Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15€ !
Škandinávska obývačka na 7 spôsobov

Škandinávska obývačka je jedným z najobľúbenejších štýlov zariadenia obývačky. Už niekoľko sezón dominuje na samom vrchole interiérových trendov. A nielen tých obývačkových. Prečo práve tento štýl? Hrá jasnými farbami, prírodnými materiálmi a jednoduchými doplnkami. Dnes vás prevedieme škandinávskou obývačkou a dozviete sa, aké sú jej charakteristické vlastnosti, aké vybrať farebné kombinácie a taktiež nábytok, ktorý v takomto interiéri jednoznačne nesmie chýbať. Ukážeme vám 7 rôznych spôsobov obývačky v škandinávskom štýle, pozrieme sa na dominantné prvky dekorovania a ako zariadiť obývačku vašich snov.

Škandinávsky štýl bývania – spoznajte jeho vlastnosti

Začíname priestorom. Ten je jedným z hlavných pilierov tohto štýlu. V paneláku alebo v tesnejších priestoroch zvoľte menší alebo rozkladací nábytok. Samozrejme všetko musí byť vyrobené z prírodných materiálov, akými sú drevo, ľan alebo bavlna. Škandinávsky štýl bývania je možné kombinovať aj s inými štýlmi. Pri takomto spájaní dbajte na hlavné pravidlo – menej je viac! Každé spojenie škandinávskeho štýlu s iným sa musí niesť predovšetkým v minimalizme. Veľmi efektívne a krásne pôsobí kombinácia so štýlom boho. Taktiež nám nedá nespomenúť japonskú verziu škandinávskeho štýlu – japandi

Farby obývačky v škandinávskom štýle

Viete, že škandinávsky polostrov je miestom, kde za rok dopadne najmenej svetelných lúčov? Preto nájdeme v škandinávskych interiéroch predovšetkým jasné farby. Steny v obývačke majú zväčša béžové, šedé alebo biele farebné odtiene. Nie je to ale nevyhnutnou súčasťou tohto štýlu.

Taktiež môžeme zvoliť pestrejšie pastelové odtiene ružovej a modrej. Tie sa najlepšie osvedčia na čalúnení nábytku, plédoch alebo vankúšoch. Nezabudnime však na pravidlo, ktoré spomíname v úvode! Menej je viac.

Must-have nábytok do obývačky v škandinávskom štýle

Nábytok škandinávskej obývačky by mal byť svetlý a vyrobený z prírodných materiálov. Tu je prehľad našich tipov:

  • Pohovka je absolútne kľúčový element v škandinávskej obývačke. Na nej môžete oddychovať a pozerať svoje obľúbené seriály alebo čítať bestsellery či magazíny. Ak zariadujete menší bytový priestor siahnite po rozkladacom modeli alebo súprave, ktorá sa prispôsobí vašim potrebám.
  • V prípade ak máte neobyčajne malý interiér, riešením je taburetka, ktorá môže plniť aj funkciu odkladacieho stolíka. Dbajte pri jej výbere o vlastnosti čalúnenia. Takýto praktický model musí mať povrch, ktorý je odolný voči škvrnám, škrabancom a ľahko sa čistí.
  • Pohodlie v obývačke doplní čalúnené kreslo a huňatý koberec, plédy a pár vankúšov. Tie plnia v škandinávskom štýle obývačky nielen praktickú úlohu, ale taktiež zvýraznia štýl
  • A čo komoda? Áno! Ale len tá, vyrobená z dreva. Obohatí charakter obývačky a podčiarkne prírodný charakter škandinávského štýlu.

Škandinávsky štýl obývačky – naše nápady na nábytok v severskom štýle

Svetlá obývačka v škandinávskom štýle

Tradičné zariadenie a kvintesencia škandinávskeho štýlu. Taká je svetlá škandinávska obývačka, v ktorej nájdeme predovšetkým drevený kávový stolík, na ktorom stojí krásna váza s ozdobnými sezónnymi kvetmi. Nábytok musí byť v tradičných škandinávskych jemných odtieňoch. Doplnkovými dekoráciami môžu byť obrazy do obývačky alebo zrkadlo s dreveným rámom, ktoré ešte viac rozjasní celé zariadenie. Nezabudnime na vankúše a deky! Taktiež v jemných odtieňoch.

Najmodernejšia kombinácia sezóny: škandinávsky štýl a boho v obývačke!

Zoznámte sa s najnovším trendom! Spojenie scandi a boho priamo v obývacej izbe. Pýtate sa, ako je možné spojiť dva tak rozdielne štýly? Odpoveď je jednoduchá. Pohovka v bledomodrom pastelovom odtieni, huňatý koberec a ratanové prvky boho. Rastliny v košíkoch, taburetky okolo kávového dreveného stolíka a vankúše so strapcami. Takáto kombinácia je viac ako okúzľujúca.

Šedá obývačka v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl bývania v tmavých farbách? Súhlasíme. Pozrite sa na toto kúzelné spojenie. Dekorácie na stenu do obývačky? Škandinávska obývačka medzi tmavošedými stenami doplnená dekoráciami v jasných farebných odtieňoch a na stenách čiernobiele fotografie v rámikoch. Takáto modernejšia verzia škandinávskej obývačky je veľmi nadčasová.

Minimalizmus podľa Škandinávcov

Už v úvode sme sa dozvedeli, že škandinávsky štýl miluje minimalizmus a platí to aj naopak. Spolu tvoria nerozlučný pár už niekoľko sezón. Tu naozaj nepotrebujeme veľa. Postačí nám pohovka, stolík a pár tmavých doplnkov na parapetnej doske či spomínanom stolíku. 

Jar v škandinávskej obývačke

Ak zavíta jar do škandinávskeho bytu, vyzerá to takto: viac ako jeden konferenčný stolík, mini regál, stojacia lampa s bielym tienidlom a koberec prevažne s čiernymi vzormi. Celé takéto drevené zariadenie oživíme žltými obliečkami na vankúše. Keramické vázy so sezónnymi kvetmi sú samozrejmosťou jarného nádychu v byte či dome.

Škandinávska obývačka v paneláku

Ako zariadiť malú obývačku? Máme riešenia aj pre menšie byty. Kľúčom štýlovej škandinávskej obývačky v paneláku je správne narábanie s priestorom. Veľmi vhodným riešením je komoda pozdĺž celej steny, ktorá ukryje všetky vaše veci a bude výstavnou sieňou pre vaše dekorácie. Veľmi dobrý variant namiesto pohovky je hojdacie ratanové kreslo alebo závesný model. Nezabudnite na vankúše a koberec. Tie nesmú chýbať v žiadnom škandinávskom interiéri!

Podkrovná obývačka v industriálnom štýle

Loft a scandi? Výrazný industriálny štýl zjemnený škandinávskymi bledými tónmi je nadčasovým zariadením, ktoré so sebou prináša aj jedinečný charakter. Postačí na to jemný svetlý koberec a okrúhla váza so sušenými kvetmi. Zariadenie, v ktorom sa strieda bledý odtieň s tým tmavým, je veľmi módne a harmonické.

Obývačka v škandinávskom štýle: inšpirácia

Stále málo? Čo takto útulná škandinávska obývačka v kombinácii s hygge? Takéto zariadenie je nutné postaviť na krásne jemnom osvetlení. Dômyselne vybrané modely stojacích lámp a sviečok zaručia útulnosť vašej severskej obývačky. Sviečky umiestnené na stojanoch, svietnikoch alebo dokonca v dekoračných lampášoch vytvoria miesto, ktoré bude nielen veľmi krásne, ale aj jemné a harmonické. Stojacia lampa na drevených nohách s okrúhlym tienidlom vo svetlom odtieni je “must-have” každého škandinávského interiéru.

Osvetlenie obývačky – ak hľadáte niečo naozaj škandinávske, pozrite sa napríklad na modely lámp PH, ktoré navrhol Dán, Paul Henningsen. S týmito modelmi bude interiér jednoznačne škandinávsky!

A naposledy menšie pripomenutie. Nezabudnite na dekorácie, ale neprežeňte to s nimi! Škandinávsky štýl miluje minimalistické riešenia. Tú pravú severskú atmosféru dosiahnete huňatým vankúšom, plédom, najlepšie pleteným v neutrálnom farebnom odtieni, vázy, vonné sviečky, čiernobiele fotografie v drevenom rámiku a zrkadlo, ktoré presvetlí toto už aj tak dosť jasné zariadenie a taktiež opticky zväčší priestor.

Jeśli wybrałeś taki projekt salonu , nie pożałujesz. Styl skandynawski ma piękne inspiracje do salonu , jak urządzić salon w nowoczesny i gustowny sposób.Ak sa vám zapáčila škandinávska obývačka a premýšľate nad jej realizáciou, zapíšte sa bezplatne na odber našich noviniek na hlavnej stránke Westwing, kde nájdete exkluzívne ponuky modelov, ktoré sa vám pri zariadovaní vašej obývačky budú nesmierne hodiť! Zostaňte s nami a využite túto bezplatnú šancu, vďaka ktorej bude váš domov ešte krajší!