov do domácnosti, ktoré budú dámy môcť prakticky využiť, sa ponúkajú aj dizajnové dekoračné doplnky, ktoré sa mihnutím oka stanú hviezdami aranžovania!

Ako vybrať darčeky pre ženy? Westwing sprievodca

Náš Westwing sprievodca vám poradí hneď niekoľko tipov na rôzne dámske sviatky počas roka, ktoré určite potešia a očaria. K tomu tu nájdete nápady na darčeky pre ženy nielen z vašej rodiny, ale aj spomedzi známych.

 • darček pre ženu k narodeninám: ak chcete priateľku prekvapiť, zistite, čo by si priala a čo skutočne potrebuje, ak jej chcete podarovať maličkosť, tak vsaďte na krásne kvety, ku ktorým jej môžete kúpiť štýlovú vázu. Ak obľubuje dizajn, tak jej kúpte krásny dizajnový predmet, ktorý si môže uložiť hocikde na poličku. Ak si neviete rady, tak jej kúpte poukážku, ktorú viete, že ju využije. Príklad je aj Westwing poukážka, ktorú nájdete dole.
 • darček pre babku: žena s nespočetnými životnými skúsenosťami, ktorá sa stará o celú rodinu, si zaslúži lásku a úctu. Ako zhmotniť tieto city v darčeku? Určite sa poteší elegantnej čajovej či kávovej súprave, ktorou sa bude môcť pochváliť aj svojim známym pri priateľskom posedení. Alebo to bude jedna dizajnová šálka iba pre ňu? Veľmi pekným a osobným darčekom je však napríklad fotoalbum s rodinnými fotkami z rôznych období, ktoré ju určite dojmú. Tieto tipy sú skvelé aj pre darčeky na výročie
 • darček pre sestru: sestru poznáte ako vlastnú dlaň a bezpochyby viete, ako ju rozveseliť. Preto vsaďte na darček s humorným podtónom – originálna, vtipná dekorácia do bytu sa o to zaručene postará. Vaša sestra sa poteší aj vkusnému vankúšu alebo príjemnému plédu na chvíľky oddychu. A čo tak nejaká krásna nástenná dekorácia v jej obľúbenom štýle?
 • darček pre najlepšiu kamarátku: okrem nápadov na darčeky pre sestru sa vašej kamarátke určite bude páčiť aj šálka s originálnym dizajnom, ako napríklad so začiatočným písmenom jej mena, alebo dokonca aj nejaká štýlová drevená či textilná hračka. Vaše kamarátstvo je určite plné zábavy a hravosti!
 • darček k MDŽ: aj malá pozornosť vo forme vonnej sviečky, difuzéra, svietnika či lampáša zožne u žien vo vašom blízkom okolí úspech. Pre milovníčky rastlín a kvietkov je pekným darčekom aj štýlový obal na kvetináč. Stále to nie je to pravé? Vsaďte na vkusný fotorámik.
 • darčeky ku Dňu matiek: maminka si za svoju starostlivosť zaslúži niečo naozaj pekné! Či už to bude dekoračný predmet, ktorý vystihne jej vkus, krásna miska alebo podnos s praktickým využitím, alebo nádherná váza na kvety – určite ju poteší, že ste na ňu mysleli!
 • darček pre priateľku: vašu priateľku môžete prekvapiť nielen veľkými darmi, ale aj maličkosťami, ako napríklad izbová rastlina s črepníkom, zaujímavá šperkovnica, štýlové zrkadlo alebo romantická večera v obľúbenej reštaurácii. Keďže poznáte svoju priateľku najlepšie, využite poznatky o nej vo svoj prospech a darujte jej niečo, z čoho bude mať veľkú radosť.
 • Valentínsky darček pre ženu – sviatok lásky je plný srdiečok, a preto by nemal chýbať ani v darčeku pre ženu, a to v nejakom originálnom prevedení. Čo tak obliečka na vankúš s motívom srdca alebo malý darček v peknej škatuľke v tvare srdca. Ak to nechcete so srdiečkami preháňať, vonná sviečka či jej obľúbená dobrôtka sú vždy skvelou voľbou! 

Páčili sa vám naše tipy na darčeky pre ženy? Dúfame, že vám naše rady a nápady pomôžu pri výbere skutočne pekného a originálneho prekvapenia pre dámy, na ktorých vám záleží. Či už to bude nejaká drobnosť, nádherná dekorácia alebo doplnok do domácnosti. Darček podarovaný s láskou vždy poteší!

Blíži sa sviatok nejakej dámy vo vašom okolí? Vyberte pre ňu štýlový darček spomedzi prekrásnych dekorácií a doplnkov, ktoré ju očaria nielen svojím podmanivým dizajnom, ale aj jedinečnosťou. Využite pritom bezplatnú registráciu na Westwing a nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude domov každej oslávenkyne ešte krajší!