Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !

Balkón a terasa

Radi trávite čas na balkóne alebo na vašej terase? Každý z nás sa chce cítiť pohodlne počas oddychu na svojej terase alebo balkóne v paneláku. Načerpajte nové inšpirácie a vytvorte z vonkajšieho priestoru miesnosť pre oddych. Vďaka dávke kreativity a niekoľkým možnostiam rôzneho zariadenia môže byť aj vaša teras alebo balkón v okamihu dokonalou miestnosťou.

Mať terasu či balkón je fakt príjemné, hlavne počas jari a leta. My vám pomôžeme s nápadmi ako si váš vonkajší priestor zariadiť podľa vašich predstáv. Na čo treba myslieť pri zariaďovaní vašej terasy či balkóna? My vám s tým poradíme. Máme pre vás veľa užitočných tipov a trikov ako zariadiť nielen vašu terasu pri dome ale aj ako si zariadiť malý balkón.

Balkón a terasa

S čím začať? Základom pre úspešné usporiadanie je dobrý nápad. Než sa teda pustíte do zariaďovania, zamyslite sa, ako by mal váš vysnívaný balkón alebo terasa vyzerať a na čom vám skutočne záleží. Pamätajte, že je dôležité si vytvoriť pohodlné miesto na odpočinok. Preto vám odporúčame pripraviť sa na jarné obdobie skôr, ako sa začne, aby ste si mohli vychutnať ozajstné čaro leta.

Inšpirácie na balkón

Vo Westwingu nájdete tie najkrajšie inšpirácie na balkón. Ako si zariadiť pohodlné miesto na odpočinok pre celú rodinu? Poradíme vám ako si zaskliť balkón, akú dlažbu si vybrať, aké doplnky na terasu či dekorácia na balkón sú IN alebo aké kvety na balkón si vybrať podľa toho ako je váš balkon situovaný.

Ako zatepliť balkón

Rekonštrukcia balkónov je niekedy nevyhnutnou súčasťou revitalizácie panelákov. Ak túžite po teplom domove odkiaľ bude v zime unikať len minimálne množstvo tepla a chcete zároveň aj ušetriť, máme pre vás pripravené užitočné tipy ako zatepliť balkón.

Zasklený balkón

Ak túžite po teplom domove alebo plánujete z vašeho balkóna urobiť lodžiu alebo zimný balkón, najlepším riešením bude pre vás zasklený balkón. Tým vytvoríte nielen komfort ale aj najlepší efekt zateplenia.

Kvety na balkón a umelá tráva na balkón

Kvety, rastliny a umelá tráva na balkón zútulnia a skrášlia veľkú či malú terasu alebo balkón. Predtým, než váš balkón zakvitne zelenou húštinou, zamyslite sa, ktoré rastliny sa budú na váš balkón hodiť. Závisí to predovšetkým od jeho polohy.

Zatienenie terasy

Zatienenie terasy je dôležité počas horúcich letných dní, hlavne na terasách situovaných na slnečnej strane. Poradíme vám aké sú možnosti a čo je najlepšie pre terasu a balkón.

Osvetlenie terasy

Osvetlenie terasy či na balkóne je rovnako dôležité ako osvetlenie obývačky. Stojí za to zabezpečiť príjemnú náladu, ktorú si po zotmení užijete. Skvele poslúžia ozdobné vatové guličky, teda girlanda zo svetlých guličiek navlečených na šnúrke. Atmosféru vytvoria aj sviečky alebo malé lampióny umiestnené na parapete.

Moderná terasa

Záhradná moderná terasa k rodinnému domu jednoducho patrí. Nechajte sa nami inšpirovať a vybudovať si vo svojom rodinnom dome terasu podľa vašich snov – a to aj bez profesionálneho dizajnéra či architekta.

Drevená terasa

Pri plánovaní terasy dobre zvážte nasledujúce otázky: bude drevená terasa osvetlená slnkom, chceme ju zatieniť, máte okolo terasy stromy? Bude vaša terasa určená pre deti, budú sa na nej môcť hrať? Tieto aj iné otázky sú dôležité pri zariaďovaní terasy pri vašom dome.

Strešná terasa

Strešná terasa je skvelým riešením pre využitie priestoru s nízkymi časťami podkrovia, ktoré nedosahujú dostatočnú svetelnú výšku pre bývanie. Zariadenie strešnej terasy je však niekedy výzvou. Poradíme vám ako najlepšie využiť priestor na strešnej terase.