Hľadať

Jedálenské stoly

119 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Jedálenské stoly v online ponuke na Westwing

Jedálenské stoly a stoly do kuchyne sú centrom rodinného aj spoločenského diania každej domácnosti. Okrem vychutnávania si jedla prebiehajú za stolom konverzácie, robia sa tu domáce úlohy a hrajú spoločenské hry.

Slávnostne prestrený stôl nesmie chýbať pri žiadnom sviatku a navodí tú pravú atmosféru osláv. Westwing má pre vás stoly rôznych štýlov a materiáloch, aby ste si aj vy našli nadčasový kúsok pre váš domov.

Stoly do jedálne a kuchyne, ktoré vám najviac vyhovujú

Aby vám a vašej rodine jedálenský stôl slúžil po dlhé roky, treba pred jeho kúpou zvážiť nasledujúce faktory.

 • Veľkosť stola
 • Pri vyberaní stola do jedálne a kuchyne musíte pracovať s priestorom, ktorý máte k dispozícií. V ideálnom prípade by medzi stolom a okolitým nábytkom malo ostať aspoň 75 centimetrov voľného priestoru. Pokiaľ nevyužívate každodenne všetky miesta na sedenie, môžete hranatý stôl pritisnúť jednou stranou úplne k stene.

 • Pre koľko osôb je stôl určený?
 • Pre 3 osoby vám postačí menší okrúhly stolík, ale čo v prípade, ak je stolovníkov viac? Pre štyri osoby sa odporúča stôl dlhý 120 centimetrov, alebo s priemerom 80 centimetrov pre okrúhly stôl.

  Pre 6 ľudí hranatý stôl s dĺžkou 180 centimetrov, alebo okrúhly s priemerom 120 centimetrov.

  A pre 8 ľudí stôl s dĺžkou 240 centimetrov, alebo okrúhly stôl s priemerom 160 centimetrov.

  Potrebujete ešte ďalšie dve miesta na sedenie? Stôl s dĺžkou tri metre alebo s priemerom dva metre zaručí pohodlné stolovanie pre desiatich. Minimálna šírka stola by mala byť aspoň 80 centimetrov, ak pri ňom budete sedávať z obidvoch protiľahlých strán.

 • Tvar stola
 • Na Westwing nájdete jedálenské stoly rozčlenené do kategórií podľa tvaru pre ľahkú orientáciu. Okrúhle stoly sú vhodnejšie do menších jedálenských kútov. Hranaté stoly však ponúkajú viac flexibility pri umiestnení, keďže ich môžete umiestniť aj pozdĺž steny, najlepšie pod okno.

 • Drevo, sklo alebo mramor?
 • Stôl nie je len okrasný, ale v prvom rade praktický kus nábytku a pri výbere musíte zvážiť aj jeho funkčnosť. Elegantný sklenený povrch presvetlí a zväčší vašu miestnosť, je však náročný na údržbu a nevhodný, ak máte malé deti. Sklo taktiež odráža svetlo z lámp zavesených priamo nad jeho povrchom. Zvážte preto aj osvetlenie preskleného stola a to, či budete používať obrus alebo nie.

  Povrch z laminátu je ľahký na údržbu, ale menej odolný, ako drevo. Obidva povrchy sú štýlovo univerzálne a hodia sa do moderných, minimalistických aj vidieckych jedálenských priestorov.

  Nadčasový mramor je opäť ľahký na údržbu, veľmi odolný a vhodný do luxusne zariadených interiérov.

  Štvorcové alebo obdĺžnikové jedálenské stoly

  Pokiaľ má váš byt alebo dom samostanú miestnosť na stolovanie, prispôsobte tvar stola tvaru vašej jedálne. Štvorcový jedálenský stôl je vhodný pre štvorcové jedálne a obdĺžnikový stôl pre dlhšie miestnosti. V menších priestoroch alebo pri jedálenskom kúte v kuchyni poskytujú pravouhlé stoly tú výhodu, že ich môžete pritisnúť k stene. Najlepším umiestnením stola v takomto prípade je priamo pod okno. Na čo prihliadať pri výbere hranatých stolov? Jednoznačne na rozmiestnenie nôh pod stolom z praktického, nielen estetického hľadiska. Šírka vašich stoličiek by taktiež mala proporčne korešpondovať so šírkou stola.

  Typy jedálne pre okrúhle stoly

  Okrúhle stoly sú výbornou voľbou do menších priestorov, oko po nich plynule skĺzne na zvyšok miestnosti a nepôsobia rušivo. Navyše je ľahšie okolo nich prejsť a ponúkajú väčšiu flexibilitu pri rozmietňovaní stoličiek. Okrem moderného okrúhleho stola si na e-shope Westwing vyberte aj jednu z našich nádherných váz. Váza s čerstvými kvetmi v strede okrúhleho stola opticky zväčší vašu kuchyňu či jedáleň a prinesie sviežosť do bytu.

  Rozkladacie stoly: ideálne riešenie do malej jedálne či kuchyne

  Časy nemotorných a nestabilných rozkladacích stolov sú dávno preč! Moderné rozkladacie stoly sú praktické, stabilné, jednoduché a rýchle na rozloženie.

  Rozkladacie stoly sú ideálnym riešením pre malé aj veľké interiéry. Vyberte si rozkladací stôl aj vy a už nikdy nebudete súperiť s nedostatkom miesta. Pri jeho výbere postupujte rovnako, ako pri výbere klasického jedálenského stola. Okrúhle rozkladacie stoly vám však pri rozložení poskytnú viac miesta na sedenie, keďže umiestnenie stoličiek nie je ničím obmedzované.

  Na čo by ste pri výbere rozkladacieho stola nemali zabudnúť? Predsa na obrusy dvoch rôznych veľkostí, aby vás pri chystaní prestierania nič nezaskočilo. Aj k tomu vám poslúžia stránky Westwing.

  S výberom stola sa neunáhlite a bude vám slúžiť po niekoľko desaťročí. Aby bol výber vášho nového jedálenského stola čo najjednoduchší, Westwing vám prináša aj fotografie kompletne zariadených interiérov.

  Využite preto všetky výhody nakupovania online na Westwing a váš domov bude čoraz krajší!