Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
nápady na vianočné darčeky pre deti

Je tak nádherné vidieť radostné iskričky v očiach našich drobcov, keď nedočkavo rozbaľujú darček a nájdu v ňom ozajstné prekvapenie – niečo, čo majú naozaj radi a po čom tajne túžili, čo sa skvele hodí pre ich záľuby a šarvátky, alebo podporí ich tvorivosť. Pod čarovne vyzdobeným sviatočným stromčekom sa takýchto prekvapení určite nájde niekoľko! Hľadáte inšpiráciu? Poďte sa s nami pozrieť na naozaj krásne a nápadité vianočné darčeky pre deti, ktoré im vyčarujú na tvári úsmev plný šťastia a lásky.

Krásne Vianoce: darčeky pre deti

Ledva sa skončia letné prázdniny a deti už pomaly začínajú vymýšľať, čo všetko by si tento rok mohli zaslúžiť pod vianočným stromčekom. Rodičia niekedy ostanú v nemom úžase, ako ich ratolesti prídu k takým nápadom! Nedočkavosť sa stupňuje počas obdobia Adventu – domácnosť skrášli prvá vianočná výzdoba a sviatočnú atmosféru doma rozvonia pečenie skvelých koláčov. Čas do najčarovnejších osláv v roku sa kráti – ako však vybrať tie správne darčeky na Vianoce?

Pre rôznorodé darčeky pre vaše ratolesti si určite vyberiete u nás v online obchode Westwing. Stačí si kliknúť na následujúci odkaz: darčeky pre deti!

Vianočné darčeky pre deti: 12 nápadov, čo kúpiť svojim ratolestiam

Pripravili sme pre vás najpopulárnejšie nápady na darčeky pre deti, ktoré určite milo prekvapia tých najmenších a najmladších vo vašej rodine… pričom veľakrát potešia aj dospelých. Nedočkavosť a radosť určite umocní aj to, ako budú pod stromčekom zabalené – preto sme pre vás pripravili aj rady a nápady pre balenie darčekov.

Pre tých najmenších: 0-5 rokov

 1. Hračky na podporu motoriky – na výber je množstvo skvelých dizajnov ako hrkálky, zvieratká, autíčka, odrážadlá a podobne, a to v krásnom prevedení. Pri takto pekne vyzerajúcej hračke váš drobček ani nepostrehne, že si pritom cvičí motoriku. Je to aj výborný nápad, ak hľadáte darček z dreva.
 2. Hojdacie kreslo či zvieratko – na takejto vychytávke bude vaše dieťatko určite rado tráviť čas a takýto darček sa stane aj pekným dekoratívnym doplnkom v detskej izbičke.
 3. Kuchynská súprava – už pre trochu väčších drobcov, ktorí majú radi hranie sa s jedlom, aj keď to vyzerá byť obrovská záľuba všetkých detí. Veľmi obľúbené ako pre dievčatká, tak aj chlapcov.
 4. Kutilská súprava – chlapci takéto súpravy priam zbožňujú, lebo sa vďaka nim podobajú na ocinka! Pri takejto hračke dokážu stráviť celé hodiny, pričom si cvičia jemnú motoriku.
 5. Kreatívna súprava – ak máte doma malého tvorcu, súprava na maľovanie, kreslenie alebo modelovanie bude určite krásnym prekvapením.
 6. Skrýša do detskej izby – takémuto úkrytu do izby neodolá žiaden malý šibal či šibalka! Štýlové típí, stan alebo skladací hrad budú ich druhým domovom. 

TIP: Ak hľadáte niečo milé pre bábätká, inšpirujte sa našimi nápadmi na darček pre novorodenca.

Pre tých väčších: 5-10 rokov

 1. Ilustrovaná knižka – či pre menšie alebo väčšie deti, ktoré už vedia aj čítať, knižka s pútavými ilustráciami a edukatívnym charakterom je vždy vynikajúca voľba!
 2. Fľaška na vodu alebo čaj – s pekne ilustrovaným povrchom zaručí, že ani menší členovia rodiny nezabudnú dodržiavať pitný režim.
 3. Športová výbava – ak vaše ratolesti rady trávia čas v pohybe či vonku, farebná lopta, guma na skákanie alebo súprava rakiet s mäkkou loptičkou ich určite potešia.
 4. Spoločenská hra – základom je, aby si deti mohli keď tak trochu upraviť pravidlá a hlavne hru čo najčastejšie vyhrať. Skvelý nápad pre spoločné rodinné chvíle!
 5. Skladačka alebo puzzle – okrem logického myslenia podporujú aj motoriku a tvorivosť. Je radosť sledovať, čo všetko deti dokážu poskladať!
 6. Praktický darček – výbava do detskej izby, hodinky, taštička cez rameno alebo ruksak sú taktiež veľmi pekným nápadom na darček a deti poteší, že si budú vďaka nim pripadať “veľké”. V nádhernom detskom prevedení by si ich niekedy radi kúpili aj samotní rodičia.

TIP: Máte v rodine už malých pubertiakov? Možno nájdete tú správnu inšpiráciu v nápadoch pre darčeky na Vianoce pre teenagerov.

Vianočné tvorenie s deťmi: príprava na Vianoce

Vianoce sú sviatkami, ktoré si každoročne zaslúžia štedré a pestré prípravy, či už sa týkajú výzdoby, chutného jedla alebo darčekov. Nie je nič krajšie ako si tento čas vychutnávať spolu s deťmi a zapojiť ich aj do prípravných aktivitiek. Čo všetko môžete spolu povyvádzať pre ešte krajšie Vianoce?

Vianočné pečenie

Deti zbožňujú, keď môžu pomôcť v kuchyni a o to viac, keď sa chystajú koláče! Zababrať si ruky sladkým cestom či vyjedanie zvyšnej plnky je tá najväčšia zábava. Pripravili sme pre vás pár tipov na dobroty, ktoré pečieme na Vianoce – určite medzi nimi nájdete niečo, na čom si pochutí celá rodina. Pre ešte viac nápadov odporúčame aj vianočné koláče, kde nájdete recepty plné zdravých prísad, a napríklad aj bezlepkové pochúťky.

Urob si sám: vlastnoručne vyrobené ozdôbky

Vianočná výzdoba u vás doma bude o to krajšia a veselšia, keď ju doplnia ozdôbky vyrobené s pomocou vašich ratolestí. Okrem krásneho času, ktoré deti strávia s rodičmi pri ich výrobe, sa potom so svojimi výtvormi budú môcť hrdo pochváliť aj celej rodine a známym. Ak sa rozhodnete pre prírodné vianočné dekorácie, budete ich môcť spojiť s peknými rodinnými prechádzkami v prírode. Alebo máte chuť vyrobiť nejaké zelené moderné vianočné ozdoby na stromček, domáci adventný veniec či jednoduché vianočné girlandy? Možností pre vianočné tvorenie s deťmi je neúrekom!

Darčeky od detí pre ich najbližších

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť ani na prekvapenia, ktoré by deti mohli nachystať pod stromček pre svojich najbližších. Vianočné darčeky pre rodičov vo forme vlastnoručne namaľovaného obrázka alebo milej zimnej dekorácie určite dojmú a potešia. Takáto malá pozornosť sa bezpochyby bude páčiť aj súrodencom, starým rodičom či kamarátom zo škôlky a školy. Čas, ktorý deti strávia pri výrobe vlastných darčekov, spraví čakanie a prípravy na Vianoce ešte čarovnejšími.

Dúfame, že vás naše nápady na darčeky pre deti na Vianoce inšpirovali a že sa vaše ratolesti, či už tie najmenšie alebo väčšie, budú tešiť zo všetkých prekvapení pod stromčekom. Vychutnajte si v kruhu vašich milovaných osôb aj všetky prípravy počas Adventu, ktoré určite naladia celú rodinu na tú správnu sviatočnú nôtu. Ak sa neviete rozhodnúť, čo kúpiť iným členom rodiny alebo známym, pozrite sa na naše ďalšie tipy na vianočné darčeky. Pre ešte intenzívnejšiu sviatočnú atmosféru sme pre vás pripravili aj pútavé vianočné inšpirácie.