Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na darčeky na vianoce pre teenagerov

Vianoce sa blížia a s ním sviatky pokoja a radosti. Kým však zasadneme za jeden stôl a príde aj pocit pohody, je potrebné všeličo zariadiť, nachystať aj nakúpiť. Pripraviť svojim blízkym príjemné prekvapenia nemusí byť náročné, stačí odpozorovať, čo im chýba a čo majú radi. Ale aké darčeky na Vianoce pre teenagerov pripraviť? To býva občas veru ťažký oriešok! Nemajte obavy, našli sme inšpirácie za vás. V dnešnom článku nájdete rady a nápady a zistíte aj to aké sú Vianoce 2021 trendy a ako uspokojiť aj večne nespokojných teenagerov.

Darčeky na Vianoce pre teenagerov: poradíme vám, ako na to

Stráviť štedrovečerný čas s teenagerom zahĺbeným do svojho sveta, lebo ten darček jednoducho nesadol, nie je príjemné pre nikoho. S dobrou prípravou budete ľahšie vedieť, aké darčeky na Vianoce pre teenagerov vybrať, aby z toho mali radosť všetci. Našich pár tipov vám veríme pomôže udržať alebo posilniť renomé fajn rodiča.

Zistite ich tajné priania

Kde začať? Najskôr skúste položiť pár otázok a zistiť, aké darčeky na Vianoce by oni sami uvítali. Starší teenageri váš záujem možno spočiatku navonok odmietnu, no nedajte sa odradiť, aj teenager túži po záujme svojich rodičov. Teenageri majú radi svoje smartfóny a určite majú aj svoje obľúbené shopy a stránky. Spýtajte sa, ktoré to sú, môže vás to nasmerovať k ich vkusu. 

Kde hľadať inšpiráciu? Preverte aktuálny stav

Vhodné je aj preveriť aktuálny stav teenagerskej izby a šatníka. Je možné, že tam nájdete aj niečo, čo ste netušili, že vôbec existuje a naopak že všeličo chýba. Niektorí teenageri upratovanie nenávidia, iní dbajú na dokonalý poriadok. Pre každý prípad existujú nápady, ako to celé vylepšiť, napríklad lepšou alebo krajšou organizáciou.

TIP: V online obchode Westwing nájdete množstvo darčekov, z ktorých si určite vyberiete! Stačí si kliknúť tu: Výber darčekov vo Westwing!

Darčeky na Vianoce pre teenagerov: požiadajte o pomoc 

Ďalšou možnosťou je požiadať spolužiakov alebo kamarátov vášho teenagera o tipy na vianočné darčeky. Niekedy vedia o tajných prianiach oveľa viac, ako vlastní rodičia! O pomoc môžete požiadať aj iných rodinných príslušníkov, napríklad súrodencov, starých rodičov alebo aj tety a ujov, s ktorými majú dobré vzťahy. 

Plánujte včas a urobte si zoznam

Vybrať správne darčeky na Vianoce pre teenagerov vám môže uľahčiť zoznam, ktorý začnete tvoriť oveľa skôr ako mesiac pred Štedrým dňom. Začnite pokojne už v lete, počas nejakých príjemných chvíľ, keď má vaše dieťa chuť zdieľať svoje priania. Aby ste ich motivovali vymýšľať a vpisovať svoje tipy, vytvorte online zoznam, ku ktorému budú mať prístup hneď keď dostanú nový nápad.

Jednoduché riešenie: dajte im možnosť výberu

Obávate sa, že vybraný darček, jeho veľkosť, farba, či charakter nebudú deťom vyhovovať? Zabezpečte, že darčeky bude možné vrátiť alebo použiť inak. Ak budú mať teenageri možnosť výberu nechať si alebo vrátiť dar, získajú pocit slobodnej voľby a vy istotu vrátenia peňazí. Prípadne urobte po Vianociach výmennú burzu s kamarátmi a dajte veciam či zážitkom druhú šancu.

Darčeky na Vianoce pre teenegerov: kreatívne nápady, čo im kúpiť

Je mnoho spôsobov ako pripraviť atraktívne darčeky na Vianoce pre teenagerov. Pozrime sa spoločne na možnosti a vyberte si tú, ktorá najviac sedí tým vašim teenagerom. Ak sa vám napokon bude zdať ich nadšenie pod vianočným stromčekom príliš malé, nenechajte sa odradiť ich náladou, vašu ochotu potešiť ich, si všimli určite.

Zážitky

Možnosť zažiť niečo neobvyklé alebo niečo, čo si deti veľmi prajú, bývajú aj najlepšie darčeky na Vianoce pre teenagerov. Zážitky im umožňujú testovať svoje zručnosti a spoznať nové miesta i ľudí, čo je to najviac pre mladých dospelých, ktorí zo všetkého najviac hľadajú sami seba. Môže to byť lístok na festival, koncert či poukaz do aquaparku alebo zážitkovú jazdu motokárou a pod. Doprajte im to, po čom ich teenagerská duša najviac piští.

Niečo na seba

Aj keď vaše deti nestoja hodiny pred skriňou či zrkadlom, vyzerať „in“ je jeden z dôležitých predpokladov ich spokojnosti. Tlak okolia v tomto období je veľmi silný a potreba zapadnúť či vyniknúť predčí všetko ostatné. Nová mikina, tričko s provokujúcim nápisom či náramok z minerálov alebo poukaz do obľúbeného obchodu určite nezostane nepovšimnutý.

Trochu praktické

Zaujíma sa váš teenager o nové trendy? Tak určite bude potrebovať ďalšie nové tenisky, cool tašku či novú fľašu na vodu, alebo iný obal na mobil. Tí náročnejší možno ocenia aj netradičný podsedák na cvičenie jógy alebo mäkký vankúš len tak do izby. Ak dbajú na svoj vzhľad, teenagerky isto poteší biokrém na pleť, flakón s voňavkou či pekná šperkovnica alebo dóza na drobnosti.

Vysnívané

O čom snívajú teenageri nie je občas zrejmé na prvý pohľad, no pri pozornom sledovaní a pár otázkach to zaiste zistíte. Potešiť ich môže hoci aj návšteva vysnívanej reštaurácie, nové struny na gitaru či lepšie slúchadlá. Ak túžia po novom biku alebo vodičáku na motorku, možno je ten správny čas. Alebo snívajú o novej izbe či aspoň vlastnom kútiku bez detinských dekorácií? Doprajte im pocit súkromia, určite to ocenia a vy následne tiež. Dochádzajú vám nápady? Darujte im určitú sumu peňazí alebo poukážku a vysnívanú vec či zážitok si zaobstarajú sami.

Kreatívne

Nie všetky deti túžia po nových alebo drahých veciach. Niektorí preferujú a potešia ich aj drobnosti, ktoré ich prekvapia, alebo zabavia. Možno vám niečo len tak frnkne do nosa, ale ak chcete mať istotu, môžete im darovať aj peniaze či poukaz. Nezabudnite to však zabaliť dostatočne kreatívne a výstižne pre náročnú dušu teenagera. 

Vianoce 2021 trendy: čo je IN tohto roku?

Darčeky na Vianoce pre teenagerov nie je to jediné, čo môže potrápiť myseľ rodiča. Ak vám záleží na celkovej atmosfére Vianoc, asi budete okrem vianočnej výzdoby riešiť aj vianočné darčeky pre rodičov a ďalších členov rodiny či priateľov a kolegov. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás aj ďalšie vianočné inšpirácie

Vianočná výzdoba

Ako si urobiť krásne Vianoce u vás doma? Tento rok sa nesie v duchu spolupatričnosti a ekológie. Vianočná výzdoba by preto mala odrážať práve tieto trendy. Pri výzdobe sa inšpirujte hlavne prírodou a ekologickými materiálmi alebo si pokojne doprajte trochu nostalgie a retro štýl so spomienkami na svojich blízkych. Ak máte radi farby, tento rok sú pre výzdobu trendom aj hravé a pastelové farby.

Sviatočné pozdravy

Potešte svojich blízkych osobnou pozornosťou. Vianočné priania môžete vyrobiť aj z recyklovaných materiálov a darovať ich osobne, spolu so sladkým prekvapením. Čas, ktorý venujete príprave, sa vám vráti v podobe dobrého pocitu, že ste urobili niečo viac pre svojich blízkych, ako len to, že ste zašli do obchodu.

Darčeky pre najmenších 

Ak hľadáte nápady na darčeky pre deti, stačí sa rozhliadnuť po ich izbičke a započúvať sa do ich prianí. Kým sú deti malé, nepotrebujú toho veľa. Stačí im niečo milé na hranie alebo tvorenie či potešenie očí. Môže to byť nová lampička alebo veselý kôš na hračky, alebo aj pekná knižka. Čím menej vecí a viac úprimnej pozornosti rodičov a spoločne stráveného času, tým lepšie pre deti. Iste vás budp inšpirovať naše nápady na vianočné darčeky pre deti.

Darčeky pre starších 

Čím potešiť rodičov a seniorov? Podobne ako deti, aj dospelí a hlavne starší ľudia omnoho viac ako nové veci potrebujú úprimnú spoločnosť svojich blízkych. Potešiť ich ale môže aj nová hrejivá mäkká vlnená deka, príjemná vôňa do interiéru, dóza na bylinky aj s bylinkami, šálka na čaj či nové rukavice do záhrady. Trendom sú aj rôzne užitočné pomôcky, ako elektronický strážca, tlakomer, meteostanica, alebo nový mobil. Pozrite sa na tipy od nás, čo kúpiť napríklad starým rodičom: darček pre babku, darček pre dedka alebo eko darčeky.

Ekologické balenie darčekov

Vianoce často končili kontajnermi plnými krabíc a vianočného obalového materiálu. Tento rok môžete rolky papiera a stúh pokojne vynechať. Balenie darčekov, podobne ako výzdoba a darčeky sa nesú v duchu ekológie a udržateľnosti. Ak už potrebujete použiť papier, vyberte skôr ten recyklovaný, alebo na balenie použite látku a obyčajný špagát. Na balenie môžete použiť aj koše a boxy, ktoré budú samotným darčekom.

Tešíte sa už na Vianoce? Veríme, že áno a že nájdete aj ten správny darček pre vašich blízkych a že aj vianočná atmosféra bude tento rok povzbudivá i krásna. Ak by ste radi získali aj iné tipy a nápady na Vianoce, nazrite do ďalších článkov na tému vianočné inšpirácie.