Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Doplnky na terasu: textílie

Takmer každý dom alebo byt má svoju terasu. Je to priestor, kde môžete aktívne aj pasívne využívať svoj voľný čas. Aby ste sa cítili ešte lepšie, poradíme vám doplnky na terasu, ktoré vás skutočne očaria. Nezáleží, či máte váš vonkajší priestor veľký alebo skromnejší, pretože jedinečné doplnky na terasu ho urobia výnimočným. Toto miesto vám bude spoľahlivo slúžiť na oddych po náročnom dni, naštartovanie sa so šálkou kávy alebo na prečítanie dobrej knihy. Inšpirujte sa našimi nápadmi, ktoré si získajú vaše srdce!

Doplnky na terasu od A po Z

S príchodom jari a leta sa spája aj pobyt na terase. Chcete tráviť viac času vonku a kedykoľvek si užívať dobré počasie? Terasa je to najluxusnejšie, čo doma môžete mať, preto by ste sa o ňu mali s láskou postarať a trochu si ju vyzdobiť. Aj z tej najmenšej terasy, dokonca aj z malého balkóna sa dá urobiť šarmantný priestor, a to vďaka doplnkom. Ak neviete, čo s týmto priestorom, dáme vám tipy ako na terase docieliť dokonalú atmosféru.

Najdôležitejšie doplnky na terasu

Skvelým doplnkom štýlového a jedinečného domu alebo bytu je terasa. Terasa, podobne ako átrium, veranda alebo balkón, vám dáva príležitosť prejaviť vkus a kreativitu. Tá správna inšpirácia vám môže pomôcť pri výbere správneho nábytku a rastlín, dokonca si môžete zvoliť aj krb. Ide o to, aby ste si hneď na začiatku definovali, na aký účel bude vaša terasa prevažne slúžiť a čo od nej očakávate.

Osvetlenie 

Pôsobivé vonkajšie osvetlenie terasy je novinkou z hľadiska trendov, pretože dokonale dotvára prostredie, ktoré láka k relaxácii. Nainštalujte si niekoľko svetelných bodov, aby ste si mohli užívať terasu aj počas letných večerov. Ideálne je slabé svetlo, prílišné svetlo ničí čaro okamihu. Kombinujte funkčné osvetlenie s prirodzeným svetlom, aby bol váš priestor stále oddychovou zónou. Nezabudnite na sviečky, ktoré ako dekorácia na balkón vytvárajú úžasnú atmosféru.

Kvety na balkón

Bez nich to nepôjde. Rastliny sú prvkom, ktorý prispieva k tomu, aby sa priestor stal väčším, živším a útulnejším. Kvety na balkón dodávajú veľa života a sviežosti. Rastliny si vyberajte vždy podľa množstva slnka, ktoré na terasu dopadá. Novým trendom je aj malá zeleninová záhrada alebo bylinková záhrada na balkónoch a terasách. Rastliny môžu tiež visieť aj zo stropu.

Záhradka na terase je vylepšená klasická záhrada v malom. Vytvorte osobitný štýl prostredníctvom širokej škály vertikálnych záhrad, ktoré vám umožňujú pestovať rôzne druhy byliniek, rastlín a kvetov. Ďalšou možnosťou je zoskupiť rastliny do rohu a vytvoriť tak efekt schodov s veľkolistými rastlinami v zadnej časti, a tými menšími vpredu. Hlavné je, aby rastliny priniesli život na vašu terasu a splnili tiež dekoratívny účel.

Balkónový nábytok

Kľúčovým prvkom v dizajne terasy je vhodný nábytok, pre ktorý sa rozhodnete. Na malých terasách sú zvyčajne umiestnené dve až tri stoličky. To však neznamená, že malé terasy nemôžu byť usporiadané tak, aby pôsobili veľkolepo. Tajomstvo je v detailoch. Odporúčame tiež použiť materiály, ktoré vám umožnia vytvoriť atmosféru, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Ak máte väčšiu terasu, môžete k nej pridať okrem stoličiek aj pohodlnú pohovku, či lavicu alebo záhradný nábytok z paliet.

Textílie na balkón

Okrem nábytku je dôležitý aj textil. Ten pomáha vylepšiť krásu exteriéru v rovnakej miere ako interiér. Použite rôzne textúry a farebnú schému. Napríklad, modré tóny, biela a sivá sú múdrou voľbou keď chcete, aby vynikli rastliny. Nezabudnite, že slnko postupne z materiálov vytiahne farbu. Ak nemáte čas na pravidelnú údržbu a výmenu textilu, zvoľte biele odtiene, ktoré sa perfektne dopĺňajú so všetkými ostatnými farbami.

A čo tak doplnky na malý balkón?

Balkón a terasa plné farieb je stále aktuálnym trendom. Zvýrazníte ich ideálne doplnkami a nejakým extra konkrétnym kúskom. Nezabudnite napríklad aj na doplnky na terasu pre rastliny, farebné kvety, poháre a strieborné príbory, ktoré môžete použiť ako dekoráciu, ale plnia zároveň aj užitočnú funkciu. Pokiaľ budete šetriť miestom, malá terasa sa bude zdať väčšia. Ak máte naozaj málo miesta, využite maximum priestoru na stoličky a malé stolíky alebo lavice v tvare L.

Doplnky na terasu v 4 štýloch

Či už je to drevená terasa alebo terasa z iných materiálov, výhra je vždy zaručená. Terasa v štýle, ktorý vám vyhovuje, vás bude neustále lákať, aby ste na nej trávili čo najviac voľného času.

Doplnky na terasu v prírodnom štýle

Drevo a kameň sú ideálnymi materiálmi, ktoré jednak dobre reagujú na zmeny teploty, ale pomôžu vám bojovať s horúčavou. Môžete si vybrať nábytok, špeciálne navrhnutý pre exteriér alebo využiť recyklované materiály, drevené palety alebo iné inšpirácie na balkón a terasu z prírody. Vyzerajú dobre na akejkoľvek terase bez ohľadu na jej veľkosť. Jedným z trendov v dizajne sú drevené podlahy s keramickými efektmi, ktoré odolávajú poškriabaniu, škvrnám a teplu.

Doplnky v provensálskom štýle

Preneste sa dušou aj telom do voňavého Francúzska! Vďaka aróme z levandule v pôsobivých kamenných kvetináčoch sa zrazu ocitnete v Provensálsku.  Pridajte patinovaný nábytok a jemné odtiene maslovej, béžovej a krémovej farby a máte to hotové. Rovnako dobre budú pôsobiť aj kovové zdobené stoličky a stôl.

Orientálny štýl na terase je tiež IN

Koberec na terasu je dobrý nápad ako vyčarovať skvelú dovolenkovú náladu na vašej terase. Matný protišmykový povrch zabráni pošmyknutiu sa na doskách vašej terasy. Moderné vonkajšie koberce v orientálnom štýle budú vyzerať dobre v ľubovoľnom priestore. Práve v tomto bohato zdobenom štýle nájdete svoj obľúbený detail a vzor. Pridajte vonné tyčinky a orientálny štýl je na svete.

Moderná terasa a doplnky

Minimalistické ladenie zariadenia aj doplnkov terasy je každý rok v kurze. Moderná terasa súčasnosti v sebe spája praktickú účelovosť, ale aj svieži dizajn. Moderné prírodné, aj umelé materiály dokážu vyčarovať pohodu. Vyskúšajte dômyselný skladací stolík a stoličky, prípadne lavicu s hlbokým dnom, na ktorej si môžete popoludní zdriemnuť. Pre tých, ktorí chcú dosiahnuť neformálnejší štýl, odporúčame zvoliť podlahové vankúše, hojdacie siete alebo pufy.

Westwing inšpirácie na doplnky

Radi leňošíte s knihou v ruke? Potom je pre vás ideálna hojdacia sieť alebo pohodlný podlahový vankúš. Často vítate hostí na návšteve? Doprajte im pohodlie na pohovke alebo v kreslách, ktoré sa dokonale hodia na dobrý večierok.

Aj vaše kvety na balkón si zaslúžia pekný domov. Kvetináče a črepníky od výmyslu sveta sú ideálnym riešením ako dopriať kvetom a rastlinám dôstojné ubytovanie. S tými správnymi dekoráciami si môžete omnoho ľahšie vychutnať plný potenciál vašej terasy. Vyložte si nohy a privítajte jarné dni na vašej slnečnej terase. 

Bezplatná registrácia na Westwing: nenechajte si ujsť naše exkluzívne ponuky, vďaka ktorým bude váš domov ešte krajší!